Kuchyňa

Rádio: Zbierame správne farby do kuchynských skriniek


Chcete aktualizovať svoju kuchyňu, ale nemáte rozpočet na kompletnú renováciu? Určite nie ste sami. Tu je stredná časť, ktorú treba zvážiť: prečo nedáte svojim kabinetom nový vzhľad, lacný, s čerstvým náterom?

Počúvaj NA KUCHYNSKEJ KABINETOVEJ FARBE alebo prečítať nižšie:

Ak chcete štetcovú textúru, vyberte farbu na báze oleja. Pre hladšie povrchové úpravy je latexová farba na vodnej báze lepšou voľbou. Nezabúdajte, že schnutie niektorých farieb na báze oleja trvá 24 hodín, zatiaľ čo latex zvyčajne schne do niekoľkých hodín.

Keď sa rozhodnete pre olej alebo latex, zvážte otázku lesku. Pretože kuchynské skrinky podliehajú veľkému opotrebeniu, je rozumné zvoliť si pololesklý alebo vysokolesklý lak. Takto sa vaše maľované skrinky budú časom ľahšie čistiť a menej náchylné na utlmenie.

Maľujete aj interiér kabinetu? Z tohto dôvodu je potrebné použiť farbu s leskom škrupiny. Na lesklých povrchových úpravách sa často nachádzajú medzery a v niektorých prípadoch sa dokonca môžu nalepiť na ťažké jedlá.

Konečne výber farieb. Možno najdôležitejšie rozhodnutie zo všetkých. Majitelia domov spravidla uspejú pri výbere farby skrinky, ktorá dopĺňa dosky, podlahy a spotrebiče. Pamätajte, že veľmi svetlé a veľmi tmavé odtiene vykazujú opotrebenie rýchlejšie ako mierne odtiene.

Pred natieraním naneste základný náter na povrch skrinky, aby ste zabránili vyfarbeniu alebo uzlovaniu dreva.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknite tu na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!