Ako na to a rýchle tipy

Postup: Odstráňte škvrny od betónu


Betónové príjazdové cesty, terasy a garážové podlahy sa môžu biť, to však neznamená, že musia ukazovať symboly. Aj keď tieto drsné povrchy sú od svojich domácich miláčikov povinní prijať svoj podiel mazlavého oleja, farby, hrdze, bahna, lístia alebo dokonca „nehôd“, môžete škvrny vykoreniť a obnoviť dobrý vzhľad vášho betónu pomocou malého lakťového tuku a know-how. , Čítajte ďalej, kde nájdete osvedčené postupy, ktoré skutočne pracujú na najbežnejších vinníkoch konkrétnych škvŕn.

Ako odstrániť ropné škvrny z betónu

Ropné škvrny zanechávajú na betónových podlahách neatraktívne čierne škvrny, ktoré tiež môžu sledovať chodidlá do vašej domácnosti. Zašpinite škvrny nasiaknutím čo najväčšieho množstva oleja skôr, ako preniká. Nalejte hlinu alebo „zhlukujúci“ podstielku pre mačku (ale nie alternatívy krištáľu alebo hliny ako je kukurica) po celej škvrne a zapracujte ju tvrdou metlou alebo štetcom. Nechajte mačiatko vrhnúť na miesto najmenej jednu hodinu - alebo cez noc pre rozsiahlu alebo starú škvrnu - a potom zametajte neporiadok. Pre niektoré nové alebo malé betónové škvrny spôsobené olejom je to všetko ošetrenie, ktoré môžete potrebovať.

Ako odstrániť škvrny od blata a listov z betónu

Ľahko zamiesť ľahkú vrstvu špiny, ale keď bahnité alebo vlhké spadnuté lístie dlho sedí na betóne, často zanechávajú hnedé škvrny. Ak chcete vybrať, nalejte jednu ôsmu šálku tekutého umývacieho prostriedku do sprejovej fľaše, potom ju naplňte teplou vodou a dobre pretrepte. Betónové škvrny nastriekajte mydlovým roztokom, nechajte 10 minút odstáť a potom vydrhnite tvrdou nylonovou kefou. Akonáhle sa škvrna zdvihne, zavlečte oblasť, až kým nebude škvrna úplne preč.


Ako odstrániť škvrny pre domáce zvieratá z betónu

Ak Fido podniká na vašej konkrétnej terase, na príjazdovej ceste alebo na ceste so psom, tieto škvrny pre domáce zviera bezpochyby vonia tak, ako vyzerajú. Aby ste ho vyčistili, najprv zoškrabajte vysušený trus kovovou lopatou alebo lopatkou. Potom pripravte čistiaci roztok ôsmeho šálky tekutého saponátu na umývanie riadu, polovicu šálky jedlej sódy a jedného galónu vody. Dôkladne premiešajte a potom vylejte na zafarbenú plochu. Použite nylonovú kefovú kefku na spracovanie roztoku do škvrny, drhnite, až kým značky nezmiznú, a dôkladne ich opláchnite.

Na ošetrenie pretrvávajúceho zápachu použite okysličený enzýmový čistič škvŕn pre domáce zvieratá, ktorý nájdete takmer v každom obchode s domácimi zvieratami alebo v stredisku na vylepšenie domácnosti. Niektoré enzýmové čistiace prostriedky sú pripravené na použitie, iné vyžadujú miešanie podľa pokynov na etikete. Nastriekajte celé postihnuté miesto a pokračujte v striekaní podľa potreby, aby bol betón mokrý najmenej hodinu. Opláchnite vodou a nechajte spotový vzduch vyschnúť, v prípade potreby opakujte.