Podlahy a schody

Ako na to: Poľské drevené podlahy


Premýšľajte o tom, ako bijú vaše drevené podlahy každý deň: vysoké podpätky, klince pre domáce zvieratá, hračky pre deti a radiaci sa nábytok. Aj keď sú drevené podlahy tvrdé, ich povrchová úprava je stále náchylná k poškriabaniu a odieraniu. Povrchová úprava - proces úplného brúsenia podláh s cieľom aplikovať novú povrchovú úpravu - je nákladná a skutočne potrebná len každých niekoľko desaťročí. ale leštenie s výrobkom špeciálne navrhnutým pre vaše podlahy je jednoduchý a lacný spôsob, ako znovu získať lesk, vyrovnať nedostatky a predĺžiť životnosť svojho pekného tvrdého dreva. Stačí mop s rovnou hlavou s čistiacim vankúšikom z mikrovlákna a komerčný lak na drevo, ako je to od spoločnosti Bona, ktorý sa dodáva v priesvite s nízkym alebo vysokým leskom, aby sa dosiahol požadovaný vzhľad.

To, či by ste mali podlahy leštiť alebo nie, záleží na ich dokončení. Tí, ktorí majú ochranný povrch - napríklad vodotesnú bariéru, ako je napríklad uretán -, budú mať úžitok z lesku, ale podlahy s prenikajúcimi povrchovými úpravami, ako je volfrámový olej alebo neuzatvorené drevo, si namiesto leštenia vyžadujú vosk. Použitie nesprávneho produktu môže spôsobiť celý rad problémov, od príliš úhľadných podláh až po otupenie povrchovej úpravy a narušenie správneho opracovania vozovky po ceste. Preto je dôležité určiť, aký druh podlahy máte (náš krok 1 v tejto príručke o tom, ako leštiť drevené podlahy) predtým, ako sa ponoríte a poškodíte.

NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Košťia a lopatka alebo vákuum
- Čistiaci prostriedok na drevené podlahy alebo mydlo a voda na umývanie riadu
- Uterák
- Špongiový mop
- Leštený lak na drevo v bona
- mopový plášť s čistiacim vankúšikom z mikrovlákna

KROK 1: Otestujte povrchovú úpravu vašich drevených podláh.

Ak si nie ste istí, aký druh povrchovej úpravy je na vašej podlahe, zoškrabte malú časť z nenápadnej oblasti ostrou čepeľou noža.

• Ak je povrch rozmazaný, ale nie je zoškrabaný žiadny číry materiál, vaša podlaha má pravdepodobne prenikavý povrch. Zastavte sa tu a tieto drevené podlahy nelakujte; tieto by mali byť iba voskované.

• Ak vidíte číry materiál, vaša podlaha má pravdepodobne povrchovú úpravu a tieto drevené podlahy je bezpečné leštiť. Predtým, ako začnete riešiť celú podlahu, nezabudnite vyskúšať lesk na malom skrytom alebo nenápadnom mieste na dreve.

KROK 2: Vyčistite a vyčistite drevené podlahy od prachu a nečistôt.

Vyprázdnite miestnosť, odstráňte čo najviac nábytku a potom dôkladne vyčistite podlahu, aby ste odstránili prach a nečistoty. Zamiesť alebo vysať, potom opláchnuť komerčným čistiacim prostriedkom na drevo alebo roztokom štvrť šálky mydla na umývanie riadu a galónom teplej vody, aby sa odstránil akýkoľvek pretrvávajúci špina. Podlahy dajte posledný prechod čistým, vodou navlhčeným mopom, aby ste odstránili všetky zvyšky čistiaceho prostriedku. Úplne osušte mäkkou, čistou utierkou.

KROK 3: Lesklé drevené podlahy do lesku.

Začnite v zadnom rohu miestnosti a vyneste cestu, ktorá vás skončí blízko východu. Na podlahu nalejte malé množstvo lešteného dreva v tvare písmena S. Pomocou plochého mopu spracujte roztok tam a späť v smere na drevné zrno a vyhladzujte všetky vzduchové bubliny. Pracujte na malých plochách (asi tri až päť stôp široké v oboch smeroch), aby ste čo najlepšie kontrolovali množstvo naneseného laku. Aj keď musíte zabezpečiť úplnú vrstvu podlahy, tenké vrstvy zaschnú rýchlejšie ako vrstvy hrubé a v prípade potreby môžete vždy použiť ďalšiu vrstvu.

Poznámka: Poľština môže zašpiniť sadrokartónové dosky a podlahové lišty, preto sa vyhnite postriekaniu týchto oblastí.

KROK 4: Odkladajte obnovenie miestnosti najmenej jeden deň.

Počkajte aspoň jednu hodinu, kým povolíte ľahkú premávku v miestnosti, a celý deň, kým sa vaše veci vrátia späť do pôvodného stavu. Dbajte na to, aby nedošlo k poškriabaniu nábytku. zdvihnite každý kus a umiestnite ich tam, kam patria. (Tip: Prilepte podložky z plsti pod ťažké kusy kvôli zvýšenej ochrane.)

KROK 5: Dodržiavajte niekoľko bezpečnostných opatrení, aby drevené podlahy vyzerali skvele a svoju ďalšiu leštiacu prácu môžete odložiť!

Teraz, keď vaše podlahy vyzerajú ako nové, udržiavajte ich umiestnením koberčekov pri vstupných dverách, aby ste zabránili sledovaniu nečistôt vo vnútri. Ak má vaša kuchyňa drevené podlahy, vložte do umývadla aj koberec, ktorý zachytí bludné kvapky vody.

Držte sa pravidelných čistiacich postupov, vysávajte každý týždeň a dajte podlahám hlboké čistenie mesačne. Preskočte akékoľvek domáce čistiace roztoky, ktoré zahŕňajú zriedený ocot alebo amoniak na drevených podlahách - všetko, čo urobia, je nuda podlahovej povrchovej úpravy. Namiesto toho si pre lepší prírodný prístup vyskúšajte náš domáci čistič drevených podláh, ktorý obsahuje kastrálne mydlo.

Tieto opatrenia pôjdu spôsobom, ako zachovať lesk vašej drevenej podlahy. Možno budete chcieť zopakovať proces leštenia niekoľkokrát ročne, podľa potreby, ale neprekračujte štyri aplikácie ročne.