Nástroje a dielňa

Najlepšie škrabky na ľad pre jazdu v zime


Prebudenie do zasneženej krajiny je úchvatné, až kým si neuvedomíte, že budete musieť zoškrabať ľad z čelného skla automobilu skôr, ako budete môcť ísť kamkoľvek. Odstraňovanie námrazy a ľadu je jednoduchá úloha - stačí chytiť škrabku na ľad a dostať sa do práce - nie všetky škrabky ponúkajú rovnaké výsledky. Niektoré zanechávajú pruhy ľadu na čelnom skle a iné sú tak chatrné, že pri najmenšom tlaku zaskočia na polovicu. Ak vás už nebaví škrabky na ľad, čítajte ďalej a prečítajte si, ako si vybrať ten, ktorý je nielen odolný, ale hodí sa na vaše konkrétne zimné ľadové strasti - a zistite, prečo ste vybrali nasledujúcich päť ako najlepších možností škrabky na ľad.

  1. NAJLEPŠIE PRE MRAČNÚ AKUMULÁCIU: Požadované náradie Premium Škrabka na ľad
  2. NAJLEPŠÍ PRE UCHOVÁVANIE RUČNÝCH RÚR: Škrabka na ľad Coindivi Mitt
  3. NAJLEPŠIE PRE VÁŽNE ICE BUILD-UP: Škrabka na ľadové kladivo Hopkins SubZero
  4. NAJLEPŠIE PRE SNUMOVÉ AKUMULÁCIE: Škrabka na ľad MATCC na sneh
  5. NAJLEPŠÍ PRE VYSOKÉ PROFILOVÉ VOZIDLÁ: Rozťahovacia škrabka na ľad Drivaid

Kľúčové úvahy pri výbere správnej škrabky na ľad

Materiálové záležitosti

Keď zdvihnete škrabku na ľad, mala by sa cítiť v ruke pevná a podstatná. Tenké plastové škrabky, ktoré počas sviatkov poskytujú banky a železiarstvo, by mohli pomôcť odstrániť ľahký nános námrazy z čelného skla, ale pri silnom náraze ľadu nezaberú. Najlepšie škrabky na ľad sú vybavené čepeľami vyrobenými z odolného akrylového alebo lisovaného plastu (až do hrúbky 3/8 palca).

Zaobstarajte si to

Pretože zoškrabanie ľadu, ktorý sa zdá byť trvalo spojený s čelným sklom vášho vozidla, vyžaduje veľký tlak, rukoväť škrabky na ľad by mala byť rovnako robustná ako jeho čepeľ. Kvalitné škrabky na ľad často prichádzajú s ergonomickými rukoväťami navrhnutými tak, aby uľahčovali dobrú priľnavosť pri súčasnom silnom tlaku. Mnohé z dnešných najlepších modelov tiež ponúkajú penové vypchávky, ktoré umožňujú používateľovi pevne uchopiť škrabku, ale pohodlne.

Dlhá a krátka

Ak riadite kompaktné auto s čelným sklom, ktoré je ľahko dosiahnuteľné z oboch strán, môže byť všetko, čo potrebujete, malú škrabku na ľad až do dĺžky 12 palcov. Krátke škrabky sa dajú ukladať do priehradiek na rukavice alebo nosiť spolu v prepravkách, ale na dosiahnutie cez čelné sklá vozidiel s vyšším profilom, ako sú SUV a pickupy, je potrebná dlhšia škrabka. Ak chcete dosiahnuť najdlhší dosah, zvážte teleskopickú škrabku na ľad s nastaviteľnou rukoväťou, ktorá siaha kdekoľvek od 30 do 60 palcov, aby ste mohli spravovať tieto ťažko prístupné miesta.

Najlepší dizajn čepele

Väčšina škrabiek je dodávaná s čepeľou s dvojakým použitím, ktorá je na jednej strane hladká na odstránenie nahromadenia námrazy a ľahkého ľadu a na druhej strane ozubená (stačí ju prevrátiť), aby sa škrabance prerezali cez hrubý ľad. Ak žijete v oblasti, ktorá pravidelne dostáva ľadové búrky, budete si pravdepodobne chcieť zvoliť škrabku s veľkými, výraznými zubami, aby ste účinne vylúčili silné hromadenie ľadu.

Povedzte tak dlho snehu

Ak váš región vidí silné nahromadenie snehu, pred odškrabaním čelného skla sa rozhodnite pre škrabku na ľad s pripojenou kefou. Kvalitné snehové kefy majú pevné štetiny (mäkké štetiny sa ľahko ohýbajú a zanechávajú sneh) alebo hrubý penový klin na efektívne odstránenie snehu.

Pripojené modely Mitt

Ak by ste radšej nešetrili dobrými rukavicami počas starostlivosti o vozidlo túto zimu, zvážte škrabku na ľad s pripevnenou rukavicou. U týchto modelov je rukoväť škrabky uzavretá v podšitej nepremokavej rukavici, takže ju môžete zoškrabať srdečne, bez toho, aby ste si nechali zmrznúť prsty alebo škrabance na kĺboch ​​na zlomenom ľade.

Bez ohľadu na to, aké sú zimy vo vašom krku lesa, jedna z týchto piatich najlepších možností škrabky na ľad pomôže rýchlu prácu chladnej fušky.

1. NAJLEPŠIE PRE FROSTOVÚ AKUMULÁCIU: Požadované náradie Premium Ice Scraper (13,97 dolárov pre dvoch)

Pre rýchle odstránenie námrazy je prémiová škrabka na ľad požadovanej nástroje vybavená 3,5 palcovou čepeľou vyrobenou z lisovaného plastu s ľadovými zubami na vyklápacej strane a penovou rukoväťou pre pohodlie. Je dlhá iba 11,4 palca a je ideálna na uloženie do priehradky alebo konzoly. Kupujúci Amazonu udeľujú škrabku na ľad výdatných 4,5 z piatich hviezdičiek za prenosnosť, vyvážený pocit v ruke a hladkú, ostrú čepeľ, ktorá uľahčuje zoškrabanie mrazy a tenkého ľadu. K dispozícii na Amazone.


2. NAJLEPŠÍ PRE UCHOVÁVANIE RUČNÝCH RÚR: Coindivi Mitt Ice Scraper (13,99 dolárov pre dvoch)

Urobte zimu únosnejšou so škrabkou na ľad Coindivi Mitt, ktorá je navrhnutá tak, aby udržiavala vašu ruku v teple a chránila vaše kĺby, keď vyčistíte okná automobilu od ľahkej až strednej akumulácie ľadu. Rukavice merajú veľkorysú dĺžku 13 palcov, aby vám pomohli udržať sneh mimo zápästia a rukávov pri škrabaní, a 4,3-palcová hladká akrylová čepeľ sa prevráti, aby odhalila tvrdé zuby na rezanie tvrdohlavým hromadením ľadu. Zákazníci Amazonu oceňujú pohodlie Coindivi a udeľujú mu veľkorysé 4,8 hviezdy za jeho mäkký, hrejivý pocit a odolnú schopnosť rýchlo vyhostiť ľad. K dispozícii na Amazone.


3. NAJLEPŠIE PRE VÁŽNE ZOSTAVENÉ ICE: Škrabka na ľadové kladivo Hopkins SubZero (14,18 USD)

Dokonca ani hrubý ľad nie je vhodný pre škrabku na ľadové kladivo Hopkins, ktorá sa môže pochváliť štiepačkami ľadu zabudovanými do bokov čepele (namiesto ľadových zubov na preklopnej strane), aby pomohla rozbiť ľad pred jeho zoškrabaním. Škrabka Hopkins meria veľkorysú dĺžku 23 palcov, je vybavená plastovou čepeľou s priemerom 3,8 palca a dodáva sa so zakrivenou rukoväťou, ktorá umožňuje užívateľovi vyvíjať dodatočný tlak pri škrabaní hustého ľadu. K dispozícii je dokonca odolná kefa na odstránenie snehu. Kupujúci Amazonu pochválili Hopkins, ocenili ho 4,3 hviezdami a označili ho za „silnú škrabku na ľad“. K dispozícii na Amazone.


4. NAJLEPŠIE PRE SNUMOVÁ AKUMULÁCIA: Škrabka na ľadovú škrabku MATCC (15,98 USD)

Ak váš región pravidelne vidí veľa snehu, budete chcieť škrabku na ľad s pripojenou snehovou kefou, ako napríklad škrabku na ľad MATCC Snow Brush. Je dlhá 25 palcov s 12-palcovou výkyvnou kefou na ľahké odstránenie snehu na šikmých čelných sklách a streche vozidla. Má čalúnené penové držadlo a 4-palcovú formovanú plastovú škrabku s ľadovými zubami na vyklápacej strane. Kupujúci Amazonu hlásia, aké ľahké je odstrániť sneh pomocou snehovej kefy MATCC a udeliť mu 4,5 hviezdy. K dispozícii na Amazone.


5. NAJLEPŠIE PRE VYSOKÉ PROFILOVÉ VOZIDLÁ: Rozťahovacia škrabka na ľad Drivaid (27,99 dolárov)

Už sa neťahajte na bežeckej doske vášho vozidla alebo SUV, zatiaľ čo sa tiahnite, aby ste odstránili sneh a ľad z vysokého čelného skla. Drivaid Extableable Ice Scraper sa prispôsobuje dĺžke až 46,5 palca (otáčaním proti smeru hodinových ručičiek uvoľnite a vysuňte a dotiahnite ho v smere hodinových ručičiek), aby ste mohli bezpečne stáť na zemi a zoškrabávať akékoľvek čelné sklo. Drivaid je vybavený 4-palcovou tvarovanou plastovou čepeľou s ľadovými zubami na vyklápacej strane a druhý koniec stierača sa môže pochváliť snehovou kefou a stierkou pre ľahké odstránenie snehu. Kupujúci Amazonu ocenili škrabku Drivaid 4,5 hviezdy za pohodlnú priľnavosť a schopnosť odstraňovať sneh a ľad z vysokých vozidiel. K dispozícii na Amazone.

Pozri si video: TOP 5 ZIMNÝCH VYCHYTÁVOK PRE VAŠE AUTO. AUTODOC (Apríl 2020).