Trávnik a záhrada

Vyriešený! Ako zabrániť veveričkám od krmítka pre vtáky


Otázka: Radi sledujeme vtáky na našom dvore a nainštalovali sme niekoľko kŕmidiel, ktoré ich úspešne prilákali. Nanešťastie semeno, ktoré sme vydali, priťahuje aj veľa veveričiek, ktoré ich hltajú a robia v tomto procese obrovský chaos. Ako môžeme zabrániť veveričkám od našich kŕmidiel pre vtáky?

A: Veveričky vo vašich kŕmidlách pre vtáky? Tvoja dilema nie je nezvyčajná. Krmítka pre vtákov sú skvelým spôsobom, ako prilákať pernatých priateľov, ale väčšina záhradnej prírody je nerozvážna a vták, ktorý vidíte, bude priťahovaný všetkými druhmi zvierat. Našťastie existujú kroky, ktoré môžete urobiť, aby ste zmarili veveričky a iných nepozvaných hostí. Prečítajte si niekoľko tipov, ako udržať tieto darčeky od kŕmnych vtákov na záhrade.

Ponuka potravín veveričky nepáči.

Veveričky milujú vtáčie semená (rovnako ako orechy, slnečnicové semienka, ovocie a kukuricu), ale nezvýhodňujú všetko, čo vtáky jedia. Takže zásobte svojho kŕmneho vtáka takými cestovinami, ako sú slnečnicové semienko, semeno nyjer a biele proso proso, o ktoré sa veveričky nestarajú, a pravdepodobne sa vydajú kamkoľvek na ďalšie jedlo.

Krmítka umiestnite ďalej od stromov.

Veveričky môžu vodorovne vyskočiť až na 7 stôp. Aj keď máte vankúšik na kŕmenie vtákov odolný proti veveričkám (pozri nasledujúci tip), ak je váš kŕmny voz umiestnený blízko stromu, veveričky môžu jednoducho skočiť z neďalekej končatiny zo zdroja alebo zo strany na zdroj potravy.

Získať veveričku-dôkaz krmítka tyč.

Zatiaľ čo veveričky sú neuveriteľnými horolezcami, môžete ich prekabátiť tyčou na kŕmenie vtákov odolnou voči škodcom (ako je veverička, dostupná na Amazone). Väčšina veveričiek odolných stĺpikov na kŕmenie vtákov využíva usmerňovač - spravidla polkruhový alebo kužeľovitý uchytávač deflektora, ktorý je navrhnutý tak, aby zabránil zvieratám dosiahnuť zdroj potravy. Všimnite si, že veveričky môžu vertikálne vyskočiť až na päť stôp, takže sa uistite, že usmerňovač je nainštalovaný dostatočne vysoko, aby tvorcovia nemohli len preskočiť a chytiť semeno.

Kúpte si ozvučnicu.

Ak už máte kŕmenie vtákov na tyči, môžete naň jednoducho nainštalovať veveričku (ako je táto na Amazone). Len nezabudnite umiestniť najmenej päť stôp vysoký, aby veveričky nemohli cez to skočiť k jedlu.

Pripojte k svojmu napájaciemu pólu slinky.

Lacná alternatíva pre kutilovej fólie môže byť už v detskej hračkárskej krabičke - ak nie, môžete si kúpiť originálnu kovovú pružinu Slinky za približne 4 doláre (k dispozícii na Amazone). Ak chcete odradiť veveričky, jednoducho pripevnite pružinu k hornej časti tyče podávača. Sledovanie veveričiek sa snaží škálovať, môže vám poskytnúť toľko zábavy, ako sledovanie vtákov!

Získajte kŕmenie veveričky.

Ak nemôžete umiestniť svoj podávač do polohy, v ktorej sa veveričky nemôžu dostať, zvážte investíciu do podávača veveričiek. Prichádzajú v rôznych štýloch, niektoré používajú klietky, iné používajú pružinové dvere, aby pomohli udržať veveričky na uzde. Krmítko na vtáčie vtáčie vtáčiky Roamwild PestOff (dostupné na Amazone) sa dodáva so zárukou spokojnosti.

Používajte semená naviazané paprikami.

Kapsaicín, zlúčenina v paprikách, ktorá spôsobuje popálenie jazyka, postihuje iba vtáky, nie cicavce. Na trhu si môžete kúpiť výrobky na kŕmenie vtákov, kukurice a omáčky potiahnuté kapsaicínom (napr. Cole's Hot Meats, dostupné na Amazone) alebo len zamiešať kajenské korenie do semena, ktoré už máte. Jeden výdych alebo chuť stačí na vypudenie veveričiek v krmivách pre vtáky.

Udržujte poriadok v oblasti podávača.

Veveričky sú často priťahované semenom, ktoré padá z krmítka na zem. Len čo nájdu rozptýlené jedlo, pravdepodobne pôjdu rovno k zdroju. Preto udržujte oblasť pod krmivom a okolo neho čistotou od zvyškov, aby ste v prvom rade znížili pravdepodobnosť nalákania veveričiek.

Vytvorte nejaké prekážky.

Pokúste sa prekonať veveričky položením prekážok medzi nich a krmítka pre vtáky. Napríklad, ak zavesíte podavače na drôt medzi dvoma stromami alebo stožiarmi, reťazce prázdnych cievok nití alebo plastových fliaš na drôt sa vytvoria tak, že sa veveričky ťažko prechádzajú.

Veveričky kŕmte osobitne.

Ak považujete veveričky za roztomilé, ale nechcete, aby chňapali vtáčie semená, zvážte ich kŕmenie niečím, čo majú radi, ako napríklad kukurica, arašidy alebo slnečnicové semienka, a to na mieste, ktoré je vzdialené od vašich kŕmidiel. Použite podávač, ktorý je tak Ľahko prístupné, náročné kŕmidlá pre vtáky sú menej atraktívne. Ale majte na pamäti, že na večierok môžete pozývať mývaly, jelene a iné zvieratá!