Natieranie

Vyriešený! Magické číslo pre primáty


Otázka: Podriadil som žiadosti svojej dcéry, aby jej spálňa bola ružová. Je pre takúto prácu potrebný primer, a ak áno, koľko vrstiev primerov by som mal použiť?

A: Aj keď sa farba môže spočiatku prilepiť na nepropustnú stenu, pri prenose na základný náter riskujete škvrnitosť, praskanie alebo odlupovanie. Obsahuje viac živíc a menej pigmentu ako farba, plus rozpúšťadlo a ďalšie prísady, základný náter sa nanáša na povrch ako prípravný povlak na zlepšenie priľnavosti farby. To tiež obmedzuje množstvo farby, ktorú povrch pohltí, takže budete potrebovať menej náterov na rovnomerné dokončenie - pre svoju peňaženku získate výhru, ak si uvedomíte, že základný náter zvyčajne stojí polovicu toho množstva ako farba.

Spravidla postačuje jedna až dve vrstvy základného náteru na maľovanie vnútorných stien, ale koľko budete potrebovať, záleží na materiáli steny, farbe farby a použitom druhu základného náteru. Čítajte magický počet základných náterov pre všetky typy projektov maľovania interiérov.

Použite jednu vrstvu základného náteru, ak:

... maľovať akúkoľvek farbu na bielu stenu. Jedna vrstva vysoko kvalitného základného náteru na báze vody (napr. Zinsser Bulls Eye, k dispozícii na Amazone) alebo základového náteru na báze oleja (napr. Zinsser Cover Stain, tiež k dispozícii na Amazon) je všetko, čo potrebujete na naviazanie starej bielej farby a nový odtieň, škvrny od masky a nedávno opravené / pieskované oblasti a znižujú množstvo nového náteru, ktorý potrebujete na úplné pokrytie.

... pomocou tónovaného základného náteru. Základný náter s odtieňom vašej novej farby je nápomocný pri dramatických zmenách, ako je tmavý až svetlý alebo naopak, pretože približuje farbu steny farbe nového odtieňa. Zoberte plechovku s odtieňovateľným základným náterom (napr. Zinsser Deep Tint, ktorá je k dispozícii na adrese Lowes) a požiadajte obchod s farbami alebo pridruženého oddelenia, aby ho prinieslo až do 50 percent nového odtieňa. Vďaka úpravám farieb, ktoré získate s farebnými základnými nátermi, môžete často dosiahnuť požadovaný odtieň jediným náterom!

Použite dve vrstvy základného náteru, ak:

... maľovanie nedokončenej sadrokartónu alebo sadry. Sadrokartónové alebo omietkové steny, ktoré neboli nikdy natierané alebo natreté, budú mať poréznejšie oblasti ako ostatné. Tieto oblasti absorbujú farby rôznou rýchlosťou, čo má za následok škvrny. V tomto scenári sa odporúčajú dve základné nátery, pretože veľká časť prvého základného náteru bude nasiaknutá stenou; druhá vrstva doplní akýkoľvek primer absorbovaný povrchom a zakryje všetky nedostatky v stene.

Pre sadrokartónové dosky nanášajte dve vrstvy základného náteru na sadrokartónové dosky (napr. Základný náter a tesniaci tmel Behr Premium Plus, dostupný na domácom sklade) alebo vrchné náterové hmoty na hrubú stavbu (napr. KILZ High-Build Drywall Primer Sealer, dostupné na Amazone). ). Nedokončené omietkové steny napenetrujte dvoma vrstvami základového náteru blokujúceho škvrny na báze oleja (napr. Zinsser Cover Stain), aby ste zabránili škvrnám vápna, ktoré ovplyvňujú steny omietky, krvácať do farby.

... maľovanie nedokončených drevených stien. Drevo, ktoré nebolo nikdy natierané ani natreté, je ešte poréznejšie ako nedokončená sádrokartón. Percento tuhých látok vo väčšine farieb nie je dosť vysoké na vyplnenie pórov a vyrovnanie zŕn, takže natieranie dreva bez základného náteru bude mať za následok nerovný povrch náchylný na škvrny a odlupovanie. Na nedokončenom dreve sa odporúčajú dve vrstvy základného náteru na báze oleja: Vyšší obsah tuhých látok v základnom nátere môže vyplniť póry, vyrovnať povrch pre maľovanie a maskovať všetky uzly v dreve. Ak sa na drevo používa základný náter na báze vody, má tendenciu napučiavať zrno, takže ak sa rozhodnete používať základný náter na báze vody, povrch po prvom nátere jemne obrúste a vyrovnajte.

... maľovanie na tmavú farbu so svetlejším odtieňom. Pri dramatických prechodoch z tmy na svetlo je základný náter nevyhnutnosťou. Bez nej môže tmavá farba pokukovať aj po troch alebo viacerých náteroch. Vaša najlepšia stávka na natieranie tmavých stien je s „vysoko skrytým“ základným náterom (napr. KILZ High-Hide Primer / Sealer, ktorý je k dispozícii na Amazone), ktorý je určený na dôkladné zakrytie tmavých odtieňov. Naneste dve tenké vrstvy buď bieleho alebo sfarbeného základného náteru (v presnej zhode s novým odtieňom farby), aby sa povrch priblížil konečnej farbe a znížil sa počet potrebných náterov.

Preskočiť primer, ak:

... pomocou samonasávacej farby. Dva náterové farby a náterové výrobky, tiež známe ako samonasávacie farby, obsahujú oveľa vyššie percento tuhých látok ako priemerné farby, čím sa vytvára silnejšia vrstva. Päť najdôležitejších tipov na výber interiérových farieb pre spotrebiteľské správy za rok 2017 boli samonasávacie farby a výber, ktorý bol najpriaznivejší z hľadiska rozpočtu, interiérové ​​farby a základný náter Behr Premium Plus (28,97 dolárov za galón v Home Depot), zaznamenal pôsobivých 4,3 z piatich hviezdičiek od recenzentov Home Depot. Majte na pamäti, že jednotlivé vrstvy samonasávacích farieb fungujú najlepšie, keď sa používajú v podobnej alebo svetlejšej farbe; samonasávací lak sa tiež najlepšie hodí na hladké steny v dobrom stave a schnutie môže trvať dlhšie ako v prípade bežných farieb.