Trávnik a záhrada

5 inteligentných spôsobov použitia betónovej dosky


Betón, odolný materiál na základy a pätky, si tiež zaslúži miesto vo vašom domčeku - a to nielen na príjazdovej ceste, alebo na chodníku. Či už sa snažíte podporiť niečo ťažké alebo vytvoríte vonkajšie miesto pre zábavu, konkrétny by mohol byť presne to, čo potrebujete. Pozrite sa, ako možno oživiť päť bežných outdoorových projektov pomocou niekoľkých vriec betónu Quikrete.

Predtým ako začneš… Je lákavé chytiť lopatu a dostať sa priamo do práce, ale niektoré pokročilé plánovanie vám môže pomôcť zaistiť, aby ste mali presnú polohu a všetky zásoby pre danú prácu.

• Obráťte sa na miestny stavebný úrad, aby ste zistili, či potrebujete povolenie a aké pravidlá, pokiaľ existujú, týkajúce sa miesta, kde môžete naliať.

• Zavolajte na Dig Safe (811) a identifikujte a označte všetky inžinierske siete, ktoré sú pod umiestnením vašej plánovanej betónovej dosky.

• Zistite, koľko konkrétneho budete potrebovať. Kalkulačka spoločnosti Quikrete vylučuje odhady: Stačí zadať štvorcový záznam pre dosku a vyhodí veľkosť a počet vriec betónovej zmesi pre dosku s hrúbkou 4 alebo 6 palcov.


1. PATIO

Po príchode leta a priaznivom počasí si môžete zvoliť lepšie miesto ako terasu, aby ste si užili slnečné sviečky so svojimi najbližšími a najbližšími? Ľahko prispôsobiteľná betónová doska je vhodná na sedenie, ohnisko, grily a ďalšie, s možnosťou natiahnutia.

Nalievanie terasy je rovnako ako nalievanie akejkoľvek inej dosky, len vo väčšom meradle (často 300 štvorcových stôp alebo viac). Preto je dobré používať elektrický mixér - tím Quikrete vás môže sprevádzať procesom a pracovať v sekciách. Zarámujte celú terasu, potom rozdeľte menšie a lepšie zvládnuteľné oblasti, napríklad 6 stôp na 8 stôp, a nalejte naraz jednu časť. Ak tak urobíte, získate dostatok príležitostí na poteranie (vyrovnanie) mokrého betónu, jeho vyčistenie a vyrezanie kontrolných kĺbov, ako je uvedené v videu spoločnosti Quikrete o nalievaní dosiek. Nezabúdajte na to, že pri vyrovnávaní formulárov musí mať patio minimálny sklon 1/8 palca na stopu a terasy by mali byť sklonené od domu. S niekoľkými priateľmi a pomocou Quikrete si môžete naliať terasu, ktorá udrží vašu rodinu baviť celé leto. Kľúčom k ochrane pred vlhkosťou a minimalizácii údržby, ktorú vyžaduje, je nanesenie tmelu na vašu vyliečenú betónovú terasu.

Tip pre profesionálov: Ak nalievate terasu spolu s nadáciou vášho domova, miestne stavebné predpisy môžu vyžadovať, aby ste terasu zaviazali do nadácie. To sa deje vyvŕtaním dier do spodnej časti základu a následným vložením koncov tyčových prútov do dier. Zvyšná časť každej tyče bude zasahovať do dosky. Po naliatí terasy sa výstuž nebude zobrazovať, ale je to tak vôľa zabráňte tomu, aby sa okraj terasy potápal na úrovni základu.


2. SHADY SPOT

Máte vo dvore miesto, kde je tieň tak hustý, že nebude rásť ani tráva? Nie je to nič neobvyklé, keď uvážime, ako ľahko vysoké steny a týčiace sa stromy dokážu vrhať dostatok tieňov, aby ovplyvnili prirodzené osvetlenie okolo vášho dvora. Keď je málo prírodného svetla, ani odrody trávy tolerantné voči tieňom nebudú dobre rásť. Ak ste prilepili špinu na nečistoty s občasným chumáčom a pri daždi sa to zmenilo na bahennú jamu, môžete toto tienisté miesto lepšie využiť naliatím betónovej doštičky.

Toto je jedno z kreatívnejších použití pre betónovú dosku. Môže slúžiť ako základ záhradnej lavičky, hojdacej siete, grilovacej stanice alebo dokonca bublajcej fontány. Necítite sa viazaní na štvorcový alebo obdĺžnikový tvar. V závislosti od vášho dvora by mohla byť lepšia alternatíva úchvatný polkruh. Pozrite sa na inštruktívne video Quikrete o tom, ako naliať dosku, aby ste mohli začať. Ak chcete zakrivené hrany, vymieňajte navrhované dosky s rozmermi 2 × 4 alebo 2 × 6 za 4 až 6-palcové pruhy uan-palca lauan (druh tropickej preglejky) alebo ¼-palcové vláknocementové zadné dosky. - buď je možné koaxizovať do jemnej krivky pomocou vkladov na udržanie dosiek na mieste. Svoju dosku však navrhujete tak, že ju prevrstvíte pomocou tesniaceho tmelu (buď lesklý akrylový tmel alebo silikónový hydroizolačný tmel, oba dostupné od Quikrete)aby ste ochránili svoju novovytvorenú dosku všetku vodu: zrážky, rannú rosu a rozvrhnutie postrekovača.

Tip pre profesionálov: Pri vytváraní formy pre dosku urobte jednu stranu o niečo nižšie, aby sa voda odvádzala preč. Nemali by ste byť schopní vnímať svah voľným okom; mierte asi 1/8 palca na nohu. Napríklad, ak máte štvorcovú dosku s rozmermi 10 stôp, jedna strana by bola o 1 palec nižšie ako opačná strana.


3. VYUŽITIE SLABU

Jedným z najbežnejších dôvodov nalievania betónovej dosky do záhrady je poskytnúť vodorovný viacúčelový povrch pre čokoľvek od vonkajšej klimatizačnej jednotky po stanicu na odpadkový kôš. Vo väčšine prípadov musí doska presahovať iba štyri palce za každú stranu toho, čo na nej sedí. Napríklad, ak vaša AC jednotka meria 36 palcov na 36 palcov, budete potrebovať 44-palcovú základňu štvorcovú. Ak túžite po dokončení tejto dosky, aby ste si mohli naplánovať stretnutie s HVAC, alebo aby ste sa mohli presunúť na ďalšie víkendové projekty, použite rýchlo nastaviteľný betónový mix Quikrete, ktorý bude tvrdý za 20 až 40 minút. Predtým, ako to budete nazývať deň, naneste na čerstvo naliaty betón Quikrete Acryl Cure and Seal, aby ste urýchlili proces vulkanizácie a chránili dosku, ktorá je pravidelne vystavená nečistotám, leptavým látkam a podobne, ako napríklad kôš na odpadky.

Tip pre profesionálov: Na rozdiel od terás a príjazdových ciest, ktoré potrebujú mierne zošikmený povrch, aby mohla voda odtiecť, musí byť väčšina dosiek striedavého prúdu úplne vyrovnaná, aby sa využila dlhodobá prevádzka jednotky. Ak chcete pokračovať vo svojom projekte, prečítajte si ľahko zrozumiteľné pokyny spoločnosti Quikrete týkajúce sa nalievania a dokončovania betónovej dosky.


4. HORKÝ TUB

Horká vaňa - táto luxusná záhrada - môže byť pri naplnení vodou veľmi ťažká a ľudí. Napríklad štandardná vírivka pre 6 až 8 osôb má asi 420 galónov vody; k tomuto objemu vody pridajte sedem dospelých cestujúcich a vaňa by mohla vážiť až 5 600 libier. S takou hmotnosťou, ktorá sedí na holej zemi, by sa vírivka mohla nakoniec potápať a usadiť sa, čo vám počas namáčania spôsobí trochu šmyku. Nalievanie kvalitnej betónovej dosky na sedenie pod ňou ochráni vašu investíciu a zlepší vzhľad vírivky. Užitočné video z Quikrete nájdete tu, ako vytvoriť a naliať svoju vlastnú dosku. Nezabudnite na vytvrdený betón aplikovať tesniacu vrstvu, aby ste ju nezachránili pred postriekaním!

Tip pre profesionálov: Pretože základňa horúcej vane leží na doske v jednej rovine, je nepravdepodobné, že dážď spôsobí problém s odvodňovaním. Napriek tomu možno budete chcieť naliať dosku dve až tri stopy širšie, ako sú rozmery vane na jednej alebo viacerých stranách, aby sa umožnil ľahký prístup okolo vane. Rovnako ako v prípade nadácie AC, doska horúcej vane by mala byť dokonale rovná.


5. KOŠÍKOVÝ KUCH

Ak máte deti alebo ste srdcom dieťaťa, basketbalový gól vám poskytne nekonečné hodiny zábavy a cvičenia. Aj keď by ste si mohli nainštalovať stĺpik pozdĺž svojej príjazdovej cesty, mohlo by to narušiť parkovanie - a vystaviť tak svoje autá nebezpečenstvu stôp po rozpadajúcich sa basketbaloch. Ak to priestor dovolí, lepšou možnosťou by bolo nainštalovať gól pešo alebo dva ďaleko od príjazdovej cesty v čerstvej doske.

Nalievanie doštičky na basketbalový kôš je mierne odlišné od liatia iných doštičiek, pretože zatiaľ čo samotná doska nemusí byť v priemere oveľa väčšia ako tri až štyri stopy, musíte najprv vykopať veľkú dieru v strede tohto priestoru a vyplniť ju betón, aby sa stabilizoval stĺp - to je známe ako stavba móla.

Tip pre profesionálov: Zarámujte okraje dosky tak, ako je to znázornené na tomto videu od spoločnosti Quikrete. Pred pridaním betónu vykopte do stredu dieru, ktorá je približne 48 palcov hlboká a 24 palcov naprieč (skontrolujte presné rozmery výrobcu vášho cieľa). Akonáhle je celá diera a okolitá doska vyplnená betónom, vložíte dlhé kotevné skrutky pripevnené k ťažkej oceľovej povrchovej doske hlboko do otvoru mokrého betónu podľa pokynov, ktoré boli dodané s vaším cieľom. Potom dokončite hornú časť dosky tak, ako je to zobrazené vo videu Quikrete. Po tom, čo sa doska na niekoľko dní vytvrdne, budete ju môcť natrieť Quikrete's Concrete and Muronry Waterproofing Sealer, pripevniť svoj nový basketbalový gól k pevnej doske a začať strieľať obruče.

Tento obsah vám priniesol Quikrete. Jeho fakty a názory sú názory a názory spoločnosti BobVila.com.