Ako na to a rýchle tipy

Ako: Nainštalovať Shiplap


Zdá sa, že majitelia domov nemajú dostatok vzhľadu lode! Dizajn podľa trendu, ktorý napodobňuje historické plavby - horizontálne dosky používané na vonkajšej strane lodí - premieňa nevýrazné steny v spálňach, kuchyniach a rodinných izbách. Aj keď sa najčastejšie vyskytuje v starom svete, vidieckom štýle a vidieckych domovoch, loď sa objavuje všade v týchto dňoch.

Jedným z dôvodov jej narastajúcej popularity? Je tak prístupný pre dav domácich majstrov! Tento módny prvok môžete ľahko nainštalovať, ak máte také základné stolárske zručnosti, ako je schopnosť používať motorovú pílu a hojdačka. Doskové dosky sa inštalujú podobným spôsobom ako podlahové krytiny z tvrdého dreva - pracujú z jednej strany steny na druhú. Autentické dosky zachránené zo starých lodí môžu byť ťažko dostupné, ale môžete jednoducho (a lacno) odrezať uniformné dosky z preglejky prvotriednej kvality a potom ich natrieť tak, aby dopĺňali farebnú schému. V sprievodcovi krok za krokom nájdete podrobnú príručku o tom, ako nainštalovať loď.

NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Preglejka na striedavý prúd AC
- Meracie pásmo
- Bezpečnostné okuliare
- Prachová maska
- Ochrana sluchu
- Kriedová čiara
- Stolová píla
- Kotúčová píla (alebo kotúčová píla)
- Brúsna špongia s obsahom 80 grit
- interiérové ​​farby
- Štetec
- Maliarsky valček
- Panvica na farebné valčeky
- Nôž s kovovou čepeľou
- 400gritový brúsny papier
- Vyhľadávač hrebeňov
- 2 palcové nechty (dokončovacie nechty alebo 8d nechty)
- Nechtová pištoľ
- Kladivo
- 1/8 = dištančné prvky
- nechty na 2 palce
- Spackle

KROK 1: Vypočítajte, koľko preglejky budete potrebovať na steny steny lode.

Zmerajte výšku a dĺžku steny a potom vynásobte merania, aby ste určili, koľko preglejky budete potrebovať. Napríklad múr vysoký 8 stôp a 10 stôp bude vyžadovať preglejku 80 štvorcových stôp. Štandardná preglejka s rozmermi 4 x 8 obsahuje 32 štvorcových stôp, preto si zakúpte tri listy. Neprepite si preglejku navyše: v prípade, že urobíte chybu pri rezaní, získate trochu miesta na krútenie.

KROK 2: Kúpte preglejku so šírkou ¾ palca.

Preglejka je hodnotená podľa kvality, pričom „A“ je najvyššia kvalita a je vhodná pre viditeľnú stranu dosiek. „C“ predstavuje nižšiu kvalitu na zadnej strane preglejky. Pretože bude vidieť iba stranu „A“, AC je pre toto použitie ideálnou kombináciou.

KROK 3: Prechod.

Pred brúsením a brúsením dreva si prezlečte ochranné okuliare a masku proti prachu. Je tiež múdre nosiť ochranu sluchu, pretože niektoré motorové píly generujú veľa hluku. Pri práci s elektrickým náradím dodržiavajte bezpečnostné pokyny výrobcu.

KROK 4: Pretrhnite preglejku do dosiek na prepravu lodí.

Presne zmerajte preglejkové dosky a potom ich „roztrhnite“, aby ste získali osem jednotlivých dosiek, ktoré sú presne dlhé 8 stôp a široké 5 palcov. Ripovanie sa jednoducho týka rezania listov pozdĺžne. Trik na získanie dosiek s rovnomernou šírkou spočíva v zalomení kriedovej čiary na požadovaných 5 palcoch a potom orezaní pozdĺž vonkajšej strany čiary. Čepeľ píly pohltí ⅛ palca preglejky. Vďaka starostlivému meraniu a rezaniu získate jednotné výsledky.

KROK 5: Každú dosku obrúste.

Rezané hrany brúste pomocou brúsnej špongie s veľkosťou zrna 80 - dosť drsná, aby sa odstránili hrubé hrany. Keď budete brúsnu špongiu držať v uhle 45 stupňov k boku dosky, budete môcť jemne skosiť hranu a zároveň vyhladiť drsnosť. Toto sa nazýva „brúsenie skosených plôch“ a tento proces pomôže zvýrazniť viditeľnú čiaru medzi doskami po ich inštalácii.


KROK 6: Nafarbujte svoje lode.

Dosky natrite skôr, ako sa pokúsite nainštalovať plachtu pomocou štetca alebo maliarskeho valca a kvalitnej vnútornej farby. Nezabudnite zakryť plochu dosiek hranami a koncami. Nechajte farbu úplne vyschnúť.

KROK 7: Nabrúste a naneste druhú vrstvu farby.

Povrch dosiek zľahka obrúste brúsnym papierom so zrnitosťou 400, aby sa odstránili drobné kúsky prachu, ktorý sa mohol prilepiť na farbu, keď bola vlhká, a vyhladiť zrno dreva (farba má tendenciu mierne zvyšovať zrno dreva). Potom na druhú vrstvu farby natrite alebo natrite a nechajte ju úplne vyschnúť.

KROK 8: Odstráňte základnú lištu zo spodnej časti steny.

Medzi lištu steny zasuňte kovový stierací nôž a jemne páčte, aby ste základňu odliali od steny bez toho, aby ste ju zlomili. Uložte ho na preinštalovanie po zasunutí. Ak sa lišta láme, musíte ju vymeniť za novú.

KROK 9: Nájdite a označte zvislé čapy v stene.

Vyhľadajte zvislé čapy pod sadrokartónom a cez každú z nich vytvorte kriedovú čiaru. Najjednoduchší spôsob, ako určiť polohu čapov, je pomocou vyhľadávača čapov. Štandardné nástenné čapy sú od seba vzdialené buď 16 palcov alebo 24 palcov. Každý z nich musíte vyhľadať a označiť, aby slúžil ako váš pribíjací vodič.

KROK 10: Vytvorte vodorovné čiary kriedy na vedenie dosiek.

Zaklapnite vodorovnú kriedovú vodiacu lištu v spodnej časti steny, šesť centimetrov nad podlahou. To vám poskytne ¼ palcovú medzeru medzi spodnou doskou a podlahou. Drevo má tendenciu expandovať s kolísaním vlhkosti a teploty, takže je dobré nechať medzeru v rozširovaní. Pri inštalácii zvyšných dosiek medzi nimi zanecháte malú medzeru.

KROK 11: Priskrutkovanie prvej dosky k stene.

Umiestnite prvú dosku do jedného spodného rohu. (Pracujte zľava doprava alebo sprava doľava, podľa toho, čo je pre vás pohodlnejšie.) Zarovnajte horný okraj dosky s kriedou, ktorú ste vytvorili v predchádzajúcom kroku. Vložte dva rovnomerne rozmiestnené dva palcové klince do dosky priamo nad každú líniu kriedy. Najrýchlejší spôsob, ako to urobiť, je s klincom, ale určite môžete použiť kladivo.

KROK 12: Odrežte a nainštalujte ďalšiu dosku lode.

Aj keď ste doskami predtým narezali dosky na osem stôp, teraz ich musíte odrezať, aby sa prispôsobili rozmerom steny. Zmerajte vzdialenosť od konca predchádzajúcej dosky po koniec steny a potom preneste toto meranie na novú dosku. Na rezanie použite rezaciu pílu alebo kotúčovú pílu. Priskrutkujte druhú dosku na miesto pomocou rovnakého klincového vzoru a uistite sa, že jej horná hrana je tiež zarovnaná s vodiacimi kriedami.

KROK 13: Začnite ďalší riadok zvyškom, ktorý ste práve odrezali.

Inštalácia lode je podobná inštalácii podlahovej dosky z tvrdého dreva - zakaždým, keď sa dostanete na koniec jednej rady, odrežete poslednú dosku, aby sa zmestili, a potom použite odrezanú časť ako prvú dosku v ďalšom rade. Tým sa zabráni plytvaniu a doskám vznikne rozložený efekt.

KROK 14: Použite dištančné vložky medzi doskami.

Umiestnite dištančné ⅛-palcové podložky (môžete použiť ⅛-palcové plastové dištančné prvky určené na inštaláciu do dlaždíc, alebo môžete použiť klince 16d, ktoré majú rovnakú šírku) medzi doskami pred pribitím, aby ste vytvorili rovnomernú rozpernú medzeru. Po pribití druhého radu na mieste vytiahnite rozpery a použite ich pri inštalácii každého nasledujúceho radu.

KROK 15: Pokračujte v inštalácii zasunutých na stenu.

Rovnakým spôsobom zmerajte, odrežte a nainštalujte plachtu pre ostatné riadky. Keď sa dostanete na vrchol steny, možno budete musieť roztrhnúť posledný rad plachiet, aby sa doska zmestila. Ak je to tak, zmerajte zostávajúci priestor a roztrhnite dosky na túto šírku na stolovej pile pozdĺžne tak, aby sa na vrchole rovnomerne usadili. Rovnaký vzor nechtov používajte, pokiaľ nemáte veľmi úzku dosku (šírku 2'alebo menej). V takom prípade môžete do každého kolíka vložiť iba jeden klinec.

KROK 16: Opätovná inštalácia základnej lišty.

Na opätovné pripevnenie základovej lišty použite klince s povrchovou úpravou dva palce. Budete musieť vytiahnuť pôvodné nechty a použiť nové nechty, ale môžete použiť rovnaké otvory na nechty.

KROK 17: Naplňte všetky otvory na nechty spackou.

Ak chcete hladký vzhľad, vyplňte nechtové otvory v doskových doskách spackou a vyhladzujte ich stieracím nožom alebo prstom. Ak dávate prednosť rustikálnemu vzhľadu nechtových hláv, tento krok preskočte.

KROK 18: Nastriekajte všetky otvory pre nechty farbou.

Po zaschnutí spôn sa všetky vyplnené nechtové otvory brúsia brúsnym papierom so 400 štrbinami. Stačí len jemný dotyk, aby sa povrch vyhladil, a potom pomocou štetca naneste na otvory náterovú farbu.


Pozri si video: 10 Decor Ideas for a White Bedroom (Jún 2021).