Trávnik a záhrada

Backyard Makeover: DIY Patio stôl s vstavaným chladičom na nápoje


Zanechalo vás relatívne prázdne terase neinšpirované hlavou von?

Pokiaľ ide o zostavenie paluby alebo balkóna, musíte pre začiatočníkov zvážiť vytvorenie čo najteplejšieho privítania - dostatok a pohodlné posedenie, nejaké úložisko, sviežu zeleň a tieň pred slnečnými lúčmi. A ak nechcete stráviť večer chodením do a z chladničky na chladené nápoje, nezabudnite na tento jeden nevyhnutný doplnok: chladič.


Namiesto toho, aby ste sa uspokojili s plastovým chladičom, ktorý sa cítite nútený skryť v rohu, aby ste zabránili stretu so svojím moderným štýlom alebo estetickým stavom statku, zvážte prispôsobivejší prístup. Môžete si zostaviť stolný chladič, ktorý ho má dvojitý funkcia - ľadový kúpeľ na občerstvenie a miesto na odpočinok s nápojmi a malé taniere - to všetko bez toho, aby to malo vplyv na dizajn. Nižšie nájdete podrobné pokyny k tomuto projektu.


MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- preglejka 18 mm
- Kovové vedro
- 1 × 2 rezivo (2 8 'pozdĺžne)
- 3-palcové kovové konzoly so skrutkami (4)
- 1/2 palcové kovové konzoly so skrutkami (4)
- Lepidlo na drevo
- Palmová brúska
- Akumulátorový vŕtací skrutkovač
- Jigsaw
- Drevená Hrdza
- Lak
- Štetec

POZNÁMKA: Používame 8'-hlbokú vedro s priemerom 17 palcov, ale je pravdepodobné, že budete používať inú veľkosť. Žiaden problém! Vysvetlíme, ako prispôsobiť rozmery bočného stola tak, aby vyhovovali všetkým vybratým vedrám.


KROK 1
Pri výrobe vrchnej časti bočného stola z preglejky najskôr zistite, aká veľká musí byť vo vzťahu k vašej vedre. Pripojte merania vedra do tejto rovnice:

Vzdialenosť cez hornú časť lopaty + 5 palcov = priemer stola chladiča

Týchto päť palcov zodpovedá šírke nôh stola (budete mať dva, ktoré sú dva palce široké, jeden na každej strane) a jeden palec navyše, takže horná časť stola sa rozprestiera len trochu cez nohy.

V našom prípade: 17 palcov (priemer vedra) + 5 palcov = 22 palcov (priemer stola).


KROK 2
Sledujte kruh s priemerom, ktorý ste určili v kroku 1, na preglejkovú dosku.

Tip: Zasuňte tlačný kolík do dosky a držte jeden koniec povrázku. Odrežte reťazec, ktorý siaha od stredu, aby bol a málo dlhší ako polomer stola (polovica priemeru, ktorý ste zmerali v kroku 1). Uzol voľný koniec šnúry okolo gumovej ceruzky; vzdialenosť medzi špendlíkom a špičkou ceruzky by sa teraz mala rovnať polomeru guľatého stola. Pomaly nakreslite dokonalý kruh tak, že sa struna naučí a drží ceruzku čo najpriamejšie - udržiava svoj predný bod na preglejke, zatiaľ čo ceruzku otáčate okolo špendlíka.


KROK 3
Vystrihnite vysledovaný kruh pomocou skladačky. Hrany obrúste, aby ste odstránili triesky.

Ozdobte stôl podľa svojich predstáv pomocou farby alebo dokonca šablóny. Počkajte, až farba úplne vyschne a potom natrite ochranným lakom.


KROK 4
Zmerajte a odrežte nohy chladiaceho stola z reziva 1 × 2. Štandardný stolík je vysoký od 22 do 30 palcov; váš stolný chladič bude spadať do tohto rozsahu, ale presná výška závisí od veľkosti vášho vedra. Keď určujete, ako vysoké sú nohy, pridajte pár centimetrov, aby ste zdvihli vedro zo zeme a ďalších 10 palcov, aby medzi hornou časťou vedra a stolovou doskou bol priestor na natiahnutie a chytenie nápoja. aby ste mali priestor na dosiahnutie Pomocou tohto vzorca môžete vypočítať dĺžku stolových nôh:

Výška vedra + 4 palce vzdialenosť od podlahy + 10 palcov vzdialenosť medzi hornou časťou vedra a spodnou časťou misky = Dĺžka nôh stola

Pre nás to znamenalo: 8 palcov (výška vedra) + 4 palce (vzdialenosť od podlahy) + 10 palcov (priestor medzi hornou časťou vedra a stolom) = 22 palcov (dĺžka nôh stola)

Rezajte svoje drevo 1 × 2 na štyri nohy v požadovanej dĺžke.

Musíte tiež odrezať dva priečky, na ktorých bude vedro sedieť; tieto kusy budú také dlhé ako priemer otvoru vedra. (Náš vedro má hornú šírku 17 palcov, takže naše priečky sú tiež dlhé 17 palcov.)

Dôkladne obrúste všetky kúsky


KROK 5
Postavte 1 × 2 nohy stola, aby ste vytvorili dva tvary „H“, ktoré podopierajú vedro. Vezmite dve nohy a pripevnite 3-palcový rohový ortéza na užšiu stranu 1 × 2 len štyri palce od konca (pozri fotografiu). Pre väčšiu pevnosť najskôr nanesíme lepidlo na drevo a potom priskrutkujeme ortézu do dreva.

Na dve ďalšie nohy pripevnite každú 3-palcovú rohovú ortézu päť a pol palcov od konca.


KROK 6
Nohy spárujte tak, aby sa zhodovali s rohovými vzperami. Potom spojte dve nohy rohovými výstužami štyri palce od konca umiestnením krátkej priečky medzi ne pozdĺž exponovaných koncov rohových výstuží.

Naneste drevené lepidlo na spodnú stranu priečky a potom priskrutkujte odkrytý koniec rohovej ortézy do priečky (opäť užšia hrana). Nakoniec budete mať drevenú štruktúru v tvare H.


KROK 7
Zopakujte krok 6, tentoraz so zostávajúcimi dvoma nohami, z ktorých každé by malo mať rohovú ortétu umiestnenú päť a pol palca od konca.


KROK 8
Na ľahké pripevnenie okrúhleho vrchu, ktorý bol odrezaný v kroku 3, priskrutkujte malú rohovú vzperu v jednej rovine s horným okrajom každej nohy. Každý priskrutkujte na úzku stranu 1 × 2 otočenú do tvaru H.


KROK 9
Teraz postavte nohy tak, aby jedno písmeno „H“ prekrížilo druhú. Skontrolujte, či sú priečky dokonale kolmé, potom medzi ne vložte malé lepidlo na drevo a priskrutkujte cez stred, aby ste držali.

V súčasnosti sa môže štruktúra vášho chladiaceho stola zdať trochu chabá, ale nebojte sa! Pridaním stolovej dosky a vedra stuhne.


KROK 10
Teraz urobte na priečkach rovný povrch, na ktorom bude lyžica ležať. Na tento účel zmerajte priemer cez spodnú časť vedra a na túto dĺžku orežte 1 × 2 bez tri štvrtiny palca. Potom to znížte na polovicu. Všetky okraje obrúste a potom každý z týchto čerstvých rezov nalepte na spodnú priečku na oboch stranách vyššieho. Držte drevo pomocou svoriek, kým lepidlo nezaschne.


KROK 11
Namaľujte alebo namaľujte nohy stola, nech sa vám páči! Trik by mali urobiť dve vrstvy. Potom to prikryte dvoma vrstvami laku, aby ste chránili stôl pred prvkami a kondenzáciou chladených nápojov.


KROK 12
Nakoniec zostavte stôl ... hore nohami. Položte podnos na rovný povrch tak, aby maľovaná alebo zafarbená horná strana smerovala nadol. Potom naň položte vedro s okrajom položeným na preglejkovej doske. Teraz otočte nohy stola hore nohami a umiestnite ich tak, aby sa malé konzoly stretli s okrajom preglejky. Tu priskrutkujte konzolu do spodnej časti zásobníka. (Budete musieť trochu zdvihnúť vedro, aby ste sa ľahko dostali k držiakom a skrutkám.)

Teraz otočte chladiaci stôl pravou stranou nahor a spustite vedro tak, aby sedelo dokonale vycentrované na priečky. Nechali sme ju uvoľnenú, pretože nohy by mali byť pomerne priliehavé a mali by ste vedro udržiavať na svojom mieste. Zostáva len ľad a vaše obľúbené občerstvenie do vedra!


Páči sa vám táto múr pre domácich majstrov? Vyskúšajte tú príručku vedľa naozaj vyplňte priestor na terase.

Ama je závislák pre domácich majstrov a tvorivá myseľ za Ohoh Deco. Má rada domáce dekorácie, osvetlenie a projekty nábytku, ktoré môžu zahŕňať maľovanie, šitie, vŕtanie ... bez ohľadu na techniku! Čokoľvek má po ruke, je inšpiráciou pre vytvorenie a kŕmenie pre jej vážnu závislosť na upcycling.