Ako na to a rýchle tipy

Ako na to: Zbavte sa múch mimo


Pristátie s jedlom pri grile na záhrade. Počas práce na záhrade bzučia okolo tváre. Hneď ako otvoríte predné dvere, zipsom. Oni sú Musca domestica, obyčajný domáci.

Aj keď existujú tisíce druhov múch, Musca domestica je odroda, ktorá vás oboch pravdepodobne najpravdepodobnejšie opraví a mimo vášho domova, nachádzajúce sa na každom kontinente obývanom ľuďmi, v podnebí od arktického chladu po tropické teplo.

V Severnej Amerike majú muchy obyčajné tendenciu byť aktívne od jari do jesene a dosahujú najvyššiu aktivitu počas leta. Okrem toho, že muchy spôsobujú nepríjemnosti, prenášajú širokú paletu zárodkov (ako sú baktérie spôsobujúce antrax, brušný týfus, žalúdočné vredy, cholera, úplavica a tuberkulóza, ako aj menej závažné choroby), ktoré sa ukladajú kdekoľvek, vrátane ich pôdy. hamburger, do ktorého sa chystáte zahryznúť.

Obávať sa o muchy tiež znamená starať sa o červy, larválnu formu muchy. Samica domáca obvykle ukladá viac ako 100 vajec po párení a vajcia sa ohromujú rýchlo. Ak je počasie dosť teplo, trú sa červy za menej ako osem hodín.

Našťastie sa môžete zbaviť múch, ktoré trápia váš majetok, a môžete tak urobiť bez použitia jedov, ktoré by mohli ohroziť vašich domácich miláčikov a rodinu.

Postupujte podľa týchto krokov, aby ste túto letnú metlu vyhnali, aby ste si mohli sezónu (do značnej miery) vychutnať zadarmo.


6 spôsobov, ako sa zbaviť muchy mimo

Ako vyhnať muchy z vášho dvora:

 1. Pripojte ventilátor. Tieto nezvané hmyzy nedokážu dobre lietať v silných vetroch, preto si na predlžovacom kábli umiestnite oscilačný ventilátor blízko záhradného grilu, piknikového stola alebo akejkoľvek inej oblasti, kde sa zhromažďujete vonku. Keď muchy pocítia závan, vydajú sa opačným smerom.
 2. Vytvorte flytrap. ¼ šálku cukru rozpustite v jednej šálke vody v pohári. Stočte tvrdý kúsok papiera do kužeľa dostatočne dlho na to, aby siahal od vrchnej časti nádoby po hladinu kvapaliny a z hrotu odrežte. Prilepte kužeľ dovnútra nádoby tak, aby široký koniec vyplnil ústa nádoby a špičku kužeľa priamo nad vodou z cukru. Tento papierový kužeľ naleje zvedavé domáce zvieratá priamo do pohára, čím sa odstráni cinch.
 3. Zapáľte sviečku. Citronella, vysoko aromatický olej destilovaný z niekoľkých druhov citrónovej trávy, odpudzuje muchy a komáre. Zapáľte niekoľko týchto voňavých sviečok a položte ich na piknikový stôl, verandu alebo gril. silná vôňa slúži ako „nevítaný“ znak okrídlených nepríjemností.
 4. Swat nich. Okamžité, efektívne a čudné uspokojenie múch múch je okamžité. Ak sa hádate o tom, že konáte s tradičným muškárom, vyskúšajte elektrický. Tieto zariadenia (väčšinou sa podobajú malým tenisovým raketám), elektricky ovládané lietajúce chyby s hlasným prepínaním.
 5. Povedzte vamoose vodkou. Muchy nenávidia vôňu tohto likéru, preto vyplňte niekoľko malých plastových tašiek na sendviče do polovice lacnými výrobkami, vrecká na zips väčšinu zavrite a potom pomocou povrazov alebo šnúr a niektorých špendlíkov na zavesenie tašiek okolo dvora , Znie to šialene, ale skutočne to môže pomôcť.
 6. DIY nejaké lietajúce prúžky. Namiesto nákupu komerčných voňavých mušiek na odrádzanie škodcov si vytvorte esenciálne oleje, ktoré lietajú nenávidieť. Jednoducho nakrájajte kúsok látky na prúžky dlhé 12 palcov a šírku jeden palec. Každý prúžok navlhčite niekoľkými kvapkami niektorého z nasledujúcich látok: klinček, levanduľa, citrónová tráva, citronella, eukalyptus, rozmarín alebo mäta. Pripútajte prúžky na konáre a zábradlia okolo svojej terasy a nechajte vôňu oleja zbaviť múch vonku.

6 spôsobov, ako zabrániť návratu muchy

Akonáhle dáte škodcom ťažkosti, odrádzajte od ich opätovného vstupu múch a červov pomocou týchto inteligentných stratégií:

 1. Udržujte to čisté. Muchy milujú otvorené vedrá na odpadky, odkryté nádoby na kompost a trus pre psov. Po vonkajších večierkoch si preto upratajte a udržujte pevné viečko na smetných nádobách a komposte. Ak rodinný dvorok podniká na dvore, okamžite po ňom vyčistite.
 2. Nechajte pavúky na nich. Pokiaľ sa pavučiny nerozprestierajú cez oblasť, cez ktorú prechádzate alebo do ktorej siahate, nechajte ich. Hladoví pavúkovia zožrú všetky muchy, ktoré dokážu oslniť.
 3. Rastliny odpudzujúce byliny. Obklopte svoju terasu alebo gril grilovanými bylinkami, ktoré nenávidia. To zahŕňa bazalku, levanduľu a mätu.
 4. Dajte si pozor na vodu. Nedovoľte, aby okolo vášho dvora stáli vodné nádrže. Muchy musia piť vodu, a tak sú priťahované k kalužiam, vtáčím kúpeľom a vlhkým miestam spôsobeným kvapkajúcimi postrekovačmi.
 5. Čisté krmivá pre vtáky z ovocia. Je zábavné pozerať sa na vtáky na záhrade, ktoré sa živia ovocím, ale mušky musia byť na večierku nevítanými hosťami. Hádzajte kožu, len čo vaši pernatí priatelia dokončia svoju hostinu.
 6. Koste pravidelne. Muchy často kladú vajíčka do trávy, ktorá im poskytuje vlhkosť a ochranu. Koste trávnik týždenne počas hlavnej letnej sezóny, aby ste zabránili zamoreniu.