Suterén a garáž

7 jednoduchých spôsobov, ako zvýšiť bezpečnosť vašich garážových dverí


Váš dom je iba taký bezpečný ako jeho najslabší vstupný bod a pre mnohých je to nadzemné garážové vráta. Zatiaľ čo majitelia domov zvyčajne inštalujú silné vchodové dvere, bezpečnosť garážových brán často nešťastne zaberá, keďže podľa Národnej asociácie certifikovaných domácich inšpektorov (NACHI) sa do garáže vnikne približne deväť percent zlodejov. Čítajte teda osem inteligentných, ale jednoduchých spôsobov, ako chrániť svoje garážové dvere, odradiť zlodejov a získať neoceniteľný pokoj.

Okná oživili vzhľad garážových brán a prenikli do prirodzeného svetla. Bohužiaľ, potenciálni zlodeji sú ochotní hľadať v oknách, hľadať drahé nástroje a zisťovať, či sú všetky autá preč, čo je dobré znamenie, že nikto nie je doma, čo môže viesť k vlámaniu. Ak do okien pridáte vrstvu matného filmu, napríklad súkromný film Window Whirl (k dispozícii na serveri Amazon), zabráni podvodníkom v tom, aby videli, čo je vo vnútri, a zároveň umožnia filtrovať svetlo.

Otvárače pridávajú mieru zabezpečenia garážových dverí, pretože zamknú dvere, keď sú v dolnej polohe. Odhodlaný lupič však stále dokáže prinútiť dvere otvoriť alebo hacknúť kód. Pomocou inteligentného otvárača, ako je napríklad otvárač garážových brán ovládaný Chamberlain Smartphone (k dispozícii na Amazone), môžete monitorovať stav vašich garážových brán a ak niekto ich otvorí, dostanete upozornenie na vašom smartfóne, čo vám umožní okamžite informovať orgány činné v trestnom konaní. ,

Nemusíte mať otvárač, aby ste mali prehľad o tom, čo sa deje u vašich garážových dverí. S monitorom pripojeným k Wi-Fi, ako je napríklad monitor Brocel GarageDoorBuddy (k dispozícii aj na Amazone), môžete na smartfón dostávať upozornenia, keď sú dvere otvorené alebo zatvorené, a to aj bez otvárača garážových brán. Zariadenie sa pripojí k rámu garážových brán a synchronizuje sa so smartfónom prostredníctvom vlastnej aplikácie, aby ste vedeli, kedy niekto otvorí dvere.

Aj keď je vhodné pripnúť diaľkové ovládanie na slnečnú clonu vášho automobilu alebo ho hodiť do odkladacej schránky, toto sú prvé miesta, na ktoré bude lupič vyzerať. Urobte si zvyk, že diaľkový ovládač ponecháte vo vrecku na kabelku alebo kabát, alebo ho prenesiete do domu a uložíte pomocou kľúčov od auta.

Mnoho zlodejov pracuje pod temnotou, takže náhle žiarenie je dosť často na to, aby ich odradilo. Solárne svetlomety sa inštalujú najjednoduchšie, pretože nie sú potrebné žiadne elektrické káble. Najlepšie svetlá snímačov pohybu, ktoré majú širokospektrálnu detekčnú základňu; Svetlomety BNT pre pohybové senzory (dostupné na Amazone) dokážu detekovať pohyb až do vzdialenosti 26 stôp, čo nasmeruje svetelného majáka, aby poslal lupičov.

Ak sa vaše garážové dvere otvárajú ručne pomocou kľučky, zvážte inštaláciu uzamykacej kľučky. Možnosť ako Ideálny bezpečnostný zámok s garážovými dverami (k dispozícii na Amazone) si vyžaduje vstup fyzického kľúča. Zlodejov môžete tiež odradiť umiestnením zámku na vnútornej strane garážových brán, ako je napríklad zámok posuvných dverí príslušenstva 22 ( k dispozícii aj na Amazone). Pripája sa k vnútornej strane dverí a rámu a poistná tyč musí byť ručne zasunutá na svoje miesto zvnútra garáže. Pred vstupom do domu ich zamknite za sebou, aby ste zabránili tomu, aby niekto otvoril garážové dvere, kým ich neodomknete.

Mnoho domov má pripojené garáže, vďaka ktorým je vhodné sa dostať dovnútra a von z domu bez toho, aby ste museli prechádzať nepriaznivým počasím, ale tieto spojovacie dvere sú hlavným bezpečnostným rizikom, ak ich nezablokujete. Akonáhle lupič získa prístup do vašej garáže, môže ísť priamo do vášho domu. Spojovacie dvere udržiavajte vždy uzamknuté a kvôli väčšej bezpečnosti garážových brán na tomto mieste nainštalujte oceľové bezpečnostné dvere so slepou bránou.

Bezpečnostné kamery sú obrovským odstrašujúcim prostriedkom pre budúcich zlodejov, ktorí vedia, že kamery zaznamenávajú svoje rysy tváre, oblečenie a ďalšie fyzické vlastnosti. Pohybom aktivovaná kamera začne nahrávať hneď, ako sa auto vjazde na príjazdovú cestu alebo keď sa niekto v noci blíži pešo. Ak pôjdete s ľahko inštalovateľnou vonkajšou kamerou NETVUE s nočným videním (k dispozícii na Amazone), inkriminujúce video sa potom uloží na kartu micro SD. Fotoaparát sa navyše synchronizuje s inteligentnými domácimi systémami, ako sú Alexa a smartphony, takže môžete skontrolovať stav vašich garážových brán, aj keď ste mimo podniku.