Kúpeľňa

6 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred natieraním dlaždíc do kúpeľne


Preč sú dni, keď vašou jedinou možnosťou na osvieženie špinavých, datovaných alebo obyčajných dlaždíc kúpeľne bolo vytrhnutie a výmena. Dnes komerčné farby formulované na použitie na dlaždice umožňujú obnoviť vzhľad vašich dlaždíc, stien a iných povrchov kúpeľní - alebo im dať úplne novú - s trochou viac, ako je možné! Jednoducho, ako to znie, maľovanie kúpeľňových dlaždíc by sa nemalo začať bez toho, aby sa najprv vyhodnotili kľúčové aspekty a obmedzenia projektu. Nižšie sme načrtli šesť vecí, ktoré by ste mali vedieť predtým, ako si vyberiete farbu farby.

Maľba kúpeľňovej dlaždice je omnoho lacnejšia ako mramorovanie.

Už ste to počuli predtým: Maľovanie je ekonomický materiál. Nie je teda prekvapením, že ide o najúspornejší spôsob, ako osviežiť toalety, ktoré nie sú prasknuté, rozpadajúce sa alebo inak štrukturálne ohrozené. Frugalskí kutilovia môžu minúť iba 100 dolárov na maľovanie 100 štvorcových stôp. Medzitým, v závislosti od materiálu dlaždíc, môže oprava na kutilstvo stáť od 100 do 1 500 dolárov za typickú kúpeľňovú podlahu s rozmermi 35 až 100 štvorcových stôp. Vrátenie vane vane alebo stien sprchovacieho kúta medzi 9 a 13 štvorcových stôp? Podľa online nástroja na plánovanie CostHelper.com to bude ďalších 400 až 1 300 dolárov. Pevné dlaždice z výhodných materiálov, ako je keramika, spadajú na spodnú časť týchto cenových rozpätí, zatiaľ čo vzorované dlaždice z prvotriednych materiálov, ako je mramor, spadajú na vyšší koniec - až 15-násobok nákladov! Vzory v maľovaných dláždených podlahách na druhej strane vás budú stáť iba dvojnásobné alebo trojnásobné náklady na materiály (v závislosti od počtu farieb) a času.

Poskytuje nekonečný vzhľad.

Populárne materiály na obklady do kúpeľní - keramika, porcelán (podmnožina keramických dlaždíc), prírodný kameň (mramor, travertín, bridlica, žula alebo vápenec) a kameňolomy - sa predávajú v niekoľkých pevných farbách alebo vzoroch. Napriek tomu tieto prednastavené štýly nemusia vyhovovať dizajnu vašej kúpeľne, po inštalácii zmiznú z módy, alebo ich inštalácia môže byť príliš drahá. Pomocou farby môžete na dlaždicu zosvetliť, stmaviť alebo použiť vzor podľa vlastného vzoru, aby sa zmestili na akúkoľvek estetiku kúpeľne, od retro šachovnicového vzoru po chladný a moderný geometrický dizajn. A ak by sa váš štýl zmenil o tri roky, môžete ľahko prefarbiť.

Majte na pamäti, že jasnejšie farby farieb sú lepšou voľbou pre kúpeľne s obmedzeným priestorom; tmavšia farba absorbuje svetlo a môže mať za následok zúženie kúpeľa.

Nie je praktické maľovať dlaždice na všetky povrchy kúpeľne.

S výnimkou glazúrovanej lomovej dlaždice (ktorá sa dobre nelepí s farbou), môžete farbu aplikovať na najobľúbenejšie dlaždice: keramiku, porcelán, prírodný kameň alebo dokonca na glazúrovanú lomu. Vaša práca s farbou však vydrží najdlhšie na kachľových povrchoch kúpeľní, ktoré sú vystavené nízkej až strednej miere vystaveniu vlhkosti kúpeľňových podláh (mimo bezprostrednej blízkosti vane), stien a spätných škvŕn. Kachľové dosky, obklady vane alebo sprchové povrchy, aj keď sú natierateľné, z dlhodobého hľadiska nie sú takými praktickými povrchmi, pretože farba s väčšou pravdepodobnosťou predčasne vybledne, olupuje sa alebo blister pri pravidelnom vystavení vode. To znamená, že ak ste na palube pre časté opravy alebo opakované použitie, kým váš rozpočet neumožňuje úplnú prestavbu kúpeľne, táto oprava môže byť iba lístok!

Je veľmi dôležité vybrať si farbu vhodnú pre dlaždice a povrch kúpeľne.

Keramické, porcelánové a neglazúrované lomové dlaždice môžu mať latexovú alebo epoxidovú farbu v jednozložkových (vopred zmiešaných) alebo dvojzložkových (pripravených na zmiešanie) odrôd pripravených na použitie v interiéri. Latexová farba (10 až 30 dolárov za galón) je vo všeobecnosti menej páchnuca a toxická. Pokiaľ si nevyberiete drahšiu odrodu odolnú voči plesniam, ľahko sa oblieha s vysokou vlhkosťou, a preto by sa mala uschovať na podlahy alebo steny kúpeľní. V prípade „postriekateľných zón“ backsplashes, dosiek, obklopení vane a sprchovacích plôch to urobí epoxidová farba (20 až 35 dolárov za galón). Tento typ farby vytvrdzuje do tvrdšej, trvanlivejšej vrstvy, ktorá sa môže pochváliť väčšou odolnosťou proti vlhkosti, teplu a každodennému opotrebovaniu ako jej náter z latexu. Možno budete hľadať dobre prehodnotenú dvojdielnu epoxidovú živicu špeciálne navrhnutú špeciálne pre vane a dlaždice, ako je táto opravná súprava Rust-Oleum, ktorá bola prehodnotená takmer 2 000-krát (k dispozícii na Amazone).

Na druhej strane dlaždice z prírodného kameňa potrebujú akrylovú latexovú farbu navrhnutú pre vnútorné murivo alebo štuky (20 až 35 dolárov za galón). Všetky tieto farby sa dodávajú v celom spektre šošoviek od plochých až po vysoko lesklé. Čím lesklejšia bude povrchová úprava, tým bude klzká maľovaná dlaždica. Ploché a matné podprsenky umožňujú najviac trakciu pod nohami, zatiaľ čo pololesklé a vysokolesklé peny ponúkajú najmenšiu nevýhodu na už protišmykových povrchoch, ako sú sprchové podlahy.

To môže dať vašu kúpeľňu mimo prevádzky na víkend alebo dlhšie.

Úlohu maľby kúpeľňovej dlaždice možno rozdeliť do piatich stupňov: príprava povrchu, základná náterová hmota, maľovanie, nanášanie vzorov a utesnenie. Celkový čas strávený na projekte bude závisieť od suchého času podkladových náterov, farieb a lakov, ktoré používate; zložitosť použitého vzoru; a rozsah projektu, či už ide o niekoľko akcentov na backsplash alebo celú stenu. Čo môžete očakávať:

Príprava povrchu Zahŕňa brúsenie, vysávanie a potom drhnutie škridiel a škár (s čistiacim prostriedkom na dlaždice kúpeným v obchode alebo domácim roztokom bieleho octu s pol pohárom a jedným galónom teplej vody) na odstránenie nečistôt a špiny.

Pripravte dlaždicu (s epoxidovým alebo uretánovým základným náterom pre keramické alebo porcelánové dlaždice alebo murovacím základným náterom pre prírodný kameň alebo neglazovanú lomovú dlaždicu) je nevyhnutná na zvýšenie vnímavosti obkladovej vrstvy k farbe. Čítajte a dodržiavajte pokyny primeru pre suchý čas - nebudete chcieť pokryť niečo lepkavé.

Maľovanie dlaždíc do kúpeľne môže zahŕňať farbu valenia sa na veľké dlaždice v rovnakom čase, aby sa jednotlivé dlaždice vyčistili tak, že sa najprv „oreže“ okolo okrajov. Táto posledná metóda by sa spoliehala na šikmú kefu a stabilnú, presnú ruku, aby sa predišlo štrbinám malty alebo susedných dlaždíc, a to môže proces vytiahnuť. Ak týmto spôsobom robíte viac ako pár akcentov, naplánujte podľa toho. Potom, kým farba v priebehu nasledujúcich dvoch alebo viacerých dní vyschne, musíte sa jej vyhnúť dotyku alebo chôdzi.

Aplikácia vzoru k úplne vytvrdeným dlaždiciam zvyčajne patrí nalepenie šablón, ktoré ste kúpili v obchode alebo doma, na dlaždice, ktoré chcete vzorovať, a potom sa vzorka prevráti krytom valca nasýteným v tej istej farbe, ktorú ste použili pre dlaždicu. Znovu vyčkajte celý suchý čas.

• Nakoniec utesnenie maľovaných dlaždíc chráni váš projekt pred špinou, poškriabaním a poškriabaním. Váš priehľadný tmel (uretánový tmel na keramiku alebo porcelán alebo tmel na prírodný kameň alebo kameňolom) má tiež suchý čas, ktorý chcete zohľadniť pri plánovaní. Až potom, čo ste čakali na plný úväzok, by ste mali začať používať kúpeľňu.

Celkovo by ste sa mohli pozerať na projekt, ktorý vyradí kúpeľňu z prevádzky kdekoľvek od dvoch do niekoľkých dní. A keď uvažujete o nanášaní čerstvej farby na podlahy, nemôžete sa ani dostať preč od chôdze do kúpeľne, aby ste chytili čokoľvek, čo vám nechtiac nechala tvár, takže pred začatím nezabudnite so sebou vziať všetky náležitosti!

Vyžaduje minimálnu údržbu.

Nezaberie veľa, ale pravidelné zametanie, vysávanie a čistenie utretej maľovanej dlaždice pomocou nakupovaného alebo domáceho pH-neutrálneho čistiaceho prostriedku na dlaždice, ktorý je šitý na mieru vašej dlaždici, aby si zachovala svoju farbu a odrazila od abrazívnych nečistôt. Pokladanie rohoží v oblastiach s vysokou premávkou a podlahových podložiek pod nábytkom na dlaždiciach však môže zabrániť tomu, aby škrabance alebo odtlačky bránili v lakovaní. Ak sa na laku objavia vady, jednoducho použite umelecký štetec a zvyšnú farbu, aby ste urobili opravné prostriedky, potom nechajte povrch úplne zaschnúť a potom túto časť znovu uzavrite.