Ďalšie izby

5 skvelých možností pre práčovňu Podlahy (a 3 na preskočenie)


Výmena roztrhaných, opotrebovaných alebo zastaraných podláh predstavuje bezpečný spôsob, ako dodať vašej bielizni svieži vzhľad. Tento konkrétny priestor je však tradične náročný na vybavenie, pretože je náchylný na poškodenie z mnohých zdrojov: škvrny z rozliateho alebo postriekaného bielidla, deformácie alebo rast plesní z netesností zariadenia a zárezy z výmeny jedného alebo oboch ťažkých zariadení. A ak je vaša práčovňa umiestnená v bahne, vaša podlaha čelí ďalším hrozbám, ako sú dáždniky a bahno sledované zvonku.

Aby ste vydržali všetky tieto opotrebenia, vaša nová podlaha v práčovni by mala označiť minimálne nasledujúce políčka:

Odolné proti vlhkosti- na minimalizáciu absorpcie vody a vlhkosti a zabránenie napučiavaniu, deformácii a tvarovaniu podláh

Škvrna-rezistentné- aby sa zabránilo trvalému zaplaveniu každodenných škvŕn a postriekateľov

Odolné proti nárazu-odraziť škrabance a jamky v dôsledku pešej premávky alebo pohybov zariadení

Ľahko sa čistí- udržiavať nízku údržbu

Dlhotrvajúci- aby vaša podlaha zostala dlhšia bez výmeny

Cenovo dostupné- udržať si rozpočet

Esteticky príjemný- ponúknuť celý rad štýlov, aby sa zmestili do schémy dizajnu

V predstihu posudzujeme klady a zápory piatich populárnych možností pre podlahy práčovne a vylučujeme tri, ktoré nestojí za cenu alebo problém.


TYP PODLAHY: Luxusné vinylové dlaždice

Pros: Napodobňuje špičkové materiály za menej peňazí; inštalácia cez existujúcu podlahu
Zápory: Stojí viac ako väčšina vinylu; Pri inštalácii na podkladový substrát sa javí chybný

Luxusné vinylové dlaždice (LVT) pozostávajú z viacerých fúzovaných vrstiev materiálu - najčastejšie vinylová podložka, vinylové jadro, tlačený vzor, ​​ktorý dokáže napodobniť viac luxus materiály a priehľadná vrchná vrstva na opotrebenie. Vonkajšia ochranná vrstva dáva podlahe nepremokavú a odolnú proti poškriabaniu, škvrnám a zubom potrebnú na vydržanie vysokého objemu vlhkosti, vlhkosti a chodnej premávky v práčovni a / alebo v bahňach. Podlahy v práčovni vydržia iba po dobu 10 až 30 rokov alebo dlhšie iba pri zametaní za mokra, mokrom vytieraní mydlovou vodou a občasnom dokončení akrylátovým tmelom. (Neexistuje žiadna zálievka, takže nie je potrebné čistenie zálievky.)

Ako možno viete z názvu, LVT je drahšia ako hárkový vinyl; pohybuje sa v rozmedzí od 2 do 7 dolárov za štvorcový stopa v materiáloch, podľa sprievodcov nákladov na webovej stránke ImproveNet, domovskej stránke zameranej na zlepšenie domova. Niektorí spotrebitelia však tvrdia, že to stojí za peniaze navyše: LVT je silnejšia a teda tichšia, izolačnejšia a mäkšia. Je to tiež o krok vyššie v oddelení vzhľadu, pretože potlačená vrstva môže vyzerať ako materiály vyššej triedy, konkrétne tvrdé drevo alebo kameň. Dlaždice môžete inštalovať priamo na existujúcu podlahu a ich malé rozmery - zvyčajne 12 palcov po 12 palcov - ich ľahšie nahradzujú ako vinylové fólie. Dajte si pozor na nerovnosti alebo nerovnosti v podklade, ktoré sa môžu prejaviť cez podlahu a spôsobiť medzery alebo zdvíhanie okolo okrajov.


TYP PODLAHY: Listový vinyl

Pros: Najlacnejšia možnosť vinylu; poskytuje veľa vzhľadov
Zápory: Inštalácia a výmena väčších listov je ťažšia. neponúka toľko odolnosti proti nárazu

Vinylová fólia, ktorá je z hľadiska rozpočtu najvýhodnejšia, od 0,50 do 3,50 dolárov za štvorcový stopa, sa podľa ImprovNet môže javiť ako pevná farba alebo tlačená podoba. Tento typ podláh je nalepený na spodnú časť práčovne vo veľkých sekciách so šírkou 6 až 13 ', čo spôsobuje menej švov ako podlahy LVT, ale tiež zložitejšiu inštaláciu. Ak sú poškodené, musia sa súčasne vymeniť celé listy.

Rovnako ako LVT, aj tabulový vinyl je vodotesný a odolný proti škrabancom a poškriabaniu a ako typ podlahy bez zálievky vyžaduje iba zametanie za sucha alebo mokré vytieranie. Je však tenší ako LVT, a preto ponúka menšiu izoláciu proti chladu a zvuku a je náchylnejší na prehĺbenie alebo roztrhnutie padlých predmetov alebo pohybov zariadenia. Trvá to iba päť až 20 rokov alebo viac.


TYP PODLAHY: Keramická dlažba

Pros: Najlacnejšia vstupná cena; Inštalácia a výmena pre domácich majstrov
Zápory: Grout grunge prispieva k čisteniu; klzký

Kdekoľvek od 0,85 do 2,50 dolárov za štvorcový stopa, podľa ImprovNet, keramická dlažba sa môže pochváliť najlepšou východiskovou cenou akejkoľvek podlahy práčovne. Nájdete ju predávané zasklené alebo neglazúrované, jednotlivé bloky rôznych tvarov a veľkostí alebo vo vopred položených listoch mozaikových dlaždíc, ktoré sa vzdávajú potreby individuálneho nastavenia dlaždíc. A tieto dlaždice na báze hliny je možné ďalej prispôsobiť pomocou tónovanej malty medzi dlaždicami. Musíte však vyčistiť túto škárovaciu hmotu brúsnym prostriedkom, napríklad sódou na pečenie, ako aj pravidelne čistiť a navlhčovať dlaždice, aby bola čistá.

V opačnom prípade glazované keramické dlaždice ponúkajú odolnosť proti vlhkosti, chemikáliám a škvrnám počas 10 až 20-ročnej životnosti, aj keď čelia stojatej vode (skutočná možnosť v kombinovaných práčovniach a bahňach). Aby sa zabezpečila táto ochrana, musí byť neglazovaná dlaždica najprv utesnená penetračným tesnením. Všetky keramické dlaždice sú šmykľavejšie, chladnejšie a hlučnejšie ako iné možnosti podlahovej podlahy v práčovni, takže vedzte, že pri tomto type podlahových krytín sa s väčšou pravdepodobnosťou rozvíri točenie práčky alebo sušičky. Výber určitých vyhrievaných a / alebo tvarovaných keramických dlaždíc môže viesť k zvýšeniu tepla a trakcie pod nohami.


TYP PODLAHU: Kameň

Pros: Trvá najdlhšie; vedie k vyššej hodnote ďalšieho predaja domov (čo môže kompenzovať vysoké náklady)
Zápory: Náklady najviac; veľké a ťažké dlaždice bránia inštalácii a výmene domácich majstrov

Nemôžete poraziť trvanlivosť dlaždíc z prírodného kameňa vyrobených z bridlice, mramoru, travertínu, vápenca alebo podobných materiálov - nie vtedy, keď ponúkajú medzi 20 rokmi a doživotnou ochranou pred vlhkosťou, škvrnami a priehlbinami! Za ImprovNet zaplatíte vysokú cenu za luxusný vzhľad a virtuálnu nezničiteľnosť, kdekoľvek od 5 do 10 dolárov na štvorcový stopa, ale táto cena môže byť čiastočne kompenzovaná vyššou hodnotou opätovného predaja domov s kamennými povrchmi.

Okrem suchého zametania a mokrého vytierania kamennej dlaždice pomocou čistiaceho prostriedku špecifického pre kameň alebo iného pH neutrálneho alebo mydlovej vody, budete musieť odstrániť škárovaciu hmotu s abrazívnym prostriedkom, ako je jedlá sóda a voda, ako aj utesnenie dlaždica s kamenným tesniacim prostriedkom, aby sa zabránilo podlahovým značkám. Viac nájdete

Rovnako ako keramické dlaždice, aj podlahy z kamennej bielizne sa budú cítiť chladné a klzké, ale môžete to odvrátiť inštaláciou vyhrievaného a tvarovaného kameňa. Majte na pamäti, že veľká hmotnosť a veľká veľkosť obkladačiek - kdekoľvek od 12 × 12 do 18 × 18 palcov - spojená s potenciálnou potrebou dvoch vrstiev podláh sťažuje väčšine majiteľov domov inštaláciu alebo výmenu seba. Cena profesionálnej inštalácie a akékoľvek opravy by sa mali zohľadniť v odhadovaných nákladoch na túto podlahu.


TYP PODLAHY: Laminátová podlaha

Pros: Odoláva blednutiu; poskytuje lepšiu odolnosť proti vlhkosti pri lepení švov
Zápory: Všeobecne zraniteľnejšie voči vlhkosti; Znie to duto

Laminátová podlaha, ktorá je k dispozícii za 1 až 5 dolárov na štvorcový stopa, podľa ImproveNet, pozostáva z ľahko inštalovateľných doskových dosiek vyrobených zo podkladového papiera, jadra na báze dreva, vrstvy tlačeného papiera a vrstvy na opotrebenie. Potlačená vrstva môže byť vyrobená tak, aby vyzerala ako prírodné materiály, ako je drevo alebo kameň, jednoduché tuhé látky alebo zložité vzory. Oteruvzdorná vrstva účinne zachováva farbu podlahy, keď je vystavená slnečnému žiareniu a chráni podlahu pred poškriabaním, zahĺbením a odieraním.

Podlaha, ktorej jadro je drevený produkt, však pri prechode po podlahe vydáva dutý zvuk, ktorý môže obťažovať zvuk citlivý. (Možno budete mať sklon k vrstve s koberčekmi.) Čo je dôležitejšie, laminátová podlaha sa môže pri silnom vystavení vode napučiavať alebo zdeformovať, takže je menej ideálna voľba, keď sa vaše práčky nachádzajú v bahne. Znamená to tiež, že by ste nemali navlhčiť len mop, len ho rozmetať a utrieť, keď k nemu dôjde, a osušiť ho jemným striekaním vody.

Ak chcete, aby vaša laminátová podlaha žila až do svojej potenciálnej životnosti 10 až 30 rokov, zvážte nanesenie perličky vodovzdorného PVA (polyvinylacetátového) lepidla na jazyk (t. J. Plochú hranu) dosiek pred ich zaistením; bude pôsobiť ako bariéra proti vlhkosti. Podobne včas identifikujte a opravte netesnosti práčovne a zabráňte kvapkaniu odevov na vzduchu v práčovni, kde je tento druh podlahy nainštalovaný.


Zabudnite na tieto 3 typy podláh

Kým LVT, fólia z vinylu, keramické dlaždice, kameň a laminát majú všetky vlastnosti, aby boli atraktívne a odolné podlahové krytiny v práčovni, stále existujú niektoré možnosti, ktoré zaostávajú. Dajte si pozor na úskalia nasledujúcich troch tipov.

koberec, aj keď relatívne nízke náklady (0,25 až 10 dolárov za štvorcový stopa, podľa ImproveNet) a teplá a pohodlná noha, je najhorším kandidátom na práčovne. Jeho zdriemnutie ľahko zachytáva vlákna a prach z bielizne, rovnako ako absorbuje vodu z netesností, pretečení a rozstrekovania čistiaceho prostriedku alebo iných chemikálií. Čím dlhšia je hromada, tým pomalšie sa koberec usuší a tým je pravdepodobnejšie, že sa na koberci zakorenia plesne, škvrny a pachty. Možno sa dokonca ocitnete nútení ho vymeniť skôr, ako vyprší jeho 10-ročná životnosť.

tvrdé drevo, ktorá je k dispozícii za 2 až 20 dolárov na štvorcový stopa, podľa spoločnosti ImproveNet, sa určite oplatí v iných interiéroch, kde sa dá očakávať, že bude trvať 20 rokov alebo dlhšie. V práčovni sa však znižuje jej prirodzené teplo, žiara a trvanlivosť. Vlhkosť ho môže zdeformovať a / alebo hniť, zatiaľ čo vysoký chod, výmena zariadení a rozliatie môže viesť k štiepkam, drážkam alebo škvrnám. Dráhy určite môžete zalepiť výplňou dreva a zalepiť tvrdé drevo, aby ste zlepšili jeho odolnosť proti vlhkosti, ale tieto úlohy sa musia pravidelne opakovať, čo nemusí byť užitočné v neverejnom priestore, ako je práčovňa.

Bambusové podlahy, vyrobené z bambusových tyčí alebo stoniek, môže byť podľa ImprovNet dvakrát až trikrát tvrdšie ako niektoré tvrdé dreviny, ako je borovica, a ponúka podobnú životnosť (20 rokov a viac) za nižšiu cenu od 2 do 10 dolárov na štvorcový stopa. Aj napriek tomu môže byť trvalo udržateľný podlahový materiál náchylný k poškriabaniu alebo prepadnutiu od domácich miláčikov, pešej premávky alebo zariadení; ak boli vaše dosky zafarbené na hnedo v procese karbonizácie, mohli byť ešte mäkšie a zraniteľnejšie voči takýmto vplyvom. Okrem toho vysoká vlhkosť, rozliatie, netesnosť alebo menšie zaplavenie môžu spôsobiť opuchnutie, deformáciu alebo hnilobu podlahy, zatiaľ čo príliš suché podmienky sa môžu zmrštiť a prasknúť.