Ďalšie izby

Aký je rozdiel? Horné a vsadené podložky


Deň práčovne pravdepodobne nie je vrcholom týždňa, ale spoľahlivá a efektívna práčka robí omnoho menej únavné. Či už vymieňate starý, energeticky neefektívny spotrebič alebo kupujete práčku na bielizeň pre nový domov, budete sa musieť rozhodnúť medzi dvoma základnými typmi: front-load vs. top-load.

Znečistené odevy, bielizeň a iné umývadlá očistite tak, že najskôr vyperiete bielizeň mydlovou vodou, potom opláchnete mydlo a nakoniec odstredíte prebytočnú vlhkosť. Existujú však rozdiely medzi týmito dvoma typmi podložiek, pričom najzákladnejšou je skutočnosť, či sú dvere na vrchu alebo spredu.

Ďalším zásadným rozdielom je prítomnosť alebo neprítomnosť miešača - stĺpika uprostred tradičného bubna s horným nakladačom. Bití bielizne proti miešaču pomáha uvoľňovať nečistoty a oleje, takže ich čistiaci prostriedok môže ľahko odstrániť. Miešadlo však môže byť ťažké na oblečenie, čo vedie k opotrebovaniu, roztrhnutiu a vyblednutiu. Namiesto miešačov dostanú predné nakladače svoju „bitú“ akciu v bubne v bubne, čím pomôžu uvoľniť škvrny a špinu. Novšie vysokovýkonné nakladače (HE) tiež odstránili s miešadlom v prospech obežnej dosky - nízkoprofilový rotačný náboj s lopatkami - umiestnený na spodnej časti bubna, ktorý dodáva nákladu ďalší pohyb bez nákladu. -pummelujúce pôsobenie miešača.

Zatiaľ čo väčšina výrobcov umývačiek značiek ponúka stroje s predným aj horným nakladaním, väčšina Američanov stále uprednostňuje nakladače s horným obehom, ale uprednostňujú miešače. Podľa prieskumu Asociácie výrobcov domácich spotrebičov boli 76% práčok predaných v roku 2015 špičkové nakladače a 52 percent z nich boli modely HE. Trh čelných nakladačov stále rastie. Čítajte ďalej, kde nájdete porovnania medzi hlavami a hlavami a medzi prácami s predným zaťažením, aby ste úplne porozumeli kladom a záporom každého z nich a nakoniec urobili najlepšie rozhodnutie pre svoj domov.


Čelné nakladače čistia výkon.

Pokiaľ ide o čisté a čerstvé prádlo, predné nakladače predčili svoje špičkové náprotivky v takmer každej štúdii skupiny spotrebiteľov. Pokiaľ neprepĺňate jednotku, umožňuje pohyb čelného nakladača pohyblivým vzduchom a vodou efektívne prenikanie vody a čistiaceho prostriedku do tkaniny, čím účinnejšie odstraňuje škvrny, pachy, oleje a iné nečistoty. ako agitácia horného nakladača tam a späť. Navyše, predné nakladače nie sú na toaletách také ťažké.

Čelné nakladače zvládajú väčšie náklady.

Kým práčky obidvoch typov sú k dispozícii v rôznych kapacitách, vrátane kompaktných modelov vhodných pre malé obytné priestory, čelné nakladače plnej veľkosti majú zvyčajne väčšie kapacity ako čelné nakladače plnej veľkosti. Priemerný stroj s najvyšším zaťažením s miešadlom drží tri až štyri kubické stopy, zatiaľ čo priemerný čelný nakladač má vo vnútri bubna priestor štyri až päť kubických stôp. Priemerný vrchný nakladač HE niekde medzi nimi spadá. Aby som to dal do perspektívy, na umývanie prikrývky queen-size musíte mať blízko štyri kubické nohy. Pred zakúpením zariadenia s najväčšou kapacitou, ktorý je k dispozícii, však skontrolujte, či sa zmestí do vašej práčovne, čím väčšia je kapacita, tým väčšia je práčka.


Vrchné nakladače sú ergonomickejšie.

Vo všeobecnosti je pohodlnejšie prať bielizeň pomocou horného nakladača, pretože sa môžete postaviť priamo pri stroji, zatiaľ čo musíte sa zohnúť, aby ste sa dostali dovnútra čelného nakladača. Ak sa obávate, že vám bolí chrbát, ale necháte svoje srdce položené na prednej podložke, môžete pomocou podstavca dodať nejaké pohodlie. Tieto zdvíhacie zariadenia pod práčkou a sušičkou zvyšujú výšku vašich spotrebičov o 12 až 16 palcoch. Každý výrobca strojov s predným nakladaním ponúka túto možnosť (za niekoľko stoviek dolárov) a väčšina podstavcov obsahuje praktickú zásuvku na pranie bielizne. Budete musieť kúpiť podstavce s veľkosťou, ktorá vyhovuje vašim modelom práčky a sušičky. Je to bežný doplnok pri nákupe týchto spotrebičov pre práčovne.

Špičkové nakladače celkovo šetria peniaze.

Kým čelné nakladače a vysokozdvižné vozíky HE sú energeticky veľmi efektívne, a teda znižujú náklady na ich prevádzku, budete platiť za každý z týchto typov strojov trochu viac vopred v porovnaní s tradičnými hornými nakladačmi - často rozdiel. niekoľko sto dolárov. Navyše, čím viac sa špičková elektronika môže pochváliť modelom, tým viac príležitostí na poruchu má.

Za údržbu čelného nakladača zvyčajne zaplatíte viac. Jedným veľmi častým problémom týchto strojov je hromadenie plesní a čierneho slizu okolo gumového tesnenia, ktoré utesňuje dvere. Tomu môžete zabrániť tým, že budete pravidelne čistiť tesnenie a necháte po použití dvierka otvorené, aby mohol stroj medzi použitiami vyschnúť. Ak sa však vyskytne problém, bude pravdepodobne potrebné vymeniť tesnenie. Preťaženie vášho čelného nakladača je tiež pravdepodobnejšie, aby viedlo k návšteve opravára, ako preťaženie vášho horného nakladača, pretože odpruženie podporujúce bubon predného nakladača je pravdepodobne menej náchylné na zlyhanie.

Pokiaľ ide o životnosť, vrchný nakladač bude pravdepodobne trvať desať rokov alebo dlhšie, zatiaľ čo čelný nakladač je menej pravdepodobné, že sa dostane na 10-ročnú značku, za predpokladu rovnakého použitia a údržby.

Pokiaľ ide o hluk a vibrácie, je to remíza.

Stroje s najvyšším zaťažením môžu byť hlučné, ale pokiaľ sa zaťaženie nevyváži, počas žiadneho z cyklov zvyčajne veľa nevibruje. Na druhej strane stroje s predným zaťažením na druhej strane nevydávajú veľa hluku okrem vírivého zvuku, ale vďaka superrýchlej rotácii bubnov môžu prenášať ťažké vibrácie na betónovú podlahu, napríklad do dreva alebo vinylu. Zatiaľ čo novšie stroje na predné nakladanie menej vibrujú, je to stále v úvahu, ak je vaša práčovňa na poschodí alebo máte drevené podlahy.

Ušetrite veľa času pomocou horného nakladača.

Ak sa ponáhľate s prácou, nekupujte si predný nakladač, ktorý dokončenie umývacieho cyklu môže často trvať dvakrát dlhšie. Je to preto, že čelné nakladače majú zložitejší umývací cyklus, keď voda vstupuje do bubna a vypúšťa sa niekoľkokrát počas procesu v porovnaní s hornými nakladačmi, ktoré sa počas cyklu plnia vodou len raz. Niektoré čelné nakladače teraz ponúkajú nastavenie šetriace čas, aby veci urýchlili, ale vaše oblečenie sa nemusí pri čistení v dôsledku zníženej vystavenia vode vyšantiť tak čisté.


Čelné nakladače spotrebúvajú menej vody.

Jednou z najväčších výhod umývačiek s predným plnením je ich znížená spotreba vody. Je to značný rozdiel: Typický vrchný nakladač používa na pranie a prepláchnutie bielizne 30 až 40 galónov vody, zatiaľ čo typický čelný nakladač vyžaduje na rovnaké funkcie iba 10 až 15 galónov. Vysokozdvižné vozíky HE sú niekde uprostred; obyčajne vyžadujú 15 až 20 galónov vody na jeden náklad. Menej vody nielen znamená, že váš účet za vodu bude nižší, ale tiež znamená, že na zahriatie tejto vody počas cyklu prania v teplej alebo horúcej vode je potrebné menej energie.

Čelné nakladače efektívne využívajú priestor.

Takmer každá predná podložka a sušička sa dajú stohovať pomocou stohovacej konzoly. To znamená, že stroje v plnej veľkosti môžete používať aj na obmedzenom priestore. Na otvorenie dverí však budete potrebovať dostatok priestoru, takže pri meraní dostupného priestoru nezabudnite zahrnúť pohodlnú miestnosť na hojdanie. Aj keď v spodnej časti nájdete vopred naukladané „veže na bielizeň“ so spodnou práčkou, tieto jednotky sú kompaktné a zvyčajne sa používajú v bytoch alebo iných obytných štvrtiach s veľmi obmedzeným priestorom.