Trávnik a záhrada

Vyriešený! Najlepší typ oleja na kosenie trávnika


Otázka: Od minulej sezóny som nezmenil olej svojej kosačky na trávu, takže sa cítim hrdzavo. Pripomenúť: Aký typ oleja môžem použiť vo svojej kosačke na trávu?

A: Nie si sám. V skutočnosti sa tento kúsok údržby kosačky na trávu stáva občas tak, že niektorí ľudia na prvom mieste zabudnú doplniť olej na kosačky na trávu. Výmena je potrebná iba po každých 20 až 50 hodinách prevádzky, v závislosti od špecifikácií kosačky. Ak je váš dvor malý, môže to znamenať toľkokrát, koľkokrát ročne! Aj keď je táto úloha zriedkavá, je tiež dôležité urobiť správne začatie správneho typu oleja pre kosačky na trávu, aby bol stroj v chode.

Na prevádzku kosačiek na trávu je možné použiť dva druhy oleja, ale veľkosť, typ a kapacita kosačky určuje, ktorá z nich je lepšou možnosťou. Dokonca aj klíma, v ktorej žijete, môže zmeniť čas, keď príde čas na výmenu alebo doplnenie oleja, pretože každý typ oleja pre kosačky na trávu má svoj vlastný odporúčaný teplotný rozsah. (Ak žijete napríklad na mieste, ktoré sa často zahrieva na viac ako 100 stupňov Fahrenheita, môže byť rozumné zvoliť si olej vyrobený tak, aby vydržal široký rozsah teplôt, napríklad Vanguard 15W-50.)

Na rozdiel od polopopulárneho presvedčenia nie je vždy vhodné používať bežný motorový olej. Podľa prieskumu spotrebiteľov, ktorý uskutočnil Briggs & Stratton, najväčší svetový výrobca benzínových motorov pre vonkajšie energetické zariadenia, 48 percent tých, ktorí si kupujú motorovú naftu pre svoju kosačku, sa domnievajú, že automobilový olej a malý motorový olej sú jedno a to isté. V skutočnosti môže byť malý motorový olej v skutočnosti jedinou vecou, ​​ktorú vaša kosačka dokáže tolerovať, a používanie motorového oleja určeného pre traktor alebo auto môže z dôvodu jeho vyššej viskozity úplne zablokovať a zablokovať niektoré jednotky.

Najskôr skontrolujte špecifikácie výrobcu. Nemáte po ruke návod na používanie? Ak máte váš motor Briggs & Stratton, môžete pomocou nového interaktívneho nástroja spoločnosti určiť správny typ oleja pre motor Briggs & Stratton vašej konkrétnej kosačky na základe jeho značky a modelu, typu motora a miestnej klímy. Hovorte o skratke! V opačnom prípade je dôležité mať na pamäti niekoľko usmernení.

Motorový olej je vhodný pre štvortaktné (alebo „štvortaktné“) motory. Tieto motory sú bežné vo veľkých a / alebo jazdných kosačkách na trávu, ako aj v niektorých tlačných kosačkách. Aj napriek tomu si prečítajte pokyny výrobcu alebo webovú stránku výrobcu, kde nájdete konkrétne pokyny týkajúce sa toho, ktorý druh motorového oleja použiť, pretože motor, podobne ako auto, môže byť citlivý na určité prísady. Olej s triedou SAE-30 je často bezpečná stávka, ale stále stojí za to ju potvrdiť, pretože kosačka na trávu nie je malá investícia. Motorový olej nájdete v ktoromkoľvek obchode s autodielovami, na väčšine čerpacích staníc a v automobilovej časti akéhokoľvek železiarstva.

Malý motorový olej je vo všeobecnosti najlepší pre dvojtaktné (alebo „dvojtaktné“) motory. Tento typ motora sa najčastejšie vyskytuje v menších a starších tlačných žacích strojoch, hoci jeho popularita sa v priebehu rokov znížila, keďže štvortaktné jednotky sa stávajú bežnejšie. Hlasnejšie a dymejšie ako ich štvortaktné náprotivky, dvojtaktné motory dokážu bežať bez ohľadu na to, ako strmý je uhol, s ktorým sa snažíte bojovať (napríklad: kopcovité alebo šikmé terény). A keďže používajú rovnaký plniaci otvor pre benzín aj pre malý motorový olej, dvojtaktné motory vyžadujú, aby ich majitelia zmiešali v určitom pomere, ako napríklad 32: 1 alebo 50: 1 - pre správny plyn si pozrite návod na obsluhu. pomer oleja k oleju. Malý motorový olej nájdete v sekcii trávnika a záhrady akéhokoľvek obchodu s hardvérom alebo autodielov.


Vedzte, kedy treba vymeniť olej kosačky na trávu. Úplne nová kosačka môže potrebovať výmenu oleja po prvých piatich hodinách používania; pozrite si návod na obsluhu k vašej jednotke. Okrem toho môžu malé motory potrebovať výmenu oleja každých 25 hodín používania alebo po nej, zatiaľ čo väčšie motory môžu trvať až 50 hodín, kým budú vyžadovať výmenu oleja. Niekoľko faktorov môže zvýšiť frekvenciu výmeny oleja, vrátane extrémneho prachu a nečistôt, drsného terénu, častého kosenia mokrej alebo bahnitej trávy a dokonca aj horúcich klimatických podmienok, v ktorých je motor nútený pracovať tvrdšie. Ak máte veľký dvor (alebo ak často kosíte malý dvorček), skontrolujte hladinu oleja pred každým použitím mierkou alebo čistou handričkou, akonáhle ste prekročili približne 20 hodín. A aj keď ste nedosiahli 20-hodinovú známku na konci sezóny, pred začiatkom prvého kosenia musíte každú jar vymeniť olej.