Nezaradené

Ako učiť objednávky esejí pomocou koliek


Pomocou vrecka na ruské kolky môžete pri písaní eseje zdôrazniť dôležitosť poriadku.

Štyri základné poradia sú: chronologické, priestorové, dôležité a logické. Solidná esej bude mať hlavné poradie, ale pri určitých príkladoch bude používať aj konkrétne poradie.

Odložte všetky kuželky na hromadu. Vysvetlite, že kuželky sú teraz informácie, ktoré budú obsiahnuté v ich eseji.

Prvá organizácia je usporiadať ruské kuželky podľa množstva každej farby zľava doprava. Objednávky: Logické a priestorové

Potom si žiaci zarezervujú kolky podľa svojej obľúbenej príchute. Objednávka: Dôležitosť. Extra lekcia: Nechajte ich odstrániť svoju najmenej obľúbenú príchuť. Ako autor píše, že si vyberie, čo pôjde do eseje.

Teraz usporiadajte kolky podľa obľúbenej príchute a farby. Objednať: ? Neexistuje správna odpoveď. Toto usporiadanie ukazuje, ako zložitá môže byť esej. Diskutujte o tom, ako sa rozhodli zariadiť kolky.

Vyzvite študentov, aby vytvorili umenie Skittle. Poradie: Priestorové. Lekcia navyše: Spýtajte sa, či niekto zmenil svoj obrázok, pretože nemal správne kuželky. Dôležitosť správnych informácií pre rozpravy.

Na záver ich nechajte usporiadať kolky tak, ako by ich prirodzene jedli. Poradie: Chronologické. Lekcia navyše: Spôsob, akým ich konzumujú, odhaľuje ich „hlas“.

Zábavný krok, čas zjesť kolky a preskúmať rôzne objednávky.


Pozri si video: Ako napísať essay z fyziky (Septembra 2021).