Kúpeľňa

Sprievodca kupujúcim: Piesty


Stáva sa to všetkým v jednom alebo druhom bode. Sprchový odtok sa zálohuje a odmieta vyprázdniť vaňu, umývadlo sa vypĺňa oveľa rýchlejšie, ako sa vyprázdňuje, alebo - najobávanejší moment všetkého - toaleta odmietne spolupracovať, keď sa splachujeme. V týchto menej ako ideálnych podmienkach je dôležité mať k dispozícii správny nástroj a know-how na jeho správne používanie.

Ale piest nie je univerzálnym riešením pre všetky tieto scenáre. V závislosti od typu odtoku, ktorý potrebujete odblokovať, môže byť jeden užitočnejší ako nasledujúci. V nasledujúcom texte nájdete prehľad rôznych možností a naše odporúčania týkajúce sa najlepšieho piestu v každej kategórii.

Druhy piestov

Umývadlá a sprchovacie piesty

Ak máte čo do činenia s plochým odtokom, t. J. Umývadlom, sprchovacím kútom alebo vaňou, všetko, čo skutočne potrebujete, je pohárikovitý piest ktoré môžu poskytnúť určité podtlak a vytvoriť nátlak na to, aby sa veci pohybovali rovno po sebe. Najlepším piestom pre upchatý odtok umývadla je ten s jednoduchým okrúhlym gumovým pohárikom, ktorý je dostatočne veľký na zakrytie odtoku; okraj šálky by mal prísť do priameho kontaktu so spodnou časťou umývadla, aby sa vytvorilo najsilnejšie možné tesnenie okolo odtoku pred pumpovaním a uvoľnením. (Kratšia rukoväť, zvyčajne dlhá štyri alebo päť palcov, je bonusom pre lepšie kontrolovanú akciu vrhania!) Nechcete sa pokúsiť uvoľniť záchod pomocou jedného z nich; jeho veľkosť a tvar mu neumožní vykonať prácu.

Fotografie: istockphoto.com a homedepot.com

Piesty toaliet

Na obávanú úlohu riešenia zastavenej toalety potrebujete piest so základňou, ktorý siaha do zapusteného odtoku. Najefektívnejšie možnosti na trhu možno rozdeliť do niekoľkých rôznych tvarov:

  • piest (na obrázku vľavo v zostave hore) vyzerá rovnako, ako to naznačuje jeho názov: Je to zaoblený valec, ktorý je najširší v strede, podobný kreslenému medovému úlu nakreslenému v tvare prehnaného suda. Táto silueta spolu s prírubou (predĺžená valcová pera) na vzdialenom konci z nej robí univerzálny nástroj, ktorý sa zmestí takmer do akéhokoľvek odtoku toaliet. Ak je odtok toalety pomerne široký, môžete piestový úľ zatlačiť ďalej do vybrania, až kým úplne nezatvoríte odtok; ak je úzky, zmestí sa menej úľa, ale budete si udržiavať silnú pečať.
  • piest v tvare vlnovca (na obrázku v strede) vyzerá trochu ako harmonika pozdĺž vonkajších okrajov misy. Táto konštrukcia umožňuje, aby sa plastová miska rozpadla a roztiahla rovnako ako hudobný nástroj pri vyvíjaní tlaku a ťahaní dozadu. Toto vytvára lepšie vytesnenie vody ako tradičný piest a uvoľňuje upchatie trochu rýchlejšie s menšou námahou. (Tieto nástroje v akordeónovom štýle sa vyrábajú aj s mierne kratšími držadlami, ktoré sa dajú použiť na odtoky umývadiel a vaní. Vyberte si preto správnu dĺžku držadla pre danú úlohu.)
  • tradičný prírubový piest (na obrázku vpravo) vyzerá veľmi podobne ako piestový pohárik, ale úzka príruba alebo stupňovitá príruba vyplní odtok a vytvorí tesnenie, keď sa ponorí až na dno záchodovej misy. Môže vyžadovať viac úsilia na upchatie záchodu, ako piest alebo harmonika, ale nie veľa.

Z týchto možností všetko zvládne prácu. Ak však chcete uvoľniť upchatie toalety v jednom alebo dvoch rýchlych pokusoch, najlepšou stávkou je harmonika / vlnovec alebo piest.

PRO TIP: Bez ohľadu na typ piestu, ktorý vyberiete, zvážte tento dôležitý doplnok na udržanie vašej kúpeľne alebo kuchyne sanitárne: odkvapkávacia vanička. Ak sa piest nepoužíva, najmä hneď po tom, čo sa použil a opláchol, je múdre držať samotný nástroj na podlahe. Kvapky špinavej toaletnej vody nie sú len nepríjemné, ale môžu spôsobiť aj poškodenie vody všade, kde budete mať svoj piest po ruke (napríklad v drevenej skrinke). , Nerobte si starosti, ak piest, ktorý vyberiete, nie je, môžete si ho stále kúpiť samostatne.

Najlepšie piesty

Po porovnávaní recenzií piestov od spotrebiteľov aj vydavateľov sme zaokrúhlilo tri z najviac hodnotených možností, ktoré sú dnes k dispozícii. Iste, väčšina z týchto nástrojov spadá do rozsahu pod 20 dolárov, ale keď ste v neporiadku, nechcete sa spoliehať na nič iné ako na najlepší piest, aby vás rýchlo dostali von. Nižšie zúžte svoje vyhľadávanie s týmito obľúbenými bonafidmi.

Najlepšie piest pre drezy a vane (pohár): tekutý Plumr mini drez a drenážny piest

Dizajn a trvanlivosť sú také, vďaka ktorým je tento piest a vaňa obľúbeným medzi priemernými majiteľmi domu, ktorí chcú niečo veľmi jednoduché - kompaktný piest v štýle pohára, ktorý sa ľahko používa a je vysoko efektívny. 5-palcový plochý pohár Liquid Plumr Mini Plunger vyrobený od stále populárneho výrobcu toaletnej chemikálie odľahčuje malé odtoky s ľahkosťou v umývadlách v kuchyni a v kuchyni.


Najlepšie piest pre drezy a vane (Akordeón): Plumbcraft Mini Plunger

Tento kompaktný nástroj v tvare mechu zarobí vysoké známky svojej práce vo vaniach, sprchách a drezoch s odtokmi menšími ako 4 až 1 palec. PlumbCraft Mini Plunger s textúrovanou rukoväťou poskytujúcou dobrú priľnavosť pri manipulácii s upchávkami s plochým odtokom vytlačuje vodu a vytvára dostatočný tlak, ktorý umožňuje rýchle vyčistenie väčšiny upchávok. Bonus: jeho drobná veľkosť uľahčuje uloženie piestu po ukončení špinavej práce.

Najlepšie piest pre toalety (Beehive): Korky Max Beehive Plunger

Piesty úľa sú známe svojím univerzálnym tvarom, vďaka zaoblenému dizajnu pokrývajú staršie aj novšie toaletné misky otvormi od okrúhleho po kľúčovú dierku. Ale okrem utesnenia toaliet až do šírky 6 palcov prináša Korky Beehive niečo navyše k stolu: Rukoväť v tvare T uľahčuje použitie maximálneho tlaku a kontroly bez rizika hrubého spätného nárazu.


Najlepšie piest pre toalety (akordeón): piest E-Z vlnovec

Hľadáte ďalšie oomph piestu podľa akordeónu? V prípade toaliet je to trvalý zásah. Cenovo dostupný, spoľahlivý a extrémne odolný, piest E-Z sa ľahko používa a je známy tým, že robí prácu pri prvom pokuse.


Najlepšie piest pre toalety (tradičná príruba): Neiko All-Angle Plunger

Vďaka šálke so stupňovitými prírubami v rozsahu 4 až 6 palcov širokého a vysokovýkonného sania tento piest vykonáva prácu na väčšine toaliet, čiastočne vďaka svojmu jedinečnému uhlovému dizajnu. Medzitým ľahká hliníková rukoväť odoláva plesniam a hrdzi a na konci je vybavená dierou na zavesenie do zásobníka s prachovkou a metlou (aj keď odporúčame kúpiť súpravu s odkvapkávacou miskou a stojanom na ochranu vašej podlahy alebo stolárstva) , Trvanlivosť, dostupnosť a jednoduchosť použitia - Neiko ponúka všetky tri.