Trávnik a záhrada

Najlepšie vonkajšie osvetlenie snímača pohybu pre zabezpečenie domácnosti


Silné vonkajšie osvetlenie je vynikajúcim odstrašujúcim prostriedkom proti nočným zločinom, ale nechať svetlá celú noc je nákladnou stratou energie. Riešenie? Svetlá snímača pohybu, ktoré sa rozsvietia, keď zistia pohyb, či už sú spôsobené tým, že sa niekto skrýva v tieni alebo členmi rodiny a vítajú návštevníkov prichádzajúcich do vášho zatemneného domu. Ak uvažujete o inštalácii vonkajších svetiel snímačov pohybu, najlepšia voľba bude závisieť od vášho rozpočtu, vašich bezpečnostných potrieb a vášho životného štýlu. Ďalej budeme svietiť na funkcie, ktoré hľadáme a zdieľame naše tri tipy na výber najlepších svetiel snímačov pohybu na základe hodnotení a recenzií zákazníkov:

 1. NAJLEPŠÍ DETEKCIA SNÍMAČA POHYBU: All-Pro Revolve Triple Head Motion-Activated LED Security Flood Light
 2. NAJLEPŠIA MOŽNÁ SOLÁRNA MOŽNOSŤ: URPOWER Solárne poháňané vodotesné pohybové senzorové svetlo
 3. NAJLEPŠÍ ROZPOČTOVÝ VÝBER: Beams Bezdrôtový batériou ovládaný pohybový senzor LED reflektor

Keď svetlo snímača pohybu zistí pohyb v okolí, zapne sa a zaplaví oblasť jasným osvetlením. Na detekciu príchodov a odchodov okolo vášho domu sa používajú rôzne technológie:

 • mikrovlnná rúra: Tento typ senzora vysiela elektromagnetické impulzy, ktoré odrážajú pohybujúce sa objekty.
 • Pasívne infračervené svetlo: Tento veľmi častý typ senzora, známy ako „PIR“, zapne svetlá, keď zistí telesné teplo.
 • Reflexná oblasť: Tento senzor tiež používa infračervené lúče vyžarované svetelnou diódou (LED) a potom meria odraz. Ak dôjde k pohybu, snímač zaregistruje zmenu vzdialenosti odrazených lúčov a zapne svetlo.
 • ultrazvukové: Tento akustický senzor vysiela vysokofrekvenčné zvukové vlny, ktoré odrážajú okolité objekty. Keď sa vlny odrazia od pohybujúceho sa objektu, snímač sa vypne a svetlá sa rozsvietia. Nevýhodou pre ultrazvukové senzory je vysoká miera falošného spúšťania z vecí, ktoré sú neškodné ako fúkanie listov.
 • Duálna technológia: Výsledkom kombinácie dvoch vyššie uvedených typov snímačov je menej falošných svetiel. Pri osvetlení s dvoma technológiami sa musia oba senzory spustiť skôr, ako sa svetlo rozsvieti.

Poznámka: Výrobcovia nemusia uviesť zoznam technológií použitých v ich svetlách na obale alebo v online popise, takže možno nebudete vedieť, ktorú technológiu kupujete, pokiaľ nebudete kontaktovať spoločnosť a nepožiadate o tieto informácie.

Keď hľadáte svetlo detektora pohybu, zohľadnite svoje individuálne potreby, ako napríklad, ako ďaleko chcete, aby svetlo detegovalo pohyb, aké svetlé chcete, aby bol, a zdroj energie, ktorý budete používať.

 • Rozsah detekcie: Vzdialenosť, ktorú môže snímač pohybu zachytiť, sa nazýva „dosah detekcie“, ktorý je zvyčajne uvedený na obale alebo popise. Väčšina snímačov pohybu dokáže zistiť pohyb z 20 na 100 stôp. Okrem vzdialenosti si všimnite aj „detekčný uhol“ svetla meraný v stupňoch, napríklad 270 °, ktorý vám umožní zistiť rozsah detekčného poľa.
 • Typ svetla: Väčšina dnešných vonkajších detektorov pohybu používa žiarovky LED, pretože produkujú brilantné, jasné osvetlenie, zostávajú chladné a spotrebúvajú menej energie ako iné žiarovky, napríklad žiarovky. Niekoľko z nich však vezme žiarovky, žiarivky alebo halogénové žiarovky - informácie nájdete v informácii alebo popise balenia.
 • Možnosti napájania: Najjasnejšie vonkajšie svetlá sú priamo zapojené do elektrického systému vášho domu, kde majú nepretržitú dodávku elektriny, ale inštalácia svetiel snímačov pohybu napájaných z batérií a slnečných lúčov je jednoduchšia.
 • Osvetľovacie obdobie: Vzťahuje sa na to, ako dlho zostane svetlo svietiť pred automatickým vypnutím. Mnoho svetiel prichádza s nastavenou periódou, napríklad 20 sekúnd, zatiaľ čo iné možno nastaviť tak, aby zostali zapnuté dlhšie alebo kratšie.
 • lumenov: Intenzita svetla sa meria v „lúmenoch“ a na porovnanie 60-wattová žiarovka produkuje asi 800 lúmenov a 100-wattová žiarovka produkuje 1600 lúmenov. Mnoho, ale nie všetky svetlá na detekciu pohybu uvedú zoznam dostupných lúmenov na obale alebo popise.

Keď uvažujete prakticky o inštalácii vonkajšieho bezpečnostného svetla, pravdepodobne budete mať na pamäti, kam ho umiestniť.

 • Svetlá s priamym zapojením snímačov pohybu sa často montujú vo výške alebo nad výškou dverí na vonkajších stenách a môžu byť dodávané s jedným alebo viacerými nastaviteľnými bodovými svetlami, ktoré je možné nastaviť v závislosti od oblasti, ktorú chcete osvetliť. Tieto typy svetiel majú zvyčajne najväčší dosah detekcie, až 100 stôp, a môžu sa nastaviť tak, aby osvetľovali veľké plochy dvora alebo príjazdovej cesty.
 • Dekoratívne nástenné snímače pohybu sú navrhnuté tak, aby vyzerali ako štandardné verandové svetlá, a keď sa spustia, osvetlia približne rovnakú oblasť ako štandardné verandové svetlá. Dekoratívne svetlá snímačov pohybu majú často bližšie možnosti detekcie ako ich bratranci reflektorov.
 • Možnosti montáže pod strechou (pod previsom strechy) poskytujú diskrétnejší vzhľad, ktorý nezbavuje ostatných dekoratívnych prvkov domu.
 • Svetlá snímača pohybu napájané z batérie sa dajú namontovať prakticky kdekoľvek, ale nemali by ste byť umiestnené tak ďaleko, aby sa nedosiahli tak, aby sa stali problémami pri výmene batérií. Tento typ svetla je vhodný pre skladovacie haly a ďalšie budovy, ktoré nemajú elektrické vedenie. Prichádzajú v rôznych reflektorových a dekoratívnych štýloch.
 • Svetlá snímačov slnečného pohybu sa môžu nachádzať aj na rôznych miestach, nezabudnite však na to, že ich nabíjacie panely fotobuniek by mali byť počas dňa vystavené priamemu slnečnému žiareniu, aby uložili dostatok energie na prácu celú noc.
 • Auto-reset: Pretože prerušujú tok elektriny, môžu prepätia ovplyvniť osvetlenie snímačov pohybu s priamym zapojením, čo spôsobuje, že sa svetlo rozsvieti a zostane zapnuté alebo zostane vypnuté. S funkciou automatického resetovania sa svetlo po nárazovom impulze automaticky resetuje. Alternatívou je manuálne vypnutie napájania na pol minúty a jeho opätovné zapnutie, čím sa jednotka resetuje.
 • Nastaviteľné pokrytie osvetlenia: Viaceré bodové svetlá na snímanie pohybu môžu byť upravené tak, aby osvetľovali viac ako jednu oblasť. Niektoré svetlá sa dodávajú s nastaviteľnými hlavami, ktoré umožňujú nasmerovať svetlo v úzkom lúči alebo v širokom svetelnom tvare.
 • Nastaviteľná citlivosť: Aby sa minimalizovalo rušivé spúšťanie, ako napríklad rozsvietenie svetla pri fúkaní listov, niektoré modely vám umožňujú vyladiť citlivosť, takže sa zistí iba silný pohyb.
 • Nastaviteľná dĺžka svetla: To vám umožní nastaviť dobu, po ktorú bude svetlo svietiť. Túto možnosť nájdete častejšie na svetlách s priamym pripojením, pretože akonáhle sa svetlo rozsvieti, môže rýchlo vybiť batériu alebo solárny článok, ak zostane zapnuté dlhšie ako 30 sekúnd.

1. NAJLEPŠIE ZISŤOVANIE SNÍMAČA POHYBU: All-Pro Revolve Triple Head Motion-Activated LED Security Flood Light

Elegantná jednotka v bielej alebo bronzovej farbe, navrhnutá na uchytenie na odkvap alebo spodnú stranu krytej terasy, zapadá do revolučnej trojitej hlavy s dekorom vášho domova a ponúka až 50 stôp a 270 ° detekciu kradmého pohybu. Vďaka trom optickým LED diódam vytvára výkonný 2 400 lúmenov, ktoré osvetľujú vašu krajinu tak jasnú ako deň. Keď je umiestnená v rohu odkvapu, otočná optika na Revolve sa dá nastaviť tak, aby osvetlila dve strany domu; má tiež možnosť nastaviť dĺžku trvania svetla od 1 do 12 minút. Poznámka: Toto priame káblové svetlo musí byť pripojené k elektrickému systému vášho domu.

2. NAJLEPŠIA MOŽNÁ SOLÁRNA MOŽNOSŤ: URPOWER vode odolné nepremokavé senzorové svetlo pohybu (balenie po dvoch)

S 80 malými LED svetlami URPOWER Solar Powered Motion Sensor Light vrhá jasné osvetlenie, ktoré trvá 30 sekúnd po detekcii pohybu okolo verandy, príjazdovej cesty, chodníka alebo kdekoľvek inde, kde je nastavená. Jeho šikovné senzory môžu registrovať pohyb až do 23 stôp v 120 ° rozpätí. Pohybový senzor, namontovaný na zvislej stene alebo plote, svieti nadol z dvojstranného dizajnu, čo z neho robí dobrú voľbu pre tých, ktorí sa vracajú domov po zotmení a chcú pred svojimi dverami jasne osvetlený chodník. Vnútorná batéria potrebuje šesť až osem hodín priameho slnečného žiarenia, aby sa úplne nabila a napájala cez noc. Na URPOWER sa poskytuje jednoročná obmedzená záruka.

3. NAJLEPŠÍ ROZPOČTOVÝ VÝBER: Bezdrôtový batériový pohybový senzor LED Beams reflektor

Nie je potrebné žiadne slnko ani elektrikár! Pretože bezdrôtový bodový reflektor Mr. Beams je napájaný tromi batériami typu D, môžete ho nainštalovať prakticky kdekoľvek - na plot, garáž, kůlnu alebo dokonca na strom - a mať svetlo presne tam, kde chcete. Majitelia domov milujú dlhotrvajúcu výdrž batérie (až 12 mesiacov) a jej schopnosť nasmerovať osvetlenie do konkrétnej oblasti. Pri spustení pohybom do vzdialenosti 30 stôp ďalej svieti svetlo v bezprostrednej oblasti a zostane svietiť približne 20 sekúnd. Kým svetelný výkon je ohodnotený iba na 200 lúmenov, spokojní zákazníci tvrdia, že sa zdá byť oveľa jasnejší vďaka svojej reflexnej tvári, ktorá zosilňuje svetlo.