Kuchyňa

Príručka pre kupujúcich: Likvidácia odpadu


Sú jedným z najľahších pomocníkov v kuchyni, ktorý rozomieľajú kuchynský odpad na malé kúsky, aby mohol odtekať drezovou vodou. Likvidácia odpadu nie je vhodná len na čistenie po jedle, ale tiež znižuje množstvo zvyšného jedla v koši, ktoré znižuje zápach.

Typická likvidácia odpadu bude trvať osem až pätnásť rokov, ale ak je váš na fritz - alebo by ste ho chceli pridať do svojho arzenálu - pravdepodobne sa pýtate, čo hľadať v jednotke. Zatiaľ čo všetky zneškodňovanie odpadu rozdrví mäkké jedlá, ako je napríklad uvarená zelenina, niektorí majú tendenciu zasekávať sa pri drvení surovej vláknitej zeleniny, napríklad zeleru; že je potrebné poznamenať, že niektoré z najmocnejších dispozícií sa budú žuť priamo cez kuracie kosti! Čítajte ďalej o faktoch, číslach a funkciách - a pozrite si naše tri najlepšie tipy na základe nezávislých recenzií a hodnotení zákazníkov - aby ste našli najlepšie zneškodnenie odpadu pre potreby vašej rodiny.

PRED zakúpením

Nie všetky komunálne kanalizačné systémy dokážu nakladať s potravinovým odpadom z odpadu. Pretože kúsky jedla budú pretekať cez odtokové potrubia, použitie odpadu môže zvýšiť riziko upchatia vo vašej domovej inštalácii, poddimenzovanom mestskom systéme alebo v septiku. Pri použití modelu s kontinuálnym prívodom, ktorý je najbežnejším typom zneškodňovania, sa navyše zvyšuje spotreba vody, pretože pri prevádzke zariadenia musíte neustále stekať.

• Obráťte sa na miestny stavebný úrad, aby ste zistili, či je likvidácia odpadu vo vašej komunite povolená.

• Ak sa vo vašej domácnosti vyskytujú časté upchávky, pravdepodobne je lepšie odovzdať zneškodnenie, aj keď je to povolené vo vašej komunite.

• Častice potravín sa rozkladajú pomalšie ako iné druhy odpadu, čo môže viesť k nahromadeniu potravinovej hmoty v septiku. Ak máte septický systém, obráťte sa na spoločnosť, ktorá ho nainštalovala, alebo na spoločnosť, ktorá prečerpáva nádrž a spýtajte sa, či váš konkrétny systém zvládne likvidáciu. Väčšie nádrže sú zvyčajne vhodnejšie na použitie s likvidáciou.

• V priemere spotrebujete za minútu 2 až 3 galóny vody za minútu. Ak likvidáciu využívate dvakrát denne a vždy v prevádzke pol minúty, budete ročne spotrebovať približne 850 až 950 galónov vody.

DVA ZÁKLADNÉ TYPY

Likvidácia odpadu obsahuje motor a vnútornú nádobu nazývanú „mlecia komora“, ktorá je vybavená ostrými čepeľami, ktoré sa pri zapnutí likvidácie otáčajú vysokou rýchlosťou. Spodok mlecej komory je perforovaný, aby umožnil práškovým kúskám potravín prúdiť von z komory a dolu odtokovou rúrkou. Všetky spôsoby zneškodnenia sú buď „nepretržité kŕmenie“ alebo „dávkové kŕmenie“, ktoré označuje spôsob, akým vkladáte jedlo do mlecej komory.

Kontinuálne podávač: Rovnako ako jeho názov, aj tento druh zneškodňovania odpadu prebieha nepretržite, čo vám umožňuje zapnúť ho a počas jeho prevádzky postupne ukladať odpad z potravín. Väčšina predajov na súčasnom trhu je nepretržitá dodávka a cena sa pohybuje od 70 do 400 dolárov, v závislosti od sily a kvality. Jedinou hlavnou nevýhodou kontinuálnej likvidácie krmiva je možnosť, že sa ruky dostanú do brúsky za chodu a spôsobia zranenie. Tomu bráni likvidácia vsádzkového krmiva.

Dávkové krmivo: Tento druh zneškodnenia drví jedlo v malých dávkach a je bezpečnejší pre rodiny s zvedavými malými deťmi. Pred likvidáciou musí byť zátka bezpečne na mieste. Bezpečnosť je hlavným lákadlom na likvidáciu odpadu v dávkach, zvyčajne je však drahšia a v závislosti od výkonu a ďalších funkcií je v prevádzke 150 až 450 dolárov. Ak nainštalujete model s dávkovým dávkovaním, naraz budete môcť spustiť iba jednu dávku potravinového odpadu. Veľkosť mlecej komory sa bude líšiť v závislosti od modelu, ale zvyčajne rozomelie dve až štyri šálky potravinového odpadu naraz.

MOŽNOSTI VÝKONU

Čím silnejšie je odstraňovanie odpadu, tým efektívnejšie bude drviť jedlo. Rovnako ako takmer všetky prístroje a nástroje s motormi, aj energia získaná pri zneškodňovaní odpadu je ohodnotená „konským výkonom“ (HP), jednotkou energie, ktorá bola kedysi porovnaná so skutočnými koňmi.

1/3 Výkon: Jedná sa o najúspornejšiu likvidáciu odpadu, ktorá je k dispozícii od 60 do 115 USD, podľa modelu a typu (vsádzkové alebo kontinuálne podávanie), ale majú tendenciu upchávať sa pri mletí vláknitých potravín, ako sú zeler alebo mrkva. Pokiaľ neplánujete likvidáciu používať zriedkavo a mletie iba nealkoholických potravín, máte silnejší model s výkonnejším modelom.

1/2 Výkon: 1/2 HP likvidácia je vhodná pre domácnosti strednej veľkosti a bude drviť väčšinu potravinového odpadu; len dajte pozor, aby ste ho neprekonali, aby nedošlo k jeho zaseknutiu. Očakávajte, že zaplatíte 70 až 180 dolárov za model s výkonom 1/2 koní.

3/4 Výkon: Na tejto úrovni získate skutočnú moc! Likvidácia 3/4 HP môže prežúvať vláknitými potravinami bez závady a je vhodná pre domácnosti s veľkými rodinami a so značným plytvaním potravinami. Za túto likvidáciu zaplatíte 120 až 350 dolárov.

1,0 až 1,2 koní: Tieto elektrárne robia rýchlu prácu s mletím prakticky všetkého potravinového odpadu, ktorý vyhodíte, vrátane šupiek melónu. Ak máte vážne problémy s mletím potravinového odpadu, buďte pripravení zaplatiť medzi 150 a 450 USD v závislosti od kvality a typu.

VEĽKOSŤ JEDNOTKY

Väčší výkon vyžaduje väčší motor, ktorý často tiež zväčší veľkosť jednotky. Aj keď sa veľkosť značne líši podľa značky, najmenšie veľkosti 1/3 HP sa pohybujú v rozmedzí od šiestich do siedmich palcov v priemere a výšky deväť až 12 palcov. Na rozdiel od toho môže mať 1 HP zneškodnenie priemer až 13 palcov a výšku 18 palcov.

Jedinou veľkosťou jednotky času môže byť rozdiel, keď máte pod kuchynským drezom obmedzený priestor. Ak už máte systém na filtráciu vody, napríklad jednotku na reverznú osmózu, možno nemáte dostatok miesta na veľkú likvidáciu. Väčšina stredísk pre vylepšenie domácnosti zobrazuje svoje modely, takže môžete vidieť rozdiely vo veľkosti v obchode. Pri nakupovaní online nezabudnite zaznamenať veľkosť jednotiek, ktoré vás zaujímajú, a porovnať ich s rozmermi vášho priestoru pod drezom.

DIRECT-WIRED VS. ZAPOJIŤ

Väčšina odpadkov sa nedodáva s napájacími káblami, ktoré sa pripájajú do zásuvky; Sú navrhnuté tak, aby boli zapojené priamo do elektrického systému vášho domu. Niekoľko modelov sa však dodáva s káblami a zástrčkami, ktoré je možné zapojiť do zásuvky pod umývadlom. Modely, ktoré nemajú pripojené zástrčky, je možné previesť na plug-in modely zakúpením voliteľných zástrčných káblov, ktoré sa zvyčajne predávajú samostatne.

• Kábel, ktorý sa pripája do zásuvky, sa inštaluje najjednoduchšie, ale visiaci kábel pod umývadlom sa môže dostať do cesty uloženým čistiacim prostriedkom a iným položkám, ktoré môžu odpojiť zástrčku zo zásuvky.

• Väčšina profesionálne inštalovaných dispozícií je priamo zapojená, čo znamená, že spojovacie vodiče sú v prepojovacej skrinke v stene, takže je menej pravdepodobné, že vlhkosť bude rušiť zapojenie. Model typu plug-and-outlet by mohol byť ovplyvnený únikom vody, ktorý steká po stene, čo by mohlo spôsobiť skrátenie výstupu a pretočenie ističa, hoci pravdepodobnosť, že k tomu dôjde, je nepravdepodobná.

• Aj keď voľba inštalácie priameho alebo káblového zneškodnenia je spravidla ponechaná na majiteľovi domu, v prípade, že vo vašej komunite existujú predpisy, je dobré sa obrátiť na miestny stavebný úrad.

Pripojenie zástrčky k jednotke bez zástrčky je relatívne jednoduché, ak máte nejaké skúsenosti s pripojením a pokyny sa dodávajú s likvidáciou aj so súpravou káblov. Pevné zapojenie do elektrickej siete vášho domu (bez zásuvky) je oveľa komplikovanejším projektom a malo by byť ponechané na profesionálov. Profesionálna inštalácia môže k vašim celkovým nákladom pridať ďalších 125 až 350 dolárov.

FUNKCIA PROTI JAMMINGU

Ak sa do odpadu zlikviduje príliš veľa potravín, brúsne kotúče sa môžu zaseknúť. Problém sa zvyčajne vyrieši vypnutím vypínača, opatrným odstránením uviaznutých potravín ručne a následným stlačením resetovacieho tlačidla na spodnej časti umývadla. Niektoré novšie úbytky sa však dodávajú s funkciou zabraňujúcou zablokovaniu, ktorá dokáže zistiť zaseknutie papiera a automaticky obrátiť čepele, čo často uviazne.

FAKTOR HLUKU

Hlasitý prevádzkový hluk je už dlho nevýhodou likvidácie odpadu, ale dnešné modely sú oveľa tichšie, so zahrnutím izolácie a čalúnenia, ktoré znižujú vibrácie. Vyradenia na špičkovej úrovni môžu byť veľmi tiché a vyžarovať niečo viac ako bzučanie, zatiaľ čo niektoré modely priaznivé pre rozpočet sú stále dosť hlasné. Výrobcovia nemusia zverejňovať hlukový faktor zneškodňovania, takže dobrým spôsobom, ako získať tichý model, je skontrolovať recenzie zákazníkov.

NAŠE TOP TROCH OBRÁZKOV

S pomocou nezávislých recenzentov a zákazníkov sme identifikovali tri najlepšie modely likvidácie odpadu na dnešnom trhu. Pokračujte v čítaní potenciálnych zákazníkov o tom, kde začať nakupovať.

Waste King Legend 1/2 Likvidácia odpadu s nepretržitým podávaním pomocou šnúry (69 USD)
Cenovo dostupná, efektívna a ľahká inštalácia sú hlavnými dôvodmi, prečo kupujúci Amazonu dávajú odpadu King King Legend 1/2 HP Discontinu Feed Feed Disounding hlasných 4,3 hviezd. Nevyžadujú sa žiadne zručnosti v oblasti zapojenia: Dodáva sa s pripojeným napájacím káblom na pripojenie priamo do zásuvky pod umývadlom. Stále budete musieť vodovodné potrubie pripojiť pod umývadlo, ale obsahuje jasné a jednoduché pokyny. K dispozícii je odnímateľný ochranný kryt proti striekaniu, ktorý sa ľahko čistí a s hmotnosťou 7,8 libier s priemerom iba 6,8 palca a výškou 13,5 palca je Legenda o odpadovom králi ideálna pre malé priestory pod umývadlom. Má sklom vyplnenú nylonovú brúsnu komoru s pridanou zvukovou izoláciou - mnohí kupujúci tvrdia, že je tichšia ako likvidácia, ktorú vymenili. Legenda o odpadovom kráľovi má obmedzenú päťročnú záruku. K dispozícii na Amazone.

Evolution Cover Control Plus 3.4 Likvidácia odpadu po dávkach HP (289 USD)
Pre bezpečnosť a efektívnosť kupujúci Home Depot dávajú InSinkErator Evolution Cover Control Plus 3.4 Dispozíciu dávkového podávania HP 4,6 z 5 hviezdičiek. Pred likvidáciou musí byť magnetický kryt bezpečne na svojom mieste. Kryt slúži tiež ako štartovací vypínač, takže nie je potrebný žiadny ďalší nástenný vypínač, vďaka čomu je tento model ideálny pre umývadlo kuchynského ostrova bez prepínača v blízkosti steny. Je izolovaný, čo pomáha znižovať prevádzkový hluk, a jeho kryt na kontrolu krytu ďalej znižuje hluk. Nemá kábel, takže ak ho chcete zapojiť, musíte si ho objednať samostatne a pripojiť ho. Je to pomerne veľká jednotka s rozmermi 16,25 palca a priemerom 10 palcov. Evolution prichádza so sedemročnou obmedzenou zárukou. K dispozícii od domáceho skladu.

InSinkErator O1100XL Pro Series 1.1 Likvidácia HP (382 $)
InSinkErator O1100XL bol so svojím mohutným motorom s výkonom 1,1 HP a schopnosťou rozdrviť aj veľké kúsky jedla bez toho, že by sa potil, zaradený medzi „Najlepšie pre veľké množstvá odpadu“ od spoločnosti Spruce. Dodáva sa s technológiou SoundSeal®, ktorá obsahuje izolácie a držiaky so zníženými vibráciami, ktoré tlmia prevádzkový hluk, a môže sa pochváliť technológiou Auto-Reverse Grind®, ktorá zabraňuje zasekávaniu potravín - z dvoch dôvodov zákazníci Amazonu udeľujú InSinkErator 4.6 z 5 hviezdičiek. Táto likvidácia je dodávaná bez kábla a môže byť priamo zapojená alebo si môžete kúpiť voliteľný napájací kábel. Aj keď je to najúčinnejšia likvidácia našich troch výberov, má priemer iba 9 palcov a dosahuje výšku 13,5 palca. Dodáva sa s obmedzenou 12-ročnou zárukou na vecné chyby. K dispozícii na Amazone.