Kuchyňa

Vyriešený! Čo robiť s chladnou chladničkou


Otázka: Na mojej kuchynskej podlahe je malá denná kaluže, ktorá zrejme vychádza z mojej chladničky - nie z ničoho vnútri, ale zo samotnej chladničky. Prečo uniká z mojej chladničky voda? A urobím to mať zavolať opravársku techniku?

A: Znie to, akoby ste mali na rukách malú bordel! Mohli by ste sa zaoberať mnohými problémami, ale pravdepodobne ide o jeden zo štyroch bežných scenárov, ktoré si môžete sami napraviť bez toho, aby ste požadovali zálohu. Prejdime sa najpravdepodobnejšími možnosťami a uvidíme, ktorý spôsobí v tvojej kuchyni katastrofu.

Najprv skontrolujte, či je chladnička vodorovne. Ak ste si práve kúpili chladničku, presťahovali sa do nového domu alebo nedávno prerobili kuchynské podlahy, existuje veľká šanca, že jednoduché premiestnenie spotrebiča spôsobilo únik vody. Teraz chladnička nemá byť dokonale vyrovnaná; v skutočnosti musí čelo skutočne stáť niekde medzi štvrť palcom a pol palcom vyššie ako zadná časť - tento mierny sklon dozadu umožňuje chladiacej látke (tekutine zodpovednej za udržiavanie chladenia spotrebiča) voľne prúdiť. Ak chladiaca kvapalina nemôže ľahko cirkulovať, môže sa v potrubiach zhromažďovať a nútiť chladničku pracovať tvrdšie, ako je potrebné na jej čerpanie; to vytvára dodatočnú kondenzáciu okolo cievok, ktoré môžu skončiť kvapkajúcou vodou na podlahu, čo by mohlo vyzerať, ako keby unikla vaša chladnička.

Položte úroveň na podlahu vašej chladničky (nie poličku, ktorá by mohla byť sama osebe nerovná), aby ste sa uistili, že je zo strany na stranu rovnomerne kýpaná. Potom otočte hladinu tak, aby bežala spredu dozadu, aby ste si overili, či spotrebič stojí vpredu len o niečo vyššie.

Ak potrebujete vykonať nejaké úpravy, vyberte mriežku z prednej spodnej časti chladničky a upravte nohy alebo valčeky podľa pokynov uvedených v príručke používateľa. V závislosti od modelu to môže vyžadovať kľúč alebo skrutkovač. Zamerajte sa na predný ¼ až ½ palcový palec a znova skontrolujte hladinu. Buďte pripravení zavolať priateľovi v prípade, že je potrebné upraviť aj zadné nohy alebo valčeky, pretože to bude vyžadovať odpojenie a vytiahnutie chladničky od steny.

Skontrolujte, či nie je zablokovaný odtok rozmrazovania. Keď je odtok odmrazovania (prístupný na zadnej strane mrazničky vo väčšine chladničiek) zablokovaný - či už ide o častice jedla, stoh mrazených večerí, ľad alebo nejakú kombináciu - váš prístroj musí znova pracovať nadčas. Zozbierajte kondenzáciu, ktorá sa zhromažďuje na cievkach a čoskoro voda kvapká na podlahu rovnako ako v prípade nesprávne zarovnanej chladničky. Uvoľnenie odtoku by potom malo zabrániť úniku.

Otvorte mrazničku a skontrolujte, či nič neblokuje odtok rozmrazovania pozdĺž zadnej steny. Ak je to prekážkou v položkách v mrazničke, jednoducho posúvajte veci, kým nebude voľne prúdiť vzduch, a potom im dajte deň alebo dva, aby ste zistili, či bol problém vyriešený. Ak kaluže pretrvávajú, môže byť upchatie niečo menšie: omrvinky alebo ľad. V jednom z týchto prípadov budete musieť preniesť jedlo z chladničky a mrazničky do mini chladničky alebo mrazničky a odpojiť hlavný model od steny. Potom odstráňte plastovú platňu nad vypúšťacím otvorom (v príručke k vášmu zariadeniu môžu byť uvedené tipy) a na vyplachovanie teplej vody pomocou odtoku z odmrazovania použite kelímok alebo lievik. Tým by sa mal vyčistiť odtok trosiek a umožniť jednotke, aby ešte raz normálne fungovala.

Skontrolujte prívody vody. Ak je vaša chladnička vodorovná a váš odtok nie je obmedzený, ale stále vidíte dennú kaluže, problém môže spočívať na vašom prívode vody. (Ďalšie príznaky, ktoré poukazujú na problematickú vodnú linku: Wonky, výroba ľadu a pomalý prietok vody na povel pri dverách chladničky.) Aj tu musíte odpojiť chladničku, aby ste ju mohli ďalej skontrolovať. zatiaľ.

Vytiahnite ju zo steny a očistite plastovú hadicu, ktorá vedie z vášho zariadenia na výrobu ľadu a vodného filtra zo zadnej strany zariadenia. Ak na vonkajšej strane hadice uvidíte kvapkanie alebo zhromažďovanie vody, došlo k úniku. Voľba je na vás: Môžete zavolať opravára alebo, ak ste si istí svojou schopnosťou dokončiť danú úlohu, objednajte si novú hadicu a vymeňte ju sami. Toto zahŕňa vypnutie uzatváracieho ventilu na prívode vody, ktorý nájdete buď pod umývadlom najbližšie k chladničke alebo v suteréne, a výmenu hadice podľa pokynov výrobcu. Keď ste hotoví, uistite sa, že ste na oboch koncoch dotiahli spoje, aby ste zabránili ďalšiemu úniku vody z chladničky.

Nakoniec skontrolujte odtokovú panvicu. Aj keď je to najmenšia pravdepodobnosť z možností, ktoré uvádzame, táto povinná starostlivosť vám môže ušetriť statný účet od technika chladničky. Pozrite sa pod chladničku a vytiahnite plastovú odtokovú nádobu umiestnenú pod ňou. Je normálne, že vnútri panvice je malé množstvo vody, ktorá by sa mala prípadne odpariť pod ventilátorom kondenzátora umiestneným v blízkosti. Ak však vidíte, že voda unikla z nádoby a zhromaždila sa na podlahu v dôsledku prasklín, osnovy alebo inej formy poškodenia, potom sa obráťte na miestny hardvérový obchod, aby ste ju vymenili. Voila! Problém bol vyriešený bez pomoci (a výdavkov) profesionála.