Nástroje a dielňa

3 dôvody, pre ktoré si profesionáli vyberajú brúsne nástroje bez prachu


Brúsenie rozhodne nie je najzábavnejšou súčasťou nábytku alebo miestnosti. Napriek tomu je to nevyhnutný krok v prípravných prácach pred takmer akýmikoľvek lakovacími prácami, či už je to použitý drevený komoda alebo čerstvo nainštalovaný sadrokartón. Brúsenie je tiež nesporne chaotické, bez ohľadu na to, ako opatrný ste.

Pre profesionálnych drevárskych remeselníkov, remeselníkov a sádrokartónov sú nevyhnutnosťou ľudia, ktorí brúsia všetok prach znižujúci čas. Ako to robia, nie je veľké tajomstvo; Vyžaduje si to len správnu sadu inovatívnych nástrojov na odprašovanie prachu. Pokračujte v čítaní, aby ste sa naučili tri kľúčové dôvody, prečo by ste sa mali pri ďalšom projekte opravy domu, prestavby alebo renovácie znížiť na prach, a zistiť, aké nástroje môžu pomôcť udržať prach na uzde.


1. PODPORUJTE SPRÁVU

Jednou z prvých vecí, ktoré si všimnete, keď dokončíte svoju prvú úlohu sadrokartónu, je neporiadok, ktorý ste zanechali. Veľké množstvo jemného prachu sa usadí na všetkom, čo nie je zahrnuté v úložných priestoroch, kobercoch, nábytku, dokonca ani v oblečení. A ten prach nejako vždy Pod dverami a mimo miestnosti, v ktorej ste pracovali, sa podarí nájsť cestu, ktorá v celom dome zanecháva jemnú vrstvu bieleho prachu.

Predtým, ako ste začali, pravdepodobne ste sa pokúšali chrániť svoj domov pred prachom zo sádrokartónu, ako ste len mohli, odstránením nábytku a iných predmetov z miestnosti, položením plastovej kvapky na podlahu a nalepením plastovej fólie cez dvere a prieduchy na utesnenie susedných miestností , (Dokonca aj jeden odkrytý vetrací otvor, ktorý by bol odkrytý, by mohol nechať prúdiť prach zo suchých múrov cez váš systém HVAC, čo vás núti prach z každej miestnosti vo vašom dome počas nasledujúceho týždňa na odstránenie usadzovacích častíc.) Je samozrejmé, že táto prípravná práca je časovo náročná, pretože je čistenie potrebné na to, aby ste sa postarali o všetok prach, ktorý uniká, čo často robí.

Existuje lepší spôsob! Skôr než stres o počte plastových kvapiek, ktoré ste položili, alebo sa obávajte, že miestnosť nie je dostatočne utesnená, skúste iné preventívne opatrenie: Bezprašnú súpravu brúsnych pólov spoločnosti Hyde Tools. Jeho ťažká brúsna hlava sa otočí, takže sa dá použiť na spoje sadrokartónu v akomkoľvek uhle bez zdvíhania alebo premiestňovania brúsky. Vákuová tyč sady sa nastavuje od troch do šiestich stôp na dĺžku, aby dosiahla vysokú alebo nízku hladinu, a hadica dlhá šesť stôp nesie všetky jemné častice priamo z brúsnej hlavy do nádrže suchého mokrého / suchého vákua. Táto priama strela umožňuje odstránenie bezprašného vákuového pólového brúsky 95 percent brúsneho prachu, ktorý by sa inak navinul rozptýlený vo vašom dome!

Predtým, ako začnete, uistite sa, že máte vo vlhkom / suchom vysávači kvalitný filter, aby ste zabránili opätovnému vniknutiu prachu do vzduchu. Po ukončení brúsenia je čistenie rovnako ľahké ako vysávanie vysávača a čistenie filtra.


2. ZDRAVOTNÉ ZÁLEŽITOSTI

Prach zo sadrokartónu vnikne nielen do domácnosti, ale ak nemáte na sebe vzduchotesné okuliare a masku s úplnou respiráciou, môže tento jemný biely prach skončiť aj vo vašich očiach a pľúcach. Odkryté oči môžu byť podráždené a červené a odhalená koža môže vyschnúť, ale prach je obzvlášť zlý pre dýchací systém. Podľa Centers for Disease Control (CDC) môže vdýchnutie viesť k zvýšenému riziku respiračných a sínusových porúch a vdýchnutie siliky - minerálu prítomného v niektorých druhoch sadrokartónových zlúčenín - môže zvýšiť riziko rakoviny pľúc.

Aj keď by ste mohli zakryť každý palec seba, až budete nabudúce potrebovať brúsiť steny, bolo by múdrejší držať sa štandardného ochranného výstroja, vrátane protiprachovej masky a okuliarov, a spoliehať sa na špeciálnu súpravu nástrojov, ktorá zabráni lietaniu prachu. : konkrétne sada bezprašných ručných brúsok od Hyde Tools. Súprava sa pripája na akúkoľvek vákuovú hadicu na mokro / sucho. Pri brúsení nasáva vákuum prach z brúsnej hlavy (brúsna mriežka s brúsnym povrchom) a do vákua skôr, ako sa dostane do vzduchu. Ľahko uchopiteľná hlava a šesť metrov dlhá hadica vám umožňujú pracovať tak vysoko, ako aj nízko, tak dlho, ako je potrebné, aby ste svoju prácu vykonali s minimálnou únavou.

Jemný biely prach, ktorý vzniká pri brúsení sadrokartónu, nie je jediným vedľajším produktom pri brúsení, ktorý môže mať nepriaznivý vplyv na vaše zdravie. Lakované skrinky, ošetrené drevo, natreté výlisky - takmer všetko, čo piesok dokáže, môže vytvárať prach vo vzduchu, ktorý je nebezpečný pri vdychovaní. Ak chcete brúsiť drevený nábytok alebo iné drevené povrchy v rámci prípravy na maľovanie alebo morenie, skúste pieskovú brúsku od spoločnosti Hyde Tools. Rovnako ako brúska na sadrokartónové dosky, aj brúska na špongiu sa pripája k mokrej / suchej vákuovej hadici a je vybavená brúsnou hlavou s držadlom dlane, ktorá drží štandardnú brúsnu špongiu. Stačí zapnúť vákuum a začať brúsiť váš lakovaný, lakovaný alebo holý povrch dreva. Keď pracujete, prach, ktorý vytvoríte, vstúpi do brúsnej hlavy a pôjde skôr do vákuovej nádrže než do vašich pľúc.

3. LEPŠIA KVALITA PRE MENŠIE ÚSILIE

Brúsne nástroje bez prachu môžu nielen udržiavať vašu pracovnú plochu čistú a chrániť vaše osobné zdravie, ale môžu tiež zlepšovať vaše výsledky, najmä ak pracujete na zložitom projekte na povrchovú úpravu dreva. Štandardná prax pre brúsenie dreva zvyčajne zahŕňa prácu s rôznymi pieskami brúsneho papiera, ktoré sa používajú buď v brúsnom stroji (na veľké plochy), alebo v listoch na ručné brúsenie. Aj keď skladaný štvorec brúsneho papiera funguje celkom dobre na typoch kontúrovaných povrchov, ktoré sa nachádzajú na obložení okna a lícovaní soklovej lišty, stále ešte úplne nezodpovedá krivkám a detailom.

Pre ešte väčšiu kontrolu nad brúsením týchto perzistentných kriviek a hrebeňov sa obráťte na bezprašnú brúsku od Hyde Tools. Táto špongia brúska je navrhnutá tak, aby umožňovala brúsenie bez prachu na povrchoch, ktoré sú náročnejšie ako sádrokartón. Táto brúska sa spája s mokrým / suchým vysávačom pomocou flexibilnej hadice s tromi nohami. Zapnite vákuum, vložte do ľahkej brúsky na ručné brúsenie voľbu flexibilnej brúsnej špongie a budete môcť rýchlejšie a efektívnejšie prechádzať cez podrobné formovanie. Už nemusíte prestať skladať kúsok brúsneho papiera alebo chytiť čerstvý list. Ešte lepšie je, že brúsne špongie vydržia dlhšie ako papier, a keď skončíte celý deň, stačí si umyť všetok prach a budú pripravené na ďalšiu prácu.

Vďaka ručnému a manuálnemu brúsnemu brúseniu na piesok je tiež ľahšie brúsiť v súlade s obilím, čo je kľúčom k dosiahnutiu jemného povrchu pri brúsení vrstvy farby alebo škvrny. Práca proti zrnu môže na dreve zanechať krížové znaky, ktoré sa ťažko skryjú, dokonca aj pri novom farebnom nátere. Preto remeselníci so skutočnou pozornosťou na detaily často uprednostňujú brúsenie papierom alebo špongiou pred elektrickým brúsením pomocou orbitálnej brúsky. A máme podozrenie, že sa budete cítiť rovnako, keď použijete bezprašnú špongiovú brúsku na vylepšenie tohto nálezu na blší trh alebo dedičstvo rodiny.

Tento obsah vám prináša spoločnosť Hyde Tools. Jeho fakty a názory sú názory a názory.