Natieranie

3 kľúčové kroky k obnoveniu betónovej podlahy


Betón je jedným z najodolnejších stavebných materiálov v okolí, ale charakteristická matná šedá betónovej dosky sa môže javiť ako studená a neprilákavá, najmä ako podlaha. Našťastie pre mnohých majiteľov domov so sklonom pre domácich majstrov je betón tiež pomerne všestranný materiál, ktorý ponúka veľa možností na opravy, zmeny a vylepšenia. Môžete zoškrabať vysušený gunk, vyplniť trhliny, zmeniť farbu a dokonca pridať vzory!

Zrátané a podčiarknuté: Ak máte konkrétne betónové podlahy v suteréne, garáži alebo na nádvorí s nádvorím, nemusíte žiť s nevýrazom. Celý priestor môžete osviežiť natretím betónových podláh.

V kombinácii so správnymi nástrojmi a technikami dnešné murovacie farby navrhnuté špeciálne pre betón uľahčujú premenu fádnej betónovej podlahy na atraktívny povrch, ktorý môže dopĺňať rôzne priestory, v interiéri aj vonku.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- 3 'škrabka na predlžovanie dláta s extra ťažkým zaťažením (k dispozícii na adrese hydestore.com)
- Predlžovacia tyč
- Ochranné okuliare
- Ochranné oblečenie
- Rukavice odolné voči chemikáliám
- Riešenie na odmasťovanie betónu
- Odstraňovač hrdzavého muriva (ak je to potrebné)
- Pevná kefka na tlač štetín
- Drôtená kefa MAXXGRIP PRO® s vysokým obsahom uhlíka 6-3 / 4 '(k dispozícii na adrese hydestore.com)
- 9-drôtová kefa s vysokou uhlíkovou oceľou MAXXGRIP PRO® (k dispozícii na adrese hydestore.com)
- Postrekovač pumpy
- Mokré / suché vákuum
- Výplň prasklín muriva
- Tesniaca pištoľ
- 2 "Stiff BLACK & SILVER® Putty Knife (k dispozícii na hydestore.com)
- 100gritový brúsny papier
- plastový obal (voliteľné)
- Painterova páska
- Sada 4-dielnych maliarskych valčekov od Richarda Tools (k dispozícii na arichard.com)
- Extra kryty kolies
- Štetec
- Základný murivo
- Epoxidová farba na murivo
- Murársky tmel
- Čistiaci prostriedok na štetce a valčeky BLACK & SILVER® (k dispozícii na adrese hydestore.com)
- Mydlo

KROK 1: Príprava povrchu

Aj po pokrytí novej betónovej podlahy bude ich stav viditeľný. Hrudky, praskliny a iné nedokonalosti, s ktorými ste sa predtým, ako ste namaľovali, nezaoberali, si zachovajú takú textúru, aby ich tiene upútali pozornosť. Preto chcete, aby bol povrch čo najhladší a najčistejší, než začnete maľovať betónové podlahy.

Zbav sa toho gunk.

Garážové a suterénne podlahy sú preslávené nalepenými farbami a zvyškami lepidla. Našťastie nemusí byť zoškrabanie nahromadeného trupu prekážkou, ak použijete škrabku, ktorá sa pripája k predlžovacej tyči, ako je napríklad 3-palcová škrabka od spoločnosti Hyde Tools (Bent Chisel Scraper)k dispozícii na hydestore.com; $ 11,84). Tento ručný ručný nástroj je vybavený čepeľou z tvrdej ocele s vysokým obsahom uhlíka, ktorá umožňuje rýchle odstraňovanie stvrdnutého zvyšku. Do červenej rukoväte navlečte štandardnú predlžovaciu tyč a zistíte, že čepeľ je ohnutá v pravom uhle, aby ste pohodlne zoškrabali.

Nové farby sa lepia iba na čistý a suchý povrch.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov v dlhodobom horizonte s minimálnym peelingom začnite s výrobkom na odmasťovanie betónu, ktorý je vhodný pre vaše podlahy (v závislosti od toho, či ide o vnútorné alebo vonkajšie povrchy). Pretože výrobky na odmasťovanie betónu sa často nanášajú na vlhký betón, nasadzujte ich do ochranných okuliarov, odevov a rukavíc a rozstrekujte podlahu.

  • na terasy a garáže- ktoré môžu vyschnúť na čerstvom vzduchu - je najľahšie namočiť povrch záhradnou hadicou. Potom odmasťovač aplikujte podľa pokynov na etikete, roztok vydrhnite do podlahy pomocou tvrdej kefy a potom roztok z hadice vytiahnite. Prípadné zvyšky hrdze, ktoré zostanú po odstránení, odstránite nanesením roztoku na odstránenie hrdze, ktorý je špeciálne navrhnutý na použitie na murovanie a čistenie škvŕn pomocou drôtenej kefy MAXXGRIP PRO® 6-3 / 4 's vysokou uhlíkovou oceľou spoločnosti Hyde Toolsk dispozícii na hydestore.com; $ 14.24). Kefa môže byť držaná v ruke - jej mäkká, ergonomická rukoväť uľahčuje uchopenie - alebo ju môžete pripevniť k predlžovacej tyči, takže sa nemusíte krčiť na rukách a kolenách, zatiaľ čo vy drhnete veľké škvrny , Jeho zušľachtené štetiny z uhlíkovej ocele si zachová svoj tvar, aj keď budete musieť odstrániť podlahu plnú hrdze.
  • čistenie vnútorné podlahy je trochu zložitejšie, pretože ich nemôžete striekať hadicou. Namiesto toho použite striekaciu pumpu na nasýtenie betónu vodou, potom naneste odmasťovací roztok (podľa pokynov na etikete) a vydrhnite tlačnou kefou. Udržujte mokrý / suchý vákuum po ruke, aby ste odstránili prebytočnú tekutinu. Možno budete musieť niekoľkokrát nastriekať podlahu, zakaždým vysať vodu, aby ste úplne odstránili odmasťovací roztok.

Nakoniec vyplňte všetky trhliny, ktoré by mohli poškodiť vašu hotovú podlahu.

Výplň do betónu najlepšie prilieha na čistenie trhlín, preto zoškrabte všetok rozpadajúci sa betón drôtenou kefou, ako je 9-drôtová kefa MAXXGRIP PRO® High Carbon Steel 9 'k dispozícii na hydestore.com; $ 13,71). Jeho úzka hrana špičky uľahčuje štetinám z ušľachtilej uhlíkovej ocele dosiahnuť trhliny - dokonca aj v rohoch. A rovnako ako drôtená kefa so závitom od spoločnosti Hyde Tools, aj táto obsahuje ergonomickú rukoväť s mäkkým uchopením, ktorá sa ľahko uchopí a znižuje únavu rúk. Vysajte trosky a vyčistené praskliny vyplňte murovacím plnivom na praskliny (ktoré sa zvyčajne dávkuje pomocou štandardnej tesniacej pištole). Vyčistite akýkoľvek prebytok pomocou 2-palcového nože BLACK & SILVER® 2 ”Stiff Putty (k dispozícii na hydestore.com; $ 5,41) a po zaschnutí výplne trhlinu zľahka prebrúste brúsnym papierom so 100 zrnami.

KROK 2: Prime a Paint

Základný náter pred natieraním betónových podláh pomáha zaistiť, že váš nový vzhľad zostane prilepený. Vyberte základný náter, ktorý je kompatibilný s betónom aj s epoxidovým náterom, ktorý budete používať ako povrchovú vrstvu. (Epoxidová farba je najlepšou voľbou pre podlahy, ktoré často zneužívajú. Získate najodolnejšie výsledky z epoxidu a časom to vydrží lepšie ako latexové farby.) Uistite sa, že základný náter aj náter sú vhodné pre umiestnenie vašej podlahy, či už ide o interiér alebo exteriér.

Počkajte, kým vaše betónové podlahy nezaschnú skôr, ako začnete natierať.

Vlhkosť zabráni správnemu priľnutiu základného náteru a farby. Jednoduchým spôsobom, ako zistiť, či je podlaha dostatočne suchá, je umiestniť malý kúsok plastového plastového zábalu (asi 12 ”štvorcových) na povrch betónovej podlahy. Všetky okraje utesnite páskou. Počkajte cez noc a potom skontrolujte plast. Ak na spodnej strane plastu skondenzovala vlhkosť, nechajte betón zaschnúť ďalších 24 hodín a znovu vyskúšajte. Ak nedôjde ku kondenzácii, je dobré ísť.

V prípade veľkých projektov, ako je tento, si vyžaduje niekoľko rôznych aplikátorov, skontrolujte, či máte všetko potrebuješ.

Ak musíte prestať vyzdvihnúť niečo v polovici práce, riskujete vyschnutie farby a skončenie s viditeľnými značkami kefy alebo valčeka. Predtým, ako začnete, nezabudnite na nič zásadné - a trochu ušetrite na svojich dodávkach, a to aj konsolidáciou niektorých nákupov do jedinej súpravy. Sada 4-dielnych maliarskych valčekov od Richard Tools napríklad prichádza so všetkými základmi pre valcovanie na základný náter a farbu: zásobník na farbu a krycia vrstva, rám klietky a polyesterový kryt valca. Bonus: Rám s klietkou so závitom sa pripája k štandardnej predlžovacej tyči, takže môžete stojať na základný náter a farbu.

Pred nanesením akéhokoľvek základného náteru maľujte spodnú časť stĺpov, zábradlia alebo základových dosiek maliarskou páskou.

Najskôr pomocou štetca naneste základný náter na podlahové stĺpiky a pozdĺž okrajov podlahy. Akonáhle ste orezali okolo okrajov, môžete aplikovať zvyšok základného náteru pomocou valčeka. Nezabudnite začať valiť na strane oproti dverám, aby ste sa namaľovali do rohu, a pracujte v úzkych riadkoch, širokých asi 2 stopy. Keď nanášate základný náter a farbu, udržiavajte „mokrú hranu“, inými slovami, nenechajte riadok, ktorý ste práve aplikovali, suchý skôr, ako začnete valiť ďalší. To pomáha predchádzať viditeľným značkám valčekov na hotovej podlahe.

Po úplnom zaschnutí základného náteru naneste epoxidový náter.

Epoxidová farba sa dodáva v dvoch častiach a pred natieraním podlahy je potrebné tieto časti zmiešať podľa pokynov na štítku rovnakým spôsobom, aký ste použili pri nanášaní základného náteru.

KROK 3: Uzavrite dohodu

Po zaschnutí epoxidovej vrstvy (skontrolujte dobu schnutia na štítku) bude vaša podlaha vyzerať úžasne, ale pre najdlhšie trvajúce výsledky je dobré použiť tmel. Vyberte si tmel na vonkajšie alebo vnútorné použitie (v závislosti od umiestnenia vašej podlahy) a taký, ktorý je kompatibilný s epoxidovou farbou, ktorú ste použili.

Dbajte na pokyny výrobcu týkajúce sa vetrania, teploty a vlhkosti.

V opačnom prípade riskujete, že sa produkt zdvihne odkiaľkoľvek od mesiaca do roka po línii. Mnoho dobre vyzerajúcich pracovných miest bolo zničených tým, že sa nevenovala pozornosť potrebnej teplote na vyliečenie.

Použite rovnakú metódu aplikácie, akú ste použili na aplikáciu základného náteru a farby.

Tesniacu hmotu omotajte okolo okrajov a potom prevráťte podlahu. Pred chôdzou ho nechajte úplne vyschnúť. Tesniaci prostriedok dodá lesklý povrch, poskytne odolný ochranný povlak a zabráni vyblednutiu farby, takže vaša podlaha bude odteraz vyzerať rovnako dobre za päť rokov ako dnes.


Tipy na vyčistenie

  • Väčšinu dnešných podkladových náterov, tesniacich hmôt a dokonca epoxidových farieb je možné vyčistiť iba mydlom a vodou. Uschovajte si vedro po ruke a okamžite namočte štetce a kryty valčekov, aby ste zabránili zaschnutiu farby.
  • Ak medzi jednotlivými použitiami dôkladne očistíte betónové podlahy, často môžete ten istý kryt valca znova použiť. Čistenie krytu valca je jednoduché pomocou BLACK & SILVER® Paintbrush & Roller Cleaner od Hyde Tools (k dispozícii na hydestore.com; $ 5,14). Vyznačuje sa ľahko uchopiteľnou nylonovou rukoväťou a zahnutou hranou z nehrdzavejúcej ocele, ktorá je navrhnutá na tlačenie farby dole a z valca. Má tiež zafarbenú hranu, ktorá pripomína hrebeň na ťahanie aj tých lepkavých farieb z štetín štetca.
  • Vyhoďte jednorázové vložky na panvicu, ale plastovú valčekovú maliarsku farbu uschovajte pre budúce použitie.
  • Keď tmel úplne vyschne, použite ostrú pomocnú čepeľ na orezanie pozdĺž okraja pásky maliara a potom ju stiahnite. Jeho orezanie uľahčuje vytiahnutie a zanecháva ostrý a čistý okraj. Počas rezania môže pomôcť držať pozdĺž pásky rovno.

Tento obsah vám prináša spoločnosť Hyde Tools. Jeho fakty a názory sú názory a názory spoločnosti BobVila.com.