Trávnik a záhrada

Najrýchlejší (a najspoľahlivejší) spôsob inštalácie plotov


Dobré ploty začínajú dobrými základmi. Inštalácia oplotenia na miesto s betónom je najlepším spôsobom, ako zaručiť, že zostanú zvislé a nepohyblivé, ale možno by ste si nevychutnali myšlienku zmiešania dávky po dávke betónu, aby ste vyplnili každý otvor. Dobrá správa? Nemusíte! S prekvapivo nízkym úsilím od spoločnosti Quikrete a nasledujúcou technikou sa vyhnete neporiadku a vaše ploty budú schopné odolať prakticky všetkému, čo pripravuje matka príroda.


MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Kovové alebo opracované drevené oplotenia
- Výkopové rýpadlo (alebo vrták)
- Quikrete AllPurpose Gravel
- Rukavice
- Ochranné okuliare
- Maska proti prachu
- Quikrete FastSetting Betónový mix
- vedro z 1galónu
- Tesárska úroveň
- Lopata na ostrosť

KROK 1

Pri plote je nevyhnutné začať s príspevkami, ktoré sú zarovnané na šípku. Toto nie je problém s kovovými stĺpikmi, ale drevené stĺpiky majú tendenciu mierne sa skrúvať alebo deformovať. Ak používate ošetrené drevo, vyberte tie najpriamejšie príspevky, ktoré nájdete, aby ste sa vyhli problémom.

KROK 2

Vykopajte priechodné otvory pomocou ručného rýhovacieho rýpadla alebo šneku. Štandardným pravidlom je pochovať aspoň tretinu dĺžky stĺpika oplotenia v zemi (polovica je lepšia), ale miestne stavebné predpisy môžu vyžadovať minimálnu hĺbku, napríklad 30 palcov, preto sa obráťte na miestny stavebný úrad. predtým ako začneš. Po určení, ako hlboká by mala byť diera, pridajte šesť palcov, aby ste umožnili pridanie štrku v spodnej časti.

KROK 3

Otvory urobte dostatočne široké, aby sa vyplnili betónom. Minimálny odporúčaný priemer je trojnásobok šírky stĺpikov. Ak teda inštalujete štandardné ošetrené drevené stĺpiky so šírkou štyri palce, otvory budú musieť mať priemer 12 palcov.

KROK 4

Na dno dier pridajte šesť palcov štrku, napríklad štrk Quikrete pre viacúčelové použitie. Štrk poskytuje pevný základ pre stĺp oplotenia, na ktorom má sedieť, a bráni jeho priamemu kontaktu s pôdou pod nimi, čo by mohlo zvýšiť riziko hniloby.

KROK 5

Utesnite štrk pomocou spodnej časti stĺpika oplotenia. Aby ste to dosiahli, vložte stĺp do otvoru a pomocou rukavicových rúk zdvihnite stĺpik o niekoľko centimetrov a priveďte ho späť na štrk. Tento postup opakujte trikrát až päťkrát, aby ste vyrovnali štrk.

KROK 6

Umiestnite stĺpik do stredu otvoru a podržte ho vo zvislej polohe. To je miesto, kde budete potrebovať asistenta, ktorý môže držať tyč na mieste, zatiaľ čo vy ju vyplníte.

KROK 7

Zoberte si pracovné rukavice znova a nasaďte si ochranné okuliare a suchú betónovú zmes nalievajúcu masku proti prachu. Prachu ju nechcete vdýchnuť ani ju dostať do očí. Potom do otvoru nalejte suchý rýchlo tuhnúci betón Quikrete a rovnomerne ho rozmiestnite po všetkých stranách stĺpika.

Keď vyplňujete otvor, držte stĺpik vzpriamene a centrovaný, ale stĺpik nezdvíhajte - ak tak urobíte, budete mať ťažký čas dostať ho späť na štrk.

KROK 8

Pokračujte v napĺňaní otvoru suchou rýchlo tuhnúcou betónovou zmesou, kým zmes nedosadne približne tri palce pod úrovňou zeme.

50-libra vrece zmesi bude asi 0,375 kubických stôp betónu. Aby ste vyplnili 30-palcovú hĺbku s priemerom 12 palcov, budete potrebovať päť vriec rýchlo tuhnúcej betónovej zmesi. Ak nechcete robiť matematiku, zadajte do kalkulačky Quikrete Fast-Setting Concrete Mix hĺbku otvoru. To vám presne povie, koľko vriec mixu budete musieť nastaviť pre štandardné veľkosti stĺpikov a priemery dier.

KROK 9

Nalejte vodu na suchú betónovú zmes v pomere asi 1 galón na 50-librovú tašku. Pre vyššie uvedenú 30-palcovú hĺbku by to vyžadovalo asi päťgalónov vody. Pridajte pomaly, nechajte vodu vytekať a nasýtiť zmes. Ako uvidíte v tomto videu od konkrétnych odborníkov na Quikrete, suchá zmes bude reagovať sama bez ďalšej práce od vás!

POZNÁMKA: Pre diery hlbšie ako 30 palcov je dobré pridať suchú betónovú zmes a vodu v dvoch krokoch. Napríklad, ak inštalujete vysoký stĺpik do diery s hĺbkou štyroch stôp, pridajte polovicu odhadovaného množstva suchej zmesi, potom pridajte polovicu vody, nasledujte zvyšok suchej zmesi a zvyšok voda. Týmto spôsobom zaistíte, aby suchá zmes na dne otvoru dostala primeranú vodu.

KROK 10

Hneď ako sa do diery pridá zmes a voda, vyrovnajte stĺp. Položte tesára na dve susedné strany, aby ste sa uistili, že stĺp je olovnatý.

POZNÁMKA: Aj keď môžete každý príspevok zarovnať ručne týmto spôsobom, nie je to najefektívnejší proces inštalácie troch alebo viacerých oplotených stĺpcov v priamej línii - namiesto toho si pozrite tipy nižšie v časti „Vytvorenie sprievodcu reťazcami“.

Ak je stĺpik úplne vodorovný a vodorovný, použite úzku lopatku na ostrý strelec (dokonca aj palica alebo tyč), aby ste mokrý betón pevne pritlačili okolo základne stĺpika.

Pracujte rýchlo. Rýchlo tuhnúca betónová zmes Quikrete sa nastaví za 20 až 40 minút a po vytvrdnutí už nebude možné upravovať stĺpik. Pred pokračovaním vo výstavbe vášho plotu počkajte štyri hodiny, kým sa betón nevytvorí.

KROK 11

Ak je to potrebné, vyplňte okolo hornej časti stĺpika pôdu pre dokonalý vzhľad.

POZNÁMKA: Ak bývate v oblasti s veľkým množstvom dažďov a inštalujete upravené drevené stĺpiky, možno budete chcieť doplniť otvor zo šikmého betónu, aby ste pomohli odvádzať vodu z miesta, aby ste zabránili hnitiu dreva. Pozrite si tipy na „Doplnenie betónu dierou“ nižšie.

Vytvorenie sprievodcu reťazcami:

Pri priamej inštalácii viacerých stĺpových oplotení je najjednoduchší spôsob, ako zaručiť profesionálne výsledky, so všetkými úrovňami stĺpikov a dokonale zarovnanými jeden s druhým, pomocou vodiaceho reťazca. Ak chcete začať, budete potrebovať kladivo, klince (8d je dobrá veľkosť) a pružnú šnúru alebo povraz.

  1. Vykopajte všetky otvory a potom nastavte iba dva koncové stĺpiky, ktoré nasledujú krok za krokom vyššie. Nechajte betón vyliečiť štyri až šesť hodín.
  2. Vložte dva klince na vonkajšiu stranu každého koncového stĺpika, jeden šesť palcov odspodu a ďalších šesť palcov zhora. Nechajte hlavy nechtov trčať 1/8 palca od stĺpikov.
  3. Medzi stĺpikmi napnite dva reťazce, jeden na hornej skupine nechtov a druhý na spodnej skupine nechtov. Struny posúvajte smerom von, smerom k hlavám klincov, aby ste vytvorili strunový vodič vzdialený 1/8 palca od stĺpikov.
  4. Ak chcete nastaviť nasledujúce stĺpiky, umiestnite každý stĺpik do otvoru a udržiavajte ho 1/8 palca od horného aj spodného reťazca.
  5. Opakujte kroky 4 až 10, kým váš asistent drží každý príspevok na svojom mieste. Nedovoľte, aby sa stĺpiky dotýkali reťazcov - udržiavajte medzeru 1/8 palca a plot by mal byť v jednej rovine a na úrovni prvých dvoch.

Doplnenie dier betónom:

Žijete v oblasti, ktorá má veľa dažďa? Namiesto toho, aby ste vyplnili hornú časť otvoru pôdou, ktorá by mohla udržať vlhkosť na spodnej strane stĺpika, pridajte trochu viac betónu, aby ste dažďovú vodu odvádzali ďalej od stĺpika a chránili ju pred hnilobou na úrovni zeme. Budete potrebovať iba vedro alebo koliesko, aby ste premiešali betón a hladidlom, aby ste ich vyhladili.

  1. Po vytvrdnutí všetkých stĺpikov a vytvrdnutí betónu namiešajte nejaký extra Quikrete rýchlo tuhnúci betónový mix do kolečka alebo vedra podľa pomeru zmesi vody k sáčku. Jedno vrecúško s hmotnosťou 50 libier sa doplní približne štyrmi otvormi so šírkou 12 palcov.
  2. Polotuhý mokrý betón vytvarujte okolo stĺpa pomocou stierky, aby ste vytvorili mierny sklon od stĺpika. Všetko, čo je potrebné, je sklon asi ½ palca.
  3. Rovnakým spôsobom doplňte všetky otvory tak, aby pri daždi voda stekala dolu a preč od stĺpikov.

Tento obsah vám priniesol Quikrete. Jeho fakty a názory sú názory a názory spoločnosti BobVila.com.