Trávnik a záhrada

Vymieňajte si obyčajný vonkajší priestor pomocou nástenných mreží


Nie je to novinka: na zeleň nemusíte mať veľký dvor. Kľúčom je zabaliť váš vertikálny priestor a neexistuje lepší spôsob, ako to urobiť, ako s mrežami na stene. Tento konkrétny projektový tutoriál môže obliecť akýkoľvek malý vonkajší priestor, od terasy po balkón - použili sme prázdnu stenu za záhradou na dvorku! Pokračujte v čítaní, aby ste sa naučili, ako málo je potrebné vybudovať mólo pre kutilov, ktoré vyzdvihne vaše rastliny počas leta a dokonca vyzdobí vonkajší priestor v ostrej zime svojím nápadným geometrickým dizajnom.


MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- 1 × 2 rezivo (108 kusov pozdĺžne)
- Pravítko v tvare písmena
- Tužka
- Videl
- Brúsny papier
- Lepidlo na drevo
- Skrutky do dreva
- Akumulátorová vŕtačka
- 1/2 palcové ploché rovnátka (4)
- Drevená Hrdza
- Lak
- Kefa
- 1/2 palcová kovová ortéza (4)
- S háčiky


KROK 1
Ak chcete postaviť vonkajší rám stenovej mreže, odrežte tri 1 x 2 s dĺžkou 6,5 stôp a ďalšie dve s dĺžkou 3 stôp. Potom všetky piesky obrúste.

Položte kúsky dreva na rovnú pracovnú plochu tak, aby úzka ¾-palcová strana 1x2s smerovala nadol. Spustite dva dlhé rezy paralelne k sebe tak, aby sa vytvoril horný a dolný okraj rámu, potom umiestnite dva krátke kúsky dreva na každý koniec tak, aby ste vytvorili obdĺžnik. Do každého rohu vložte rám steny mreže spolu s lepidlom na drevo a dvoma skrutkami.

Akonáhle budete mať obdĺžnik, nájdite stred každej malej strany obdĺžnika a položte tretí kúsok dlhý 6,5 metra cez presný stred mreží.


KROK 2
Uprostred steny mreží budete chcieť, aby strana 1 × 2 1 × 2 smerovala nahor a aby bola zarovnaná s okrajom rámu. Ak chcete držať ho na svojom mieste, keď ho pripevňujete, zdvihnite drevo, prilepte pod neho trochu šrotu, potom ho prilepte a zaskrutkujte do rámu obdĺžnika.


KROK 3
Po vytvorení rámu začnite s ozdobnou časťou mreží. Ako ste videli na prvej fotografii, je vyrobená zo šiestich diamantov vyžarujúcich zo stredu. Vystrihnite 1x2 na tucet kusov s dĺžkou 29 palcov. Potom, keď strany 1/2 palca 1x2 smerujú nahor, orežte každú hranu v 45-stupňovom uhle. Dbajte na to, aby ste urobili rezy rovnakým smerom. Každý kúsok dôkladne obrúste.


KROK 4
Zmerajte nájdenie a označenie stredu na oboch dlhých stranách pravouhlého rámu. Umiestnite štyri kusy dreva a vytvorte štvorec: Bude to vyzerať, akoby sa roh odrezal, keď sa 1x2s stretnú pozdĺž horného a dolného okraja rámu, zatiaľ čo 1x2 sa spoja v zúženom rohu uprostred.

Štvorec pripevnite k rámu mreží pomocou lepidla na drevo a dvoma skrutkami s priemerom 1 palca na každom konci každého 29-palcového kusu. Aby ste zabránili praskaniu dreva, odporúčame pred vŕtaním do dreva vyvŕtať malé otvory. (Uľahčuje to aj priame priskrutkovanie!)


KROK 5
Vezmite ďalšie štyri 29-palcové kusy a vytvorte dva bočné tvary „V“ smerujúce do stredu (alebo „menší ako“ symbol vľavo a „väčší ako“ symbol napravo), aby ste rovnobežne s prvým štvorcom. Špičky každého tvaru by sa mali stretávať v strede malých strán obdĺžnika. Akonáhle sú na svojom mieste, môžete ich priskrutkovať pomocou nasledujúcich tipov v kroku 4.


KROK 6
Vezmite posledné štyri rezy a vložte ich medzi prvý a druhý bokom tvaru „V“. Pomocou pravítka skontrolujte, či sú kusy umiestnené v rovnakej vzdialenosti od seba, a overte, či sú všetky kusy rovnobežné. (Očakávajte, že každý bude od seba vzdialený približne štyri palce.) Potom ich priskrutkujte rámom podľa pokynov v kroku 4.


KROK 7
Aby ste vyplnili rohové medzery, nakrájajte 1x2 na štyri kusy, ktoré sú dlhé 20 palcov. Položte každú stranu stranou 1½ palca smerom nahor a každý koniec odrežte v uhle 45 stupňov -toto čas s každým koncom v opačnom smere (pozri fotografiu vyššie). Dôkladne obrúste.

Začnite v jednom rohu, odmerajte štyri palce od vonkajšieho kusu dreva a umiestnite najnovšie rezy rovnobežné s ostatnými. Potom prilepte, predvŕtajte a zaskrutkujte do rámu.


KROK 8
Zvyšné tri 20-palcové kusy pripevnite do otvorených rohov.


KROK 9
Aby ste vyplnili stred mreží, musíte postaviť dve menšie štvorce. A pretože budú menšie ako samotný rám - a nebude dostať sa na hornú a dolnú koľajnicu - na spevnenie horného a dolného rohu použite rohové konzoly.

Najskôr nakrájajte 1x2 na štyri 20-palcové kúsky pre väčší štvorec a štyri 9-palcové kúsky, aby ste vytvorili menší štvorec. Znovu otočte všetko tak, aby strany 1½ palca boli rovné na zemi a konce zrezajte pod uhlom 45 stupňov s opačnými uhlami na každom konci. Dôkladne obrúste.


KROK 10
Vezmite štyri 20-palcové dlhé kusy a umiestnite ich tak, aby vytvorili dva zúžené rohy. Potom pomocou rohových konzol a kratších ¾-palcových skrutiek spojte konce.

Umiestnite každý „V“ do stredu mreží - jeden s rohom smerujúcim nahor a druhý smerujúcim nadol - a nechajte ich schádzať sa pozdĺž stredovej lišty. Lepte, predvŕtajte a priskrutkujte ich na strednú časť tak, aby boli rohové konzoly otočené nadol (smerom k zadnej časti mreží).


KROK 11
Opakujte krok 10 s 9-palcovým displejom 1x2s, aby ste vytvorili menší štvorec. Umiestnite malý štvorec do veľkého štvorca a priskrutkujte ho k rámu.

A s tým je budova hotová!


KROK 12
Po dobrom brúsení ste pripravení maľovať alebo zafarbovať mrežové steny. Odporúčame vám použiť kontrastnú farbu toho, čo je na stene, kde bude visieť - možno farbu vášho vonkajšieho obloženia alebo ešte svetlejší odtieň.

Po zaschnutí natrite najmenej dve vrstvy laku, aby ste zaistili dlhotrvajúce výsledky.


KROK 13
Zaveste mreže na stenu. V závislosti od toho, z čoho je vaša stena vyrobená, si môžete vybrať, či chcete rám priskrutkovať priamo do steny alebo zavesiť na niektoré konzoly alebo háčiky. Bez ohľadu na to, ktorú metódu zvolíte, uistite sa, že mreža je pevne pripevnená a udrží hmotnosť rastlín. Všetko, čo potrebuje, je hŕstka háčikov S nad hornými alebo strednými tyčami, aby sa od nej mohli zavesiť kvetináče a vinič.

Ak sa vám páči, čo to robí pre nudnú stenu na záhrade, zostaňte naladení na párty viac projekty, ktoré pomôžu tento rok v lete zmeniť váš vonkajší priestor!


Ama je závislák pre domácich majstrov a tvorivá myseľ za Ohoh Deco. Má rada domáce dekorácie, osvetlenie a projekty nábytku, ktoré môžu zahŕňať maľovanie, šitie, vŕtanie ... bez ohľadu na techniku! Čokoľvek má po ruke, je inšpiráciou pre vytvorenie a kŕmenie pre jej vážnu závislosť na upcycling.