Natieranie

Vyriešený! Ktorý je na prvom mieste: Maľovanie na stenu alebo lemovanie?


Otázka: Sme pripravení na prekreslenie mojej obývačky, ale je to už nejaký čas, čo som zdvihol kefu. Priatelia a rodina mi dali protichodné rady o najlepšom poradí pri maľovaní steny a čalúnenia. Ak by som chcel najčistejšie čiary, ktoré by ste odporučili, urobte to: najskôr maľte steny alebo orezajte?

A: Podobne ako neslávna debata o kurčatách alebo vajciach, premýšľanie nad otázkou, či najskôr namaľovať steny alebo orezávanie, vás môže viesť k premýšľaniu v kruhoch. Ak obloženie najskôr namalujete, vystavujete sa riziku postriekania farby steny a opätovnému dotyku. Na druhej strane, ak maľujete stenu ako prvý, potom by mohla maľovať ozdobná farba a prinútiť vás ísť späť a opraviť farbu steny. Zdá sa, že horúca debatovaná otázka nemá definitívnu odpoveď ... Čo by ste teda mali urobiť?

Pros priznávajú, že objednávka je viac osobnou voľbou ako správnym alebo nesprávnym spôsobom. Niektorí ľudia opatrne namaľujú čalúnenie a potom robia steny, keď zistia, že maliarska páska ochráni väčšinu ich šikovnej práce a ak nie, môžu sa jej neskôr dotknúť. Iní môžu ľahšie maľovať na väčších plochách a nemusia sa obávať, že by čalúnenie na čalúnenie niečoho mohlo dôjsť, pretože pri konečnom maľovaní čalúnenia bude zakryté. "Je to jeden z tých úlovkov." Skoro by som tvrdil, že je to trochu preferencia. Existujú výhody a nevýhody oboch smerov, “hovorí Chip Gaines, bývalý spoluhostiteľ Fixer Upper a Visionary pre značku KILZ so základným náterom a farbami. "Pre mňa najskôr maľujem stenu a potom sa vrátim a maľujem čalúnenie."

Natieranie steny najskôr je ľahšie a efektívnejšie, najmä pre neskúsených maliarov. Táto konkrétna objednávka umožňuje, aby sa do-it-yourselfers mierne maľoval pri maľovaní stien bez toho, aby samotná práca vyzerala nedbalá. Skratka: Pomocou valčeka prineste farbu steny až po orezovú vrstvu tak, aby ste ju len „museli nastrihať“ - pomocou maľby sa potom pri maľovaní orezania dostanete do tesných rohov a medzier. , Keď viete, že budete maľovať akýkoľvek neúmyselný postrek na čele výbavy, prečo sa príliš obávať o presnosť?

Ak maľujete čalúnenie ako prvé, nemôžete byť bezstarostní so svojimi ťahmi štetca. Pretože sa tento povlak zvyčajne nanáša vo vysokom lesku (a príležitostne na oleji), nechcete, aby sa prúžky tohto náteru dostali až k stene, kde by sa lesk mohol prejaviť matnou farbou steny, ktorá sa má následne aplikovať. To znamená, že budete mať porciované dvakrát: raz pre prvé obísť a znova po maľovaní steny opraviť všetky striekance alebo chaotický linky. Neustále štetcom od ruky môže byť usilovnou prácou, takže iba raz to je veľká profi.

Navyše, maľovanie stien najskôr ponúka potešenie takmer okamžite. Keď ustúpite a pozeráte sa na svoje novo maľované steny, rozdiel je viditeľný. Môžete byť hotoví na pol cesty, ale miestnosť už je jasnejšia alebo útulnejšia. Je to všetko spojené s veľkosťou vášho plátna; novo maľovaný lem môže byť viditeľný, ale nebude mať úplne rovnaký dopad ako náter na stenu. Ak sa pozriete na tieto veľké výsledky a budete spokojní so svojou prácou, získate tak energetickú podporu, ktorú potrebujete pre zvyšok práce.

Iní maliari prisahajú tým, že začínajú s úpravou, ako ľahké je maľovanie okrajov stien. Gaines osobne pozná veľa profesionálov, ktorí začínajú úpravou a končia stenami. Zdá sa, že je ľahšie pokryť okraje podlahových dosiek, lemoviek a vylisovaní koruniek maliarskou páskou, akonáhle je úplne suchá, ako prekrytie obvodu stien páskou. Niektorým je tiež ľahšie rezať cez ploché široké steny, ako je potrebné rezať na užšom (často zakrivenom a pokrčenom) obložení. Ak máte stabilnú ruku a čas venovať sa pomalému maľovaniu hrán a rohov, môže to byť pre vás to pravé.

Naozaj, ak chcete čisté riadky, prestaňte hľadať ďalšie skratky. Pravda je však taká, že proces a spotrebný materiál, ktorý používate, sú oveľa dôležitejšie pre získanie čistých hrán, ako je poradie, v ktorom maľujete. Ako je uvedené vyššie, maľovanie nie je ťažké, ale je to časovo náročné. Túžba ponáhľať sa čo najrýchlejšie je to, ako ste skončili a robili nedbalé chyby. „Spomal, buďte trpezliví, venujte si čas,“ hovorí Gaines. "Aj keď vám to zaberie o deň dlhšie, ako ste dúfali, budete hrdí na konečný produkt."

Presnejšie povedané, dokonca ani nie premýšľať o preskočení základného náteru. Jedným z najdôležitejších krokov procesu maľovania je, že základný náter poskytuje hladší povrch na natieranie, pomáha držať vrchný náter a celkovo lepší výsledok. Navyše, so základným náterom sa nemusíte báť, že sa vám rozstrekne na stenu alebo čalúnenie! Každý povrch, ktorý má byť natretý, potrebuje kabát.

Nezabudnite na sklade ďalšiu maliarsku pásku. Môže sa to javiť ako očividná bežná svorka, ale treba pripomenúť. Bez ohľadu na to, ktorý povrch natierate ako prvý, budete ho chcieť chrániť pred druhou farbou farby, ktorú použijete tak, že ju opatríte jemnou páskou. Uistite sa, že okraje pásky sú rovné k stene, aby pod ňou nemohla presakovať farba. Jeden trik: Nôž alebo maliarsky nástroj 5-v-1 - obľúbený od spoločnosti Gaines - na pevné zatlačenie hrán jemným potiahnutím čepele po celej dĺžke pásky.

Pri orezávaní na stenu vám môže pomôcť chrániť lem aj pri orezávaní. Tajná zbraň, ktorá je k dispozícii v rôznych veľkostiach, nahrádza váš obvyklý rezací aplikátor pri maľovaní oblasti steny najbližšej k ozdobnej doske alebo základovej doske. Nájdete ju v dvoch typoch: rolovacie a náterové hrany.

• A roll-on hrana vyzerá rovnako ako obyčajný malý maliarsky valec, s výnimkou štítu na konci, aby sa zabránilo striekaniu farby alebo odkvapkávaniu na ozdobu.

• A škrabka na okraje je plochá, pevná podložka (často obdĺžniková a s ostrými rohmi) pripevnená k štetinám bez držadla, ktoré sa ohýbajú a posúvajú lemom.

Používajte buď typ, ktorý by ste používali ako bežnú kefu alebo valec, a ich dizajn nasmeruje váš aplikátor tak, aby sa zaistili priame čiary. Sú obzvlášť užitočné pre amatérov, ktorí nezasiahli techniku ​​pomoci pri maľovaní voľnými rukami, ktorá určite stojí za to utratiť ďalších 5 až 10 dolárov.

A pamätajte, že ak urobíte chybu, je to tak len maľuj. Dobrá vec na tejto práci na vylepšovaní domácnosti je, že spotrebný materiál, ktorý nepotrebujete, nestoja príliš veľa a všetko, čo potrebujete, je len trochu viac farby na pokrytie chyby.