Kuchyňa

Vyriešený! Čo robiť s mravcami v kuchyni


Otázka: Dnes ráno som rozdrvil mravca na kuchynskej doske, aby som spozoroval viac krúžiace drez. Odkiaľ pochádzajú všetky tieto mravce v mojej kuchyni? A čo je dôležitejšie, ako sa ich môžem zbaviť?

A: Domové mravce - obyčajne malých čiernych faraónov, faraónov, argentínskych alebo zapáchajúcich domácich odrôd - vstupujú do kuchýň cez praskliny v oknách, dverách alebo podlahách, aby hľadali zhluky, ktoré by mohli doplniť jedlo a vodu ich vlastnej kolónie. Zabitie jedného mravca v kuchyni nie je riešením: Tam, kde je jeden mravec, je zvyčajne v blízkosti kolónia a každý mravec zanecháva stopu chemikálií nazývaných feromóny, ktoré priťahujú jeho druhy v okolí. Kým nevymažete mravcovú kolóniu, v ktorej sídli kráľovná znášajúca vajcia, bude sa naďalej rozmnožovať a do domácnosti posielať ďalších mravcov, aby získali bezplatné občerstvenie na kuchynských doskách a vnútri umývadiel a skriniek. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako sa natrvalo zbaviť kuchynských mravcov.

Identifikujte vstupný bod. Pozorujte tých mravcov v kuchyni niekoľko minút, aby ste zistili, odkiaľ prichádzajú - či už praskliny v kuchyni, prasknuté tesnenie pozdĺž parapetu, roztrhaná obrazovka alebo malé otvory vo vnútri kuchynskej skrinky namontované proti vonkajšia stena. Zameriate sa na vstupný bod vo svojom úsilí o odstránenie mravcov, takže ho neuzatvárajte celkom ešte.

Nájdite hniezdo. Počkajte, kým sa mravce vrátia k zdroju pomocou omrvín a po ukončení kuchyne sa pokúste špehovať, kam idú. Sledovanie ich pohybu vás niekedy dovedie priamo do hniezda, kde žije zvyšok kolónie. Hniezdo môže byť umiestnené vonku (napr. Na zemi, na strome) alebo v interiéri (napr. Vo vlhkom poškodenej stene alebo dutine kabinetu) a bude sa typicky podobať hromade trosiek alebo hromade rozpadajúcich sa listov.

Zničte hniezdo priamo. Ak nájdete hniezdo vonku, zničte ho vonkajším neodpudzujúcim insekticídom (napríklad mravce Harris Home Pest Control a ďalšie dostupné na Amazone). Na rozdiel od repelentov, ktoré odstraňujú hmyz a spôsobujú rozptyľovanie a reformovanie kolónie inde, neodpudzujúce insekticídy nezvrátia vašich škodcov - inými slovami, mravce môžu prejsť týmto typom insekticídu bez vedomia, že boli vystavené jedu. Prípadne na hniezdo nalejte pol galónu vriacej vody, aby sa zrútilo a mravce zabili

Ak nájdete hniezdo vo vnútornej štruktúre, napríklad v dutine steny, naneste veľmi tenkú vrstvu prášku kyseliny boritej (k dispozícii na Amazone) priamo nad hniezdo pomocou plastovej fľaše na stlačenie, aby ste mravce zabili. Aj keď je biely prášok vyrobený z bóru a vody smrteľný pre mravce, predstavuje pre človeka nízku toxicitu. Zostávajúci prášok skladujte mimo dosahu detí a domácich miláčikov. Potom pomocou vákua s hadicovým nadstavcom odstráňte fyzické hniezdo z dutiny v stene a obsah vaku na zachytávanie prachu z vákua ihneď vyhoďte von. Znovu vypustite kyselinu boritú do vyprázdneného priestoru a opravte akékoľvek poškodenie steny spojovacou hmotou.

Použite pasce na zabitie kolónie. Ak nenájdete hniezdo mravca alebo ho nechcete zničiť sami, zabite kolóniu pomocou pasce kúpeného v obchode (ako je Terro, ktorý je vyrobený z bóraxu) alebo domáceho pasca na mravce pozostávajúceho z malej zapečatenej pečate. plastová nádoba naplnená jedným čajovou lyžičkou boraxom a kukuričným sirupom so šálkou štvrtiny. Pascu umiestnite čo najbližšie k ich vstupnému bodu do kuchyne, aby mravce rýchlo našli návnadu. Akonáhle robotnícke mravce vstúpia, odnesú jedovatú návnadu do pascí späť do svojej kolónie, aby nakŕmili kráľovnú a jej mláďatá, čo v skutočnosti zabije celú kolóniu v priebehu niekoľkých dní. Odstráňte všetky ostatné zdroje potravín z blízkosti pascí na mravce, aby nedošlo k rozptyľovaniu.

Vymažte zostávajúce mravce. Po zabití kolónie by ste tu a tam na niektorých kuchynských povrchoch mohli nechať bludného mravca. Aby ste ich zabili, posypte malé množstvo infuzóriovej zeminy (fosílne zvyšky vodných organizmov, ktoré sa nazývajú rozsievky, ktoré si môžete kúpiť pomocou vaku na Amazone), do cesty mravcov, aby sa dehydratovali a zabili. Prípadne postrekujte mravce mydlovým roztokom (jedna lyžica mydla a 12 uncí čistej vody), aby ste mravce imobilizovali, a potom ich utrite papierovou utierkou.

Uzatvorte vstupný bod. Uzatvorte vstupný bod, ktorý ste identifikovali skôr, aby ste v budúcnosti zabránili vniknutiu nových kolónií mravcov do vašej kuchyne. Tesniaci tmel je vhodným tesniacim prostriedkom na uzatváranie trhlín okolo okien alebo dverí, zatiaľ čo spojovací tmel je vhodný na utesňovanie malých dutín suchej steny.

Zavolajte profesionálov, ak budete aj naďalej vidieť mravce v kuchyni po použití vyššie uvedených techník. Niektoré druhy mravcov, ako sú napríklad mravce Carpenter, vytvárajú satelitné kolónie, ktoré sú oddelené od rodičovskej kolónie, kde sídli kráľovná znášajúca vajcia. Čo to pre vás znamená: Mravce sa môžu znova objaviť v kuchyni, ak bola zničená satelitná kolónia, ale rodičovská kolónia zostáva nedotknutá. Špecialista na ničenie škodcov vám pomôže lokalizovať rodičovskú kolóniu a mravce vytlačiť.

Chráňte mravce v budúcnosti. Pomocou týchto tipov udržujte svoju kuchyňu v zóne bez antén:

• Kuchynské dosky, podlahy a skrinky pravidelne umývajte čistiacimi prostriedkami vhodnými pre daný materiál.

• Aby mravce zostali na uzde, nikdy nenechávajte nekryté jedlo alebo pitie na pultoch alebo podlahách (vrátane krmiva pre domáce zvieratá); zvyšné potraviny vždy skladujte vo vzduchotesných obaloch.

• Stojatá voda je výzvou pre mravce na pitie, preto utrite vodu a iné tekuté škvrny, keď k nim dôjde, a nenechávajte hrnce a panvice namáčané v umývadle dlhšie ako niekoľko hodín naraz.

• Pokiaľ sa nádoba na odpadky nepoužíva, udržiavajte veko pevne zatvorené a odpadky vyberte každý jeden až tri dni.

• Urobte svoju kuchyňu nehostinnou pre mravce potiahnutím predchádzajúcich mravcov pomocou domácich repelentov, ako sú dve polievkové lyžice oleja mäty piepornej a kvart vody, rovnaké diely octu jablčného muštu a vody alebo posypanie škoricovým práškom.

• Pravidelne kontrolujte, či v kuchyni nie sú inštalatérske práce alebo netesnosti zariadenia, a opravte netesnosti a vlhkosťou poškodené vnútorné štruktúry, aby ste zabránili vytváraniu hniezd.

• Orezávanie vetiev stromu, ktoré sa dotýkajú vedľajšej koľaje vášho domova; ak strom obsahuje mravčie hniezdo, konáre môžu pôsobiť ako most pre mravce, aby vošli do vášho domu.