Natieranie

Takže chcete ... Maľovať okraj okna


Či už ste práve nainštalovali nové okno alebo aktualizujete farby vášho domu, doma alebo von, váš projekt bude s najväčšou pravdepodobnosťou zahŕňať maľovanie okien. Koneckonců, ako lepšie zdôrazniť nový vzhľad ako s ostrými čiarami a sviežou farbou? Natieranie lišty okolo okien nemusí byť náročnou prácou. Rovnako ako u väčšiny pracovných miest v oblasti maľovania, aj pri profesionálnom vzhľade bez toho, aby došlo k neporiadku, sa začínajú správne nástroje a techniky. S trochou pomoci od profesionálov a vysoko kvalitných výrobkov od spoločností Hyde Tools a Richard Tools môžete mať skvelý vzhľad okna v žiadnom momente.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Základný náter pre interiér alebo exteriér (voliteľné)
- interiérové ​​alebo exteriérové ​​farby
- HYDE čierna a strieborná škrabka na farby 6 v 1 (k dispozícii na adrese hydestore.com)
- Odstraňovač a aplikátor HYDE Caulk Aid (k dispozícii na adrese hydestore.com)
- Brúsny papier
- Univerzálny odmasťovací čistiaci prostriedok
- Čistiaci prostriedok s plesňou (na vonkajšie obloženie)
- Vyčistite handry
- Tesniace tmely na vnútorné alebo vonkajšie použitie
- HYDE 11-½-palcový nástroj Mini Guide ™ na nanášanie farby a vyhladzovanie (k dispozícii na adrese hydestore.com)
- Úhlová štetec série Mini Tools Touch od Richarda Tools (k dispozícii na adrese hydestore.com)
- HYDE 9 mm odlamovací nôž s 30-stupňovou čepeľou (k dispozícii na hydestore.com)
- Škrabka na sklo HYDE s 5 čepeľami uloženými v rukoväti (k dispozícii na adrese hydestore.com)

ZAREGISTRUJTE SA TLAČIARNE DO PROJEKTU

Pre vnútorné aj vonkajšie obloženie si pravdepodobne budete chcieť zvoliť farbu s lesklým povrchom. Tieto farby vytvárajú trvanlivý povrch, ktorý odpudzuje nečistoty a špinu lepšie ako ploché farby, a tiež sa ľahšie čistia.

Konkrétne typ Potrebný náter však závisí od materiálu vášho čalúnenia. Čalúnenie okien môže byť vyrobené z dreva, vinylu, hliníka alebo ocele a neexistuje žiadny jediný povlak, ktorý by fungoval so všetkými. Ak začnete s akoukoľvek starou plechovkou farby, mohli by ste riskovať, že sa výsledky všetkých vašich tvrdých pracovných vločiek odnesú v priebehu roka. Výber farby kompatibilnej s typom orezania pomôže dosiahnuť výsledky, ktoré vydrží.

drevo je najbežnejším materiálom používaným na orezávanie interiérových a exteriérových okien a nebudete mať problém nájsť kvalitnú farbu. pre vonkajšia úprava dreva, vyberte prémiový lak na exteriérový lesk, buď olejový alebo akrylový. pre vnútorné drevené obloženie, vyberte kvalitnú latexovú lesklú farbu.

Drevovláknitá doska so strednou hustotou (MDF) sa stáva obľúbeným materiálom pre vnútorné obloženie okien, pretože sa ľahko inštaluje a odoláva poškodeniu vlhkosti. Rovnakú farbu, aká sa používa na drevo v interiéri (vysoko kvalitná latexová lesklá farba), je možné použiť na obloženie MDF.

vinyl je obvykle vyhradená pre exteriér domu a spárovaná s vinylovou stranou. Jeho nepriepustný povrch nevydrží štandardné farby; vyššie uvedené sa nakoniec odlepia. Namiesto toho vyhľadajte vonkajšiu lesklú farbu špeciálne vyrobenú pre vinyl.

Kovové čalúnenie sa zvyčajne vyskytuje aj na exteriéri domu a je spárovaná s kovovou vlečkou. Vyberte si vonkajšiu lesklú farbu označenú na použitie na kov. Niektoré z najlepších kovových farieb obsahujú chemikálie odolné voči hrdzi, ktoré pomôžu zabrániť tvorbe hrdze na vašom obložení.

Ak je obloženie okna nedokončené, najlepšiu priľnavosť farby získate, ak pred nanášaním farby použijete základný náter. Rovnako ako farba, ktorú si vyberiete, by mal byť základný náter kompatibilný s typom orezávania, ktoré maľujete.

PLÁN PODĽA ÚDAJOV

Ak maľujete čalúnenie vnútorných okien, kedykoľvek je ten pravý čas na začatie tejto maliarskej práce. Pri plánovaní lakovania na exteriérovom obložení je však menšia flexibilita. Skontrolujte predpoveď počasia a zvoľte si deň, kedy sa teplota bude pohybovať medzi 50 a 80 stupňov Fahrenheita. Teplejšie ako to, a farba môže vyschnúť príliš rýchlo, čo môže mať vplyv na kvalitu povrchovej úpravy. Budete si tiež chcieť vybrať deň bez dažďa alebo vetra. Bez ohľadu na to, ako opatrní ste, maľovanie za veterného dňa povedie k nežiadúcemu rozstreku na vedľajšej koľaji vášho domu.

DÔLEŽITOSŤ PREP

Zatiaľ čo mnoho do-it-kutilov by sa chcelo dostať priamo k hlavnej udalosti - obraz - hotový projekt bude len taký dobrý ako prípravná práca. Nezabudnite si vziať čas na prípravu povrchu na prijatie novej farby.

Najskôr zoškrabajte všetky odlupujúce sa farby. Dôkladne prejdite starú okennú lištu pomocou škrabky na farby, ako je škrabka na farby Black & Silver 6-in-1 od spoločnosti Hyde Tools, pretože akékoľvek zvyšky voľnej farby spôsobia odlupovanie novej farby. Samozrejme, ak maľujete nové alebo nedokončené čalúnenie, môžete tento krok preskočiť - je to potrebné iba pre čalúnenie (akéhokoľvek druhu materiálu), ktoré má peelingové farby.

Odstráňte tvrdené tesnenie. Na starších oknách sa polotuhý tmel, ktorý vypĺňa švy medzi doskami obloženia, časom stane krehkým a odtiahne sa od obloženia. (Ak ste práve nainštalovali svoje okno, nebudete mať tento problém; preskočte dopredu!) Môžete to skúsiť zoškrabať okrajom škrabky na farby 6-v-1 alebo kovovým stieracím nožom, ale budete mať mať šťastie s Caulk Aid od Hyde Tools. Tento ručný nástroj je vyrobený z vysoko odolného plastu a je navrhnutý tak, aby ste mohli odstrániť starý tesniaci materiál na jednom konci a použiť čerstvý tesniaci materiál na druhý. Začnite so skosenými čepeľami, aby ste rýchlo oholili staré tesnenie zo strán švu; ostrý bod môže vykopať tvrdohlavé tesnenie z rohov.

Očistite obloženie. Po odstránení akejkoľvek voľnej farby alebo krehkého tmelu sa uistite, že vo vašom obložení nie je prach a nečistoty, ktoré by bránili priľnavosti náteru - to platí pre existujúce obloženie aj novo nainštalované obloženie. Rovnako ako pri farbe farieb závisí čistiaci prostriedok od typu obloženia:

na vnútorné drevo a MDF,ako aj vinyl obloženie, použite čistiaci prostriedok na odmasťovanie pre domácnosť.

• Zapnuté vonkajšie drevo, vyberte čistič, ktorý obsahuje pleseň na ochranu dreva pred potenciálnymi plesňami a rastom plesní pred vystavením vlhkosti.

• Zapnuté kovové obloženie, pracujte s čistiacim prostriedkom na odstraňovanie hrdze. Pred použitím si vždy prečítajte pokyny; obal môže odporučiť, aby ste vysávač opláchli.

Čalúnenie piesku hladké. Bez ohľadu na typ orezania, ak bol už raz natretý, začnite brúsnym papierom o veľkosti 150, aby ste vyhladili všetky hrany, kde sa táto stará vrstva odlupuje, aby odhalila holý povrch. Potom prepnite na brúsny papier so zrnitosťou 220 a jemne dolaďte povrch. Ak maľujete nedokončenú novú úpravu, použite iba brúsny papier s veľkosťou 220 mm, aby ste ju dostatočne ošúchali, aby sa farba mohla priľnúť.

Na exponované švy naneste novú tesniacu vrstvu. Aby tesnenie účinne utesnilo švy a medzery v obložení okna, musí sa naniesť a vyhladiť do trhliny. Aby ste dosiahli profesionálne vyzerajúci povrch, spustite do švu perličku (zvyčajne postačuje 1/8 palca) a potom pomocou pružnej vypchatej špičky na tesniacej pomôcke (na konci oproti jej škrabke) vyhlaďte perličku. Tento nástroj je jednoduchý: Začnite na jednom konci spoja a jemným tlakom potiahnite tesniaci prostriedok na druhý koniec. Ak sa tesnenie nahromadí pod vypchatou špičkou, utrite ho čistou handrou a pokračujte až do konca spoja.

PAINT LÍSKO PRO

Je čas maľovať! Pre nedokončenú úpravu je potrebné pred náterom naniesť základný náter, pri každej aplikácii sa použije nasledujúci postup. V prípade predtým natieraného čalúnenia môžete začať s prvým náterom.

Namiesto toho, aby ste z dôvodu ochrany steny odrezali čalúnenie, ušetrite nejaký čas bez toho, aby ste obetovali čisté línie, pomocou 11-palcového nástroja na nanášanie náterov Mini Guide ™ Paint Shield & Smoothing od spoločnosti Hyde Tools. Keď tlačíte na farbu, jednoducho zatlačte čepeľ z nehrdzavejúcej ocele na maľovanie do záhybu medzi ozdobou a stenou, aby ste zabránili postriekaniu a šmuhám. Potom, čo ste namaľovali 11 palcov obloženia, nadvihnite štít farby a utrite jeho čepeľ na handre a potom ju premiestnite pozdĺž ďalšej časti obloženia okna.

Najlepšie výsledky dosiahnete na úzkych pásoch čalúnenia, namiesto malej kefy, ktorá je vhodnejšia na rezanie na veľkých plochách, zvoliť malú uhlovú maliarsku štetku, ako je napríklad kazeta Mini Master Angular Touch Series od Richard Tools. Štetce série Mini Master majú šírku od 1½ do 2½ palca - ideálna veľkosť pre maľovanie. Táto línia je navyše vhodná na použitie so všetkými druhmi farieb a vďaka jemným držadlám kefiek sa ľahko drží.

Naneste jednu až dve vrstvy, aby ste dosiahli trvalú povrchovú úpravu. Pred nanesením ďalšieho náteru počkajte na správny čas. Odporúčané doby zasychania nájdete na plechovke s farbami. Počas práce môžete skončiť natieraním okenných tabúľ. Neboj sa! V ďalšej časti vám ukážeme, ako odstrániť prelakovanú plochu zo skla.


ODSTRÁNENIE PREHĽADU ZO SKLA

Po konečnom vyschnutí náteru zhodnoťte svoju prácu. Akékoľvek prefarbenie alebo striekanie viditeľné na okenných tabuliach zníži vzhľad čerstvého kabátu, takže ich budete chcieť vyčistiť. Našťastie, aj keď je usušený, môže byť farba zo skla ľahko zoškrabaná správnymi nástrojmi.

Umiestnite čepeľ z nehrdzavejúcej ocele Mini Guide Paint Shield pozdĺž okraja tabule okna, kde sa sklo dotýka lakovaného obloženia. Strihajte pozdĺž vonkajšieho okraja Mini Guide pomocou noža na nože 9 mm Snap-Off Blade Utility. (Výberom noža na nože s odlamovacími čepeľami budete mať vždy vždy najostrejší čepeľ na najčistejšie rezy.) Čiara rezu, ktorú teraz urobíte, poskytne jasnú, ostrú a priamu čiaru, ku ktorej sa môžete zoškrabať. prebytočná farba.

Po vytvorení tejto cieľovej čiary použite na odstránenie farby z okennej tabule škrabku na holiaci strojček, ako je napríklad škrabka na sklo, od spoločnosti Hyde Tools 's 5 čepeľami uloženými v rukoväti. Nôž umiestnite rovnobežne s okrajom obloženia a priamym pohybom zoškrabte nalepenú farbu priamo zo skla. Škrabka je vybavená ergonomickým dizajnom, ktorý znižuje únavu rúk pri škrabaní a, ako už názov napovedá, pohotovú dodávku náhradných čepelí v rukoväti pre prípad, že by ste ich pri práci museli vymeniť. S týmto spoľahlivým nástrojom v ruke budete mať šumivé čisté sklo bez stopy blúdej farby.

Tento obsah vám prináša spoločnosť Hyde Tools. Jeho fakty a názory sú názory a názory spoločnosti BobVila.com.

Pozri si video: Ako postupovať pri maľovaní? (Smieť 2020).