Trávnik a záhrada

Najjednoduchšia stratégia pre hrabanie lístia


Jeseň prináša futbalové zápasy, horúce jablčné mušt, tekvicu a ďalšie sezónne špeciality. Ale pre majiteľov domov s listnatými stromami na jeseň, na jeseň treba pamätať predovšetkým na jednu vec: hrabanie lístia. Tí, ktorí sa obávajú tohto každoročného obradu, si môžu vziať srdce z pripomenutia, že hrabanie lístia nie je len na predstavenie. Ak sa zanedbá, posteľ spadnutého lístia môže dusiť trávu, ktorú ste tak usilovne udržiavali počas leta. A zatiaľ čo hrabanie lístia sa môže zdať pre nezasvätených mierne zastrašujúce, niektoré základné rady vám môžu pomôcť postarať sa o túto fušku v relatívne krátkom poradí, aby ste sa mohli vrátiť k svojim víkendovým plánom.

VYBAVENIE: Na hrabanie listov používajte správne nástroje.

Stojí za to investovať do dobrého hrable. Na účely hrabania listov (na rozdiel od štrku, mulča alebo výsadby pôdy) používajte hrable s dlhou rukoväťou a širokou šírkou kovových, plastových alebo bambusových hrotov. Toto je známe ako hrable na list alebo niekedy na trávnik. Šetrite úsilie využívaním celej šírky hrotov, aby sa maximalizovala účinnosť; Týmto spôsobom sa budete pohybovať viac listov s menším počtom rozšírení nástroja.

TIMING: Pred čistením počkajte, kým posledný list nespadne.

Keď týždne plynú a zhromažďujú sa listy, majitelia domov, ktorí sa pripravujú, sa môžu začať krútiť, ale oplatí sa trpezlivosť: Pri hrabaní veľkého množstva listov v jednom priechode je menej práce, ako pri odstraňovaní malých množstiev pri rôznych príležitostiach. , Iste, teraz zbierajte nejaké listy do kompostového koša, ale väčšinu úlohy odložte, kým všetky listy nespadnú. Pamätajte tiež, že suché listy sa pohybujú omnoho ľahšie, takže sa nemusíte blížiť k dvoru, rake v ruke ráno po búrke.

Prevedenie: Hrabať lístia na plachty po jednej sekcii.

Rozdeľte svoj majetok a zamerajte svoju pozornosť na jednu oblasť naraz, hrabanie lístia na plachtu (alebo, ak to nie je možné, na veľkú plachtu). Zametanie listov na plochý list je omnoho ľahšie ako do úzkeho otvoru vrecka. Z času na čas spojte rohy plachty dokopy a potiahnite listy do svojej väčšej hromady zbierky, či už je na obrubníku alebo inde. Vo sviežom dni nech je príroda vaším pomocníkom; umiestnite plachtu tak, aby ste hrabali rovnakým smerom, ako fúka vietor.

TECHNIKA: Urobte krátke ťahy a najprv dajte bezpečnosť.

Hrabanie lístia fyzicky zdaňuje. Zaobchádzajte s ňou ako s atletickou aktivitou! Pred začatím a po dokončení natiahnite svoje hamstringy a boky. Chráňte chrbát krátkymi údermi - nedosiahnite sa tak ďaleko, že sa ohnete v páse. Robte časté prestávky a zostaňte hydratovaní, aj keď pracujete na sviežom a chladnom dni.

Predovšetkým najlepší spôsob, ako pristupovať k úlohe hrabania lístia, je zmysel pre zábavu. Zapojte deti a keď skončíte, oslávte s nejakým moštom a opečenými marshmallowsmi! Po ceste si vytvoríte spomienky, ktoré vydržia aj v zime aj po nej.