Trávnik a záhrada

6 vecí, ktoré by ste mali vedieť o trávnikovom prúžku


Premýšľali ste niekedy nad tým, ako sa tieto nápadné pruhy zlikvidujú na trávniku vášho obľúbeného Ballpark alebo golfového ihriska? Nejedná sa o farbu trávnika alebo exotický druh trávy, ale skôr o techniku ​​kosenia nazývanú kosenie trávnika. Steblá trávy sú ohnuté v opačných smeroch pomocou trávneho valca pripevneného k kosačke. Keďže tráva odráža slnečné svetlo, tieto časti lopatiek sa ohýbajú k Vyzeráte tmavo zelene, zatiaľ čo tie ohyby preč vyzerajú svetlozelene. Vedľa seba vytvárajú vizuálny efekt striedania svetlých a tmavých pruhov, ktoré môžu byť celkom ostré.

Odizolovanie trávnika však nie je len pre veľké ligy. To môže zlepšiť vašu vlastnosť obrubník príťažlivosť a dokonca aj prospešné pre zdravie svojho vlastného trávnika - za predpokladu, že sa najprv naučíte o výhodách a technikách tejto techniky. Pred prúžkom trávnika si prečítajte kľúčové poznámky.

Pruhovanie trávnika si vyžaduje jednoduchý doplnok k vašej kosačke.

Ak chcete použiť hmotnosť potrebnú na ohýbanie trávy a dosiahnutie striedavého efektu svetlo-tma, budete potrebovať záhradný valec - ťažký, záhradný kovový alebo plastový záhradný nástroj v tvare valca. Najpohodlnejšie kosačky na trávu sa pripájajú k zadnej časti kosačky na trávu, a to ťažné valce (začínajúce od 148 dolárov od značiek ako Agri-Fab na Amazone) a súpravy na odstraňovanie trávnikov vrátane trávneho valca a montážneho hardvéru (od 93 dolárov od značiek ako Stryper na trávniku na. Dbajte na to, aby ste dostali valec alebo odizolovaciu súpravu označenú ako kompatibilnú s veľkosťou kosačky. Okrem toho môže byť potrebné, aby bol bubon valca pred pripevnením naplnený vodou alebo pieskom, v závislosti od modelu.

Pruhovanie trávnika poskytuje veľa vzhľadov.

Svoj trávnik môžete pretiahnuť rôznymi spôsobmi, napríklad pruhmi, šachovnicou alebo diagonálne.

Pre základný prúžok smerujúce buď na sever-juh alebo na východ-západ, začnite kosením hraníc po obvode trávnika. Potom, z akejkoľvek strany trávnika, koste celú dĺžku trávnika v jednom smere a v priamke rovnobežnej s okrajom trávnika. Keď sa dostanete na druhý koniec trávnika, nadvihnite kosačku len tak, aby kosačku otočila proti smeru a koste nový pruh vedľa predchádzajúceho. Tento postup opakujte, až kým nezbavíte celý trávnik.

Pre efekt šachovnice, najskôr vytvorte základný vzor pruhu, ako je uvedené vyššie. Potom znovu koste ten istý vzorec, tentokrát kolmo na prúžky (napr. Pokoste sa na východ-západ, ak existujúce prúžky prebiehajú severojužne).

Pre diagonálny vzor, vytvorte vzor pruhu, ale namiesto kosenia rovnobežne s okrajom trávnika koste diagonálne od okraja.

Pruhovanie trávnika podporuje zdravý rast trávy.

Kosenie trávnika jedným smerom vytvára drážky, koľaje (značky koľají), diery alebo škvrny s nízkym rastom, ktoré vedú k strakatému a nerovnému trávniku. Na nerovných trávnikoch sa vyššie steblá trávy ohýbajú cez kratšie steblá ako vrchlík a blokujú ich prístup k slnku, až nakoniec zomrú. Na druhej strane, kosenie trávnika v dvoch smeroch kvôli pruhovanému efektu zabraňuje deformáciám trávnika a nízkym bodom, čím sa vytvára nedotknutý a jednotný trávnik, v ktorom majú všetky steblá trávy rovnaký prístup k slnku a všetkým sa darí.

Ak kosíte trávu, pruhovanie trávnika stráca intenzitu príliš krátky.

Čím vyššia je tráva, tým ľahšie sa ohýba pod hmotnosťou valca. To vedie k väčšiemu povrchu čepele odrážajúcemu slnečné svetlo a samozrejme k výraznejšiemu efektu pruhovania trávnika. Trávnikové pruhy vyzerajú najintenzívnejšie, keď je výška trávy medzi 2,5 a 4 palcami, takže sa vyhnite koseniu trávy oveľa kratšej, ako je tá krátka tráva, ktorá sa príliš neohne, a preto nebude dostatočne odrážať svetlo, aby vytvorila efekt svieži pruhy.

Pruhovanie trávnika by sa nemalo opakovať v rovnakom vzore pri každom sečení.

Koste tak často, ako je potrebné na udržanie tejto 2,5 až 4-palcovej výšky trávy, ktorá by mohla byť kdekoľvek od jedného do dvoch týždňov v lete po každé dva až päť týždňov od jesene cez zimu. Nechcete však trávu znova prúžkovať rovnakým spôsobom a smerom viac ako každé dva týždne, výsledkom môže byť tráva, ktorá trvale leží plocho. Najlepšie výsledky dosiahnete striedaním vzoru po každom dvojtýždňovom období. Napríklad, ak ste pokosili sekanie severo-južné pruhy poslednú sekciu kosenia, koste tentokrát východo-západne alebo diagonálne.

Pruhovanie trávnika nie je vhodné pre všetky druhy tráv.

Najlepším kandidátom na pruhovanie sú trávy z obdobia studenej sezóny (napr. Vysoké a jemné Fescues), ktoré kvitnú skoro na jar a na začiatku jesene pri teplotách v rozmedzí od 65 do 80 stupňov Fahrenheita. Ich dlhšie, flexibilnejšie čepele sa ľahko ohýbajú pod tlakom trávneho valca.

Na druhej strane trávy s teplým obdobím (napr. Bermudy, St. Augustín) majú kratšie a pevnejšie steblá, ktoré sa ľahko neohýbajú. Aj keď sa vám podarí pruhovať trávy v oblastiach so strednými teplotami v rozmedzí od 75 do 90 stupňov Fahrenheita, je pravdepodobné, že tieto steblá pružia späť, takže neočakávajte, že budú mať aj svoje pruhy.