Podlahy a schody

Ako: Vybudovať lepšie vyzerajúcu detskú bránu


Keď príde dieťa, je potrebné urobiť veľa úprav životného štýlu a dom nie je výnimkou. Okrem zapojenia nepoužívaných zásuviek a uzamykateľných dverí bude medzi vaše metódy zabezpečenia detí pravdepodobne patriť prerušenie prístupu do potenciálne nebezpečných priestorov, ako je kuchyňa alebo schodisko. Plastové detské brány na trhu odvádzajú dosť dobre na to, aby zabránili barikádam, ale často sú proti všetkým vašim návrhovým sklonom. Keďže bránu budete používať niekoľko rokov, kým dorastie vaše dieťa, je lepšie postaviť detskú bránu pre domácich majstrov, ktorá je pre oči ľahká! Máme návod, ktorý ste hľadali, vhodný pre batoľatá, batoľatá, dokonca aj domáce zvieratá - ešte lepšie, dizajn vášho domova.


MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- 1 × 2 rezivo (päť 8 kusov)
- Meracie pásmo
- Tužka
- Ručná píla
- Brúsny papier
- Palmová brúska
- Lepidlo na drevo
- Akumulátorový vŕtací skrutkovač
- 2/2 palcové skrutky
- Uhlopriečka
- Vládca
- Výplň dreva
- Tmel
- Štetec
- Netoxická akrylová farba
- netoxický akrylový lak
- 2-palcové pánty so skrutkami (2)
- Valcová skrutka so skrutkami


KROK 1
Pomocou detskej brány pre domácich majstrov zmerajte šírku otvoru, ktorý chcete zatvoriť; toto bude dĺžka vašej brány. Štandardná výška brány pre deti je medzi 24 palcami a 28 palcami, takže všetko v tomto rozsahu funguje. Akonáhle budete mať rozmery brány pre domácich majstrov, môžete rezať drevo a vytvoriť jeho vonkajší rám.

Vystrihnite 1x2 na dĺžku určenú pre hornú a dolnú časť brány; potom odrežte dva kúsky dreva tak, aby boli o tri palce kratšie (dvojnásobok hrúbky reziva), ako je výška brány.

V našom prípade je chodník široký 38 palcov a výška brány bude 28 palcov. Takže sme rozrezali naše 1x2 na dva 38-palcové kusy pre hornú a spodnú časť a dva 25-palcové kusy (28 '- 1½ ”- 1½” = 25') pre vertikálne okraje.

Brúsiť všetky kusy. Potom položte kusy so širšou hranou 1,5 palca na pracovnú plochu a pripevnite ich k sebe, aby ste vytvorili rám. Použite lepidlo na drevo a dve 2 ½ palcové skrutky na každom konci vrchu a na každom konci dna. (Tip: Aby ste zabránili prasknutiu dreva pri vŕtaní skrutiek, predvŕtajte otvory jemným vrtákom.)


KROK 2
Akonáhle je vonkajší rám je postavený, usporiadať 1x2s vytvoriť pekný dizajn. Vzdialenosť medzi každým kusom by mala byť menšia ako jeden palec. Pre optimálnu bezpečnosť.

Na dosiahnutie vyššie uvedeného dizajnu sme väčšinu našich 1x2 umiestnili v 45-stupňovom uhle, od ľavého dolného rohu k niekde pozdĺž hornej časti rámu. Medzi nimi nechajte medzeru tri palce. Nerobte si starosti s otvorom v ľavom hornom rohu; vyplním to neskôr.

Tip: Položte ich cez pravouhlý rám pomocou uhlopriečky, aby ste získali prvý uhol, a pravítko, aby ste zachovali rovnomerné rozstupy. Pomocou pravého okraja pravítka označte ceruzkou presne tam, kde sa stretnú 1x2s s rámom - vyrežete ho tu, aby ste zaistili, že do rámu zapadne dobre.


KROK 3
Vystrihnite všetky 1x2s pozdĺž ceruzky, obrúste okraje a vložte kúsky do rámu.

Nakoniec ich pripevníte skrutkovaním cez vonkajšiu stranu rámu do šikmých 1x2s. Opäť platí, že predvŕtanie je najlepšie, aby ste nerozdelili drevo. Všade, kde sa diagonálny rám 1x2 stretáva s rámom, označte na vonkajšej strane rámu ceruzkou dve miesta.


KROK 4
Zdvihnite rám a pomocou predvŕtajte otvory pre každú skrutku.


KROK 5
Rám detskej brány pre domácich majstrov položte na rovnú plochu, konce každého 1 × 2 potiahnite lepidlom na drevo a potom vyrezajte 1x2s vnútri rámu. Teraz vyvŕtajte skrutky do otvorov pre pilotov okolo rámu.

Prvých 1 × 2 (najviac vľavo) nechajte na chvíľu odskrutkovaných, aby ste ich mohli použiť na vyplnenie ľavého horného rohu.


KROK 6
Ak chcete zatvoriť ľavý horný roh brány, spustite približne 1x2s kolmo na zvyšok diagonálneho vzoru a medzi každým nechajte tri palce. Ceruzka v rade, kde každý prechádza rámom a narezá ich, aby sa zmestili.


KROK 7
Vložte rez 1x2s do rámu pre detskú bránu DIY a označte jeho vonkajšiu stranu, ako aj uvoľnenú uhlopriečku, kde budete musieť predvŕtať skrutky. Aj tu bude každý 1 × 2 potrebovať dve skrutky na každom konci.


KROK 8
Odstráňte uhlopriečku 1 × 2, ktorú ste v kroku 5 uvoľnili, naneste na konce 1x2s lepidlo na drevo, ktoré prilieha, a potom vyvŕtajte skrutky.


KROK 9
Nakoniec, na dokončenie montáže detskej brány pre domácich majstrov, vložte časť z kroku 8 ako dielik dielika späť do rámu. Vŕtajte skrutky ľavou stranou rámu do zostávajúcich uhlopriečok 1x2s.


KROK 10
Výplň dreva rozotrite pomocou putty noža na všetky medzery, kde sa stretávajú 1x2s, otvory v dreve a zapustené hlavy skrutiek. Počkajte, kým výplň dreva nezaschne po celú dobu odporúčanú výrobcami.


KROK 11
Bráňte detskú bránu pre domácich majstrov pomocou brúsneho papiera so zrnitosťou 120, aby ste odstránili štítky, triesky a akékoľvek prebytočné (suché) drevené plnivo.


KROK 12
Teraz si ho obliecť, aby zodpovedal vášmu interiéru! Naneste dve vrstvy akrylovej farby vo farbe tak, aby zodpovedala stenám alebo výlisku. Po zaschnutí farby naneste vrstvu priehľadného akrylového laku. Nezabudnite skontrolovať, či všetky povrchové úpravy, ktoré používate, nie sú toxické.


KROK 13
Predstavte si, ako sa vaša brána otvára a zatvára. Pravidlom je, že dvere sa otvárajú do miestnosti, ale môžete umiestniť ľubovoľným spôsobom. Teraz si všimnite, na ktorej strane brány musia byť pánty 2 palce po 2 palcoch zapnuté, aby sa to stalo.

Potom umiestnite jeden list každého závesu do dvoch centimetrov zhora a dvoch centimetrov od spodnej časti príslušnej strany brány. Zdvihnite bránu jeden až dva palce nad podlahu a priskrutkujte ďalšie listy závesu k stene, aby ste pripojili bránu.


KROK 14
Zaskrutkujte skrutku hlavne na tú istú stranu, ale horný roh oproti závesom. V našom dizajne sme vybrali ten, ktorý vyžaduje trochu viac, než len posunutím skrutky dozadu a dopredu, aby ste ju otvorili - musíte otočiť malú okrúhlu rukoväťou, aby ste úplne zaistili hlaveň. Toto opatrenie môže zabrániť odomknutiu brány aj inteligentnému batoľaťu.

Umiestnite posledný kus valcovej skrutky v tvare U na stenu tesne pred hlaveň. Cvičenie zatvárania a blokovania: Zasuňte valec dovnútra a otočte ho hore. Zaskrutkujte tento posledný kus na miesto na stene a ste všetci pripravení!


Ama je závislák pre domácich majstrov a tvorivá myseľ za Ohoh Deco. Má rada domáce dekorácie, osvetlenie a projekty nábytku, ktoré môžu zahŕňať maľovanie, šitie, vŕtanie ... bez ohľadu na techniku! Čokoľvek má po ruke, je inšpiráciou pre vytvorenie a kŕmenie pre jej vážnu závislosť na upcycling.