Ako na to a rýchle tipy

Ako na to: Utiahnite toaletné sedadlo


Od tlaku ľudí, ktorí sedia po neustále otváranie a zatváranie veka a / alebo sedadla, vaše záchody pravdepodobne dostanú väčšiu premávku ako akékoľvek iné sedadlo v dome. Je preto pochopiteľné, že sedadlo sa mohlo zo strany na stranu trochu uvoľniť a krútiť. Problémy spôsobujú skrutky, ktoré pripevňujú sedadlo k komóde, ktorá sa nachádza hneď za miestom, kde sedíte. Toto nie je iba obťažovanie, ale potenciálne nebezpečná situácia, ak by sa veko oddeľovalo od jedného z jeho skrutiek, zatiaľ čo ho niekto používa, čo by spôsobilo zranenie. Oprava je našťastie jednoduchá práca pre domácich majstrov - či už potrebujete jednoducho nastaviť skrutky alebo ich úplne vymeniť. Čítajte ďalej dvoma spôsobmi, ako zistiť, ako utiahnuť záchodové sedadlo.


PLÁN A: PRIPOJTE ŠTÍTKY

NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Skrutkovač čelnej hlavy
- Podložky závesu toaletného sedadla (voliteľné)
- Račňový kľúč
- Nastaviteľný kľúč (voliteľný)

KROK 1
Vyhľadajte dva skrutky, ktoré pripevňujú sedadlo k komóde. Ak sú skrutky zakryté malými plastovými puzdrami, prsty ich vyskočte rovnakým spôsobom, ako by ste mali prístup k šamponovým uzáverom; s touto vlastnosťou sa vyrába veľa moderných krytov skrutiek toaletných sedadiel. Ak nie, použite jemný skrutkovač s plochou hlavou a uvoľnite ich a odkryte skrutky.

KROK 2
Pomocou skrutkovača utiahnite skrutky toaletného sedadla, ktoré sú teraz odkryté, pritiahnite skrutky v smere hodinových ručičiek, až kým neodolajú. Nezabudnite zastaviť, keď sa každá skrutka prestane otáčať; nechcete ich úplne odstrániť alebo zlomiť. Prípadne zvážte pridanie podložky závesu toaletného sedadla (menej ako 1 $ za kus) na každú skrutku. Tieto podložky boli navrhnuté tak, aby špecificky držali toaletné sedadlo na svojom mieste. Ak sa tak rozhodnete, prejdite na ďalší krok.

KROK 3
Ak chcete namontovať záves sedadla, pomocou skrutkovača úplne odskrutkujte skrutky pomocou pohybu proti smeru hodinových ručičiek. Pred opätovným vložením skrutiek a ich zaskrutkovaním zasuňte podložky na miesto, kde sa skrutka dostane do styku s komódou.

KROK 4
Ak sa skrutky nedotiahnu, skúste maticu na spodku skrutky v jednej ruke držať na mieste pomocou klieští v jednej ruke, zatiaľ čo skrutku v druhej ruke otáčajte skrutkou v smere hodinových ručičiek. Opäť dávajte pozor, aby ste nešli príliš ďaleko a nepoškodili skrutku alebo ju neodstranili; akonáhle sa prestane otáčať, ste hotoví.


PLÁN B: VÝMENA HRIEB

NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Miniatúrna píla
- Súprava na výmenu toaletných sedadiel
- Náhradné matice a skrutky s gumovými podložkami (voliteľné)

KROK 1
Ak sú skrutky na svojom mieste zamrznuté a jednoducho sa nekĺzajú, odrežte ich miniatúrnou okružnou pílkou. Pilový list umiestnite tesne pod hlavu skrutky a pomaly ho vidíte, až kým sa nedostanete cez kov.

KROK 2
Po prerezaní skrutkou môže byť odrezaný kus na dotyk horúci, preto pri jeho vyberaní postupujte opatrne. Zopakujte postup na druhej skrutke a potom odstráňte všetky zvyšky na oboch stranách. Odstráňte každú maticu otáčaním proti smeru hodinových ručičiek, potom vytiahnite skrutky a zlikvidujte ich.

KROK 3
Ak potrebujete vymeniť pánty aj skrutky, je najlepšie kúpiť si v miestnom železiarskom obchode sadu náhradných sedadiel za menej ako 10 dolárov. Patria sem matice, skrutky a pánty so skrutkami. V opačnom prípade potrebujete iba náhradné matice a skrutky s gumovými podložkami.

Potom, so starými alebo novými pántami bezpečne na svojom mieste, zaskrutkujte skrutky naraz, držaním každej matice na základni, upustením skrutky do stredu matice a pomocou skrutkovača zaistite každú skrutku v smere hodinových ručičiek. To by malo stačiť na utiahnutie toaletného sedadla. Otestujte sedadlo, aby ste sa uistili, že sa nepohybuje zo strany na stranu, a mali by ste sedieť pekne!