Zastrešenie a vlečka

Aký je rozdiel? Vinyl verzus inžinierstva drevené obklady na prístrešky


Prístrešky vykonávajú množstvo funkcií, od skladovania náradia a trávnikového vybavenia až po detské domčeky. Nech už je váš dom v záhrade bez ohľadu na účel, ak chcete, aby vydržal skúšku času, je dôležité, aby ste si vybrali materiály, ktoré vyzerajú dobre a postavia sa proti útokom Matky prírody - a deťom z okolia. Výber správneho vlečenia môže znamenať rozdiel medzi prístreškom, ktorý dopĺňa roky vašej záhrady a tým, ktorý v niekoľkých krátkych obdobiach vyzerá starý a unavený.

Ak ste na trhu s prístreškom a pokúšate sa rozhodnúť, aký typ vlečky nainštalovať, čítajte ďalej. Tu sa podrobne pozrieme na rozdiely medzi vinylovou a inžinierskou drevenou krytinou, aby ste si mohli vybrať tú najlepšiu voľbu pre svoje potreby.

Navrhnuté drevené obklady stoja viac ako vinylové obklady.

Platíte približne 70 až 100 dolárov za štvorcový (100 štvorcových stôp) za vinylové dosky a 110 až 130 dolárov za drevené obklady vyrobené technológiou LP® SmartSide®.Zatiaľ čo vinylové obklady môžu byť celkovo lacnejšie v závislosti od typu a kvality obkladovej lišty, ktorú si vyberiete, lacnejší materiál nespĺňa výkonnostné štandardy obloženej drevnej obklady vyvinutej spoločnosťou LP®, spoločnosťou s viac ako 40 ročnými skúsenosťami vo výrobe vysoko výkonné stavebné riešenia. V dôsledku toho môže byť dobré zvážiť počiatočné náklady s dlhodobou investíciou vašej kôlne.


Inštalované drevené obklady sú estetickejšie.

Aj keď vinylová doska je vyrobená tak, aby vyzerala ako drevo, textúra, ktorá sa vytvára počas procesu vytláčania, ju jednoducho nereže. Po dôkladnej kontrole sa vzory „drevených zŕn“ javia jednotnejšie a umelejšie ako prírodné. Na druhej strane drevená obkladová konštrukcia LP® SmartSide® ponúka autentický vzhľad cédrového dreva s hlbokými zrnami, ktorý úzko napodobňuje vzhľad tradičného dreva.

Vinylová strana sa pri náraze s väčšou pravdepodobnosťou zlomí.

Niektoré záhrady vidia veľa fyzickej aktivity, ako napríklad hranie loptičiek, hádzanie Frisbee a ťažké náradie. Vinylová doska nie je taká odolná proti nárazu ako drevená doska vyrobená z inžinierstva, a to ani z niečoho zdanlivo neškodného, ​​ako je pradená struna strunového vyžínača. A keď je počasie chladné, vinylová krytina sa stáva krehkou a je pravdepodobnejšie, že sa rozbije - problém, ktorý inžinierska drevená vlečka nemá. Silentblok LP® SmartSide® má pri testovaní nárazov stále lepšiu výkonnosť ako vinyl siding a dokáže odolať priamym nárazom, napríklad nesprávnemu smerovaniu golfovej loptičky suseda.

Navrhnuté drevené obklady odolávajú tepelnému poškodeniu lepšie ako vinylové obklady.

Terasa alebo paluba, obľúbené miesto pre vonkajší gril, môže byť od vašej kôlne vzdialená len pár metrov. (A prečo nie, keď veľmi dobre uložíte gril spolu s jeho nástrojmi a príslušenstvom v prístrešku po varení?) Ak je váš gril blízko kôlne, uvedomte si, že silné sálavé teplo môže poškodiť vinylovú krytinu. Doterajší stav techniky Je známe, že teplo zo zadnej strany grilu roztavuje vinylovú fóliu, čo vyžaduje úplnú výmenu poškodenej oblasti. Vinylová vlečka sa môže topiť aj vtedy, keď je zasiahnutá koncentrovanými lúčmi slnka - napríklad keď sa lúč odrazený od blízkeho okna zameriava na vedľajšiu koľajnicu. Gril ani slnko nebudú predstavovať problém s vlečením LP® SmartSide®. V skutočnosti umelohmotná obklad dreva odoláva poškodeniu sálavým teplom a zosilneným slnečným lúčom.

Vinylová vlečka má tendenciu sa zdeformovať.

Nanešťastie, tak nesprávna inštalácia (pritĺčenie klinca príliš pevne), ako aj kolísanie teploty (čo môže spôsobiť rozšírenie a zmrštenie vlečky) môže spôsobiť, že vinyl bude vlečený. Lacné vinylové obklady sú náchylnejšie na deformácie ako vinylové disky vyššej kvality, riziko však u väčšiny značiek stále existuje. Výrobný proces dreveného inžinierstva však spája drevené vlákna alebo vlákna, vosky a živice pod tlakom, aby sa dosiahol silný a trvanlivý obkladový produkt.

Dlhšie vlečné dĺžky znamenajú menej švov.

Švy prerušujú čistý vzhľad vedľajšej koľaje, takže čím menej švov máte na kôlni, tým lepšie bude vyzerať. Je dôležité si uvedomiť, že vinylová doska je v dĺžke až 12 stôp, zatiaľ čo drevené panely s technológiou LP® SmartSide® sú v dĺžke 16 stôp. Ak je vaša kôlňa malá (menej ako 12 stôp na každej strane), na tomto rozdiele nebude záležať, pretože môžete nainštalovať akýkoľvek typ vlečky bez akýchkoľvek švov. V prípade väčších prístreškov a prístavieb sa však môžu 16-metrové kusy dreveného obloženia z dreva skonvertovať na menšie alebo žiadne švy v porovnaní s kratšími dĺžkami vinylu.

Vinylová obklad môže byť pre majiteľov domov jednoduchší na inštaláciu.

Zo všetkých typov vlečiek na trhu je vinyl najpriaznivejší pre domácich majstrov, pretože prichádza so všetkým, čo potrebujete, vrátane štartovacích prúžkov, fascie, kanálov a vonkajších rohov, ktoré zakrývajú drsné konce vlečiek, a tieto kusy sa jednoducho poskladajú, keď sú nainštalované. Inštalované drevené obklady si vyžadujú presné meranie a rezanie, a ak inštalujete vedľajšie koľaje, musí byť inštalatér schopný vytvoriť rovnaké previsy kôl. Inštalácia drevených obkladových prvkov bude trvať trochu dlhšie, ale z dlhodobého hľadiska to môže byť lepšia investícia.

Ak nemáte čas ani zručnosti na tento druh projektu, máte šťastie: Predajcovia prístreškov, ktorí stavajú z týchto kvalitných materiálov, môžu ponúkať svoje služby a stavať svoje prístrešky priamo na mieste. Môžete vyhľadať predajcu, ktorý predáva trvanlivé riešenia LP® Outdoor Building Solutions®-SmartSide® Lap Siding, ako aj stenové panely SmartSide®, strešné opláštenie LP® ProStruct® a LP® ProStruct® Flooring-through LPShed.com.

Obidve materiály môžu mať vo vašom susedstve obmedzenia.

Z vyššie uvedených dôvodov môže byť obklad z vinylu obmedzený v zmluvách o susedných budovách, kde je vítaná drevená obkladová stena vítaná. Ale v oblasti s vysokým nebezpečenstvom požiaru je to obstavané drevené obloženie, ktoré nemusí byť povolené. Tieto obmedzenia sa môžu vzťahovať nielen na váš dom, ale aj na všetky prístrešky alebo prístavby vo vašom dvore. Ak má váš obytný rozvoj zmluvy, alebo ak bývate v susedstve so združením majiteľov domov (HOA), nepokúšajte sa stavať alebo inštalovať prístrešok bez toho, aby ste najskôr vyčistili plánované materiály - vrátane HOA alebo rozvojového výboru.

Tento obsah vám priniesla spoločnosť LP Building Products. Jeho fakty a názory sú názory a názory.