Interiérový dizajn

Všetko, čo potrebujete vedieť o Cerused Wood


Zatiaľ čo niektorí radšej zamaskujú patinu svojho dreveného nábytku farbou alebo kontaktným papierom, čoraz viac majiteľov domov a nájomcov sa rozhodlo zahrať si ho prostredníctvom starodávnej povrchovej úpravy z čisteného dreva. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, čo tento povrch znamená, či je to pre vás to pravé a aké tipy na zaradenie do programu pre kvalitnú aplikáciu.

Čo je to obilné drevo?

Cerse - biely olovnatý pigment, ktorý prvýkrát vznikol v 16. storočí ako kozmetika pre európsku vysokú spoločnosť predtým, ako sa to stalo na nábytku. Takže keď ju remeselníci znovu umiestnili do dekoratívnej úpravy dreva, táto technika sa dala nazvať obilné drevo, Výsledný poveternostný biely povrch tlmil pôvodnú farbu dreva a zdôrazňoval textúru jeho dreva.

500 ročná povrchová úprava dnes na trhu s nábytkom pretrváva všade z čelných dosiek (dostupné na Wayfair; $ 199,95) na kmene (k dispozícii na Lowe's; $ 155), dokonca aj stolárstvo a svietidlá - najmä v pobrežných, farmárskych alebo francúzskych interiéroch v štýle vidieckeho štýlu, ktoré dopĺňajú jeho rustikálno-estetický vzhľad. Dobrá správa? Teraz prichádza mínus zdravotné riziká spojené so starým povrchom na báze olova. V súčasnosti si môžu majstri domácich majstrov vytvoriť vzhľad svojich kúskov tvrdého dreva tým, že do zŕn napĺňajú vápenatý vosk, zmes číreho vosku a pasty na bielenie, ktoré sa zvyčajne vyrábajú s farbou alebo zmesou oleja a rastlín.

Ktoré lesy si môžeš obliecť?

Cerused wood je tiež známe ako dub z dubového dreva alebo dub vápenatý pretože sa často vyskytuje na tomto druhu dreva. Dubovo vysoko viditeľné zrno z neho robí jeden z povrchov pre povrchovú úpravu. Môžete však zafarbiť akékoľvek tvrdé drevo s otvoreným zrnom (t. J. Drevo s veľkými pórmi), ako je napríklad mahagón. Po natieraní jednej až dvoch vrstiev voskového vosku na drevo a odstránení prebytočnej látky handričkou sa hlboké hrebene drevnej drene uchytia na niektoré z bielych zafarbení.

Rovnakú techniku ​​môžete použiť na vyrezávanie holého, moreného alebo natieraného dreva, ale najhlbší efekt majú hlboké póry v zrne holého alebo moreného dreva. Textúra na holom alebo morenom dreve je najcitlivejšia na absorbovanie vápenatého vosku, čím vytvára bielu vodu, ktorá umožňuje nahliadnuť zrno. Póry maľovaného dreva už boli vyplnené viskóznou farbou, čo znamená, že nedokážu zadržať toľko vápna vosku; tu táto technika vytvára menej výrazný povrch.

Ako to porovná s podobnými povrchovými úpravami pre kutilov?

Cerused wood môže byť použitý ako alternatíva k bieleniu alebo bieleniu, dve povrchové úpravy dreva, ktoré podobne zosvetľujú a rozjasňujú drevo, pričom zvýrazňujú jeho zrno. Jednoduchá technika štetcom a štetcom používaná na vyrezávanie dreva je najjednoduchšou a najmenej špinavou možnosťou. Medzitým si bielenie vyžaduje riedenie farby vo vode pred aplikáciou a bielenie znamená neutralizáciu aplikovanej povrchovej úpravy octom a vodou.

Zvyčajne však platíte vyššiu cenu za vápnacie vosky (kdekoľvek od 15 do 20 dolárov za 8 uncí v remeselníckych alebo domácich obchodoch) v porovnaní s dodávkami pre ostatné povrchové úpravy (2 doláre za 8 uncí za základnú bielu farbu alebo 0,40 až 1,00 dolárov za 8 za 8 unca bielidla).

Aký je najlepší spôsob, ako získať vzhľad dreva z čistého dreva?

Pomocou týchto tipov zabezpečte úspešnú povrchovú úpravu z kukurice vyrobenej pre domácich majstrov.

Usadiť sa na vosku. Liming vosk, predávaný v značkách ako Briwax (k dispozícii na Amazone; $ 19,49), pozostáva z vápennej pasty a vosku vyrobeného z ropy, včelího vosku, karnaubu alebo šelaku. Vosky vyrobené z posledných troch zložiek sú v porovnaní s voskami na báze ropy prirodzenejšími alternatívami s menej prchavými organickými zlúčeninami (VOC). Liming vosk sa najčastejšie predáva v bielej farbe, ktorú by ste si mali zvoliť tak, aby napodobňovali klasický biely ceruzkový vzhľad - ale dá sa nájsť aj v neutrálnych odtieňoch, ako je čierna alebo sivá, ktoré sa dajú použiť na vytvorenie modernejšieho alebo dramatickejšieho vzhľadu.

Vyberte si svoje drevo múdro. Pre najnápadnejšie povrchové úpravy z kukuričného dreva sa rozhodnite pre drevené povrchy, ktoré už majú vysoko viditeľné alebo zreteľné zrno, ktoré je možné zvýrazniť.

Pásik a / alebo škvrna svetlého dreva. Klasická povrchová úprava z bieleho bieleho dreva nie je zrejmá, ak sa aplikuje na holé, svetlé tvrdé dreviny, ako je topoľ alebo drevo natreté na bielu alebo krémovú. Ak chcete vyrezávať svetlé drevo z tvrdého dreva, najlepšou voľbou je najprv zafarbiť drevo tmavou farbou dreva. Ak chcete vyfarbiť maľované drevo, ktoré je v súčasnosti odtieňom bielej, použite striptér na drevo, aby ste vyrezali drevo, potom buď vyfarbujte holé drevo alebo vyfarbite drevo a potom ukáž to.

Strata hardvéru. Na zabezpečenie rovnomerného povrchu odpojte odnímateľné gombíky, ťahače a iný hardvér na drevenom povrchu, ktorý chcete vyrobiť.

Začnite s nepoškvrneným povrchom. Vyčistite povrch dreva špongiou navlhčenou v roztoku jedného mydla čajovej lyžičky a štyrmi šálkami teplej vody, aby ste odstránili prach, nečistoty a špinu z obilia a okolitého povrchu dreva. Urobte druhý prechod cez drevo suchou handrou a potom nechajte drevo úplne uschnúť.

Dokonalé póry. Spracovanie mäkkej drôtenej kefy na drevo v smere na drevné zrno pomôže otvoriť póry zŕn tak, aby sa vápenatý vosk v najväčšej miere absorboval.

Vyhladiť brúsnym papierom. Či už obnažujete holé, farbené alebo natierané drevo, jemne obrúste celý povrch pomocou brúsneho papiera so 150 zrnami, aby ste vyhladili nerovnosti a odstránili triesky, ktoré zostali po drôtenej kefke.

Kefa, potom buff. Ponorte si do prírodného štetca na štetiny prírodnú štetinu. Prebytočný vosk naložte na kúsok kartónu a potom naneste zvyšky, ktoré zostali na vašej kefke, na drevo v nie viac ako troch až troch stopách naraz. Krížové ťahy štetca maximalizujú absorpciu vosku drevným zrnom. Nechajte srsť lepkavú (mierne lepkavá, ale začína tuhnúť, čo môže trvať najmenej 10 minút v závislosti od vosku), potom voskovanú časť jemne obrúste veľkými, zametacími pohybmi suchej látky alebo handry; tým sa odstráni prebytočný vosk, zatiaľ čo v zrne zostane nejaký biely pigment. Po vytvrdnutí vosku v súlade s pokynmi vosku, ktoré môžu trvať najmenej 30 minút, opakujte rez po častiach, kým nebude voskovaný a obrúsený celý povrch.

Choďte na sekundy. Ak je to potrebné, prehlbujte farebný kontrast medzi zrnom a okolitým drevom natieraním druhej vrstvy vosku, keď ste nanášali prvú vrstvu, a potom ju otrite handrou. Nechajte druhú vrstvu vyliečiť.

Prejdite na poly. Limed vosk môže pôsobiť ako vrchný náter alebo ho môžete poťahovať čírym voskom, ako je napríklad Briwax Original (k dispozícii na Amazone; $ 19,49), aby povrchy dreva boli odolnejšie voči povrchom v oblastiach s vysokou premávkou. Vosk s vysokým obsahom vápna však neprepúšťajte polyuretánovými alebo polyakrylovými tesniacimi hmotami, pretože vosk sa na tieto výrobky dobre neviaže.


Pozri si video: The Art of Racing in the Rain (Jún 2021).