Trávnik a záhrada

Sprievodca kupujúcim: Vonkajšie koberce


Hranica medzi interiérom a exteriérom sa naďalej rozostruje, pretože Američania plne využívajú výhody dlhších dní a vyšších teplôt pri jedle pod holým nebom a pri pohybe voľného času na verande, paluby, slnečné sály, terasy a trávniky. Keďže sa z domu trávi stále viac a viac hodín, je prirodzené, že sa tento vonkajší priestor bude považovať za bonus obývacej izby. Koniec koncov, s väčšou pravdepodobnosťou je to už naplnené nábytkom na leňošenie a stolovanie.

Jedným z najrýchlejších spôsobov, ako pridať farbu, štýl a trochu vnútorného komfortu, je vonkajší koberec. Rovnako ako v prípade interiér Dizajn môže koberec spojiť kolekciu nábytku pod šírym nebom a opakovať farby prítomné v palete susednej miestnosti, aby sa vytvoril pocit prúdenia. Vonkajšie koberce vizuálne integrujú vonkajšie zábavné oblasti - terasu, verandu alebo terasu - s vnútornými, čím rozširujú obytnú plochu vášho domu. To môže udierať priestor s osobnosťou, zahriať rozloženie, ktoré sú obmedzené na nábytok železné tyče, a zjemniť tvrdé povrchy, ako je obloženie. A ak máte to šťastie, že máte široko otvorený dvor, obdĺžniková škvrna farieb a vzorov môže pomôcť pri výbere zábavného priestoru z vonkajšej kuchyne z trávnatej arény.

Aby koberec uspel v niektorej alebo vo všetkých týchto úlohách, musí odolať prísnym podmienkam prírodného prostredia. Vonkajšie koberce vďaka modernému pokroku vo výrobe nikdy nevykazovali taký rozsah z hľadiska trvanlivosti alebo dizajnu. Musíte len vedieť, aké vlastnosti je potrebné v týchto textíliách hľadať. Pri nakupovaní najlepšieho vonkajšieho koberca majte na pamäti tieto kľúčové aspekty, aby ste zúžili rozsiahly trh možností. V predstihu máme dokonca niekoľko najlepších tipov na začatie nakupovania!

MATERIÁLNE VECI

Pri nákupe akéhokoľvek koberca uvidíte trh rozdelený do dvoch druhov materiálov: syntetické a prírodné vlákna.

Syntetické vlákna sú uprednostňované pre svoju kombináciu žiarivých farieb; trvanlivosť; a odolnosť voči vyblednutiu, plesniam a plesniam. Väčšina týchto vonkajších kobercov sa vyrába z polypropylénu, ale sú k dispozícii aj odrody nylon, polyester a akryláty, každá s vlastnou sadou výhod a nevýhod.

• Jedna z najbežnejších syntetických možností, polypropylén, je extrudované vlákno sfarbené v roztoku, ktoré neabsorbuje žiadnu tekutinu alebo škvrny. V Oriental Weavers, jednom z najväčších výrobcov vonkajších kobercov a kobercov, sú vnútorné a vonkajšie možnosti vyrobené zo 100% polypropylénu, ktorý je prirodzene odolný voči škvrnám, plesniam a plesniam, a potom ošetrený UV žiarením, aby sa zabránilo vyblednutiu. po vystavení slnečnému žiareniu. „Môžete ich umyť hadicou a dokonca použiť bielidlo bez poškodenia farby alebo dizajnu,“ vysvetľuje Jonathan Witt, prezident spoločnosti. Aj keď to nie je prírodné vlákno, môže byť ekologické: Niektoré koberce z polypropylénu sú vyrobené čiastočne alebo úplne z recyklovaných plastových fliaš!

nylon je ďalšie veľmi odolné vlákno, takže sa nevytvára v oblastiach s vysokou premávkou. Nylon je tiež odolný, ľahko sa čistí, je odolný voči farbám a je odolný voči škvrnám. Nevýhodou je, že nylon môže byť pri vystavení priamemu slnečnému žiareniu veľmi horúci a je náchylný k hromadeniu statickej elektriny.

polyester ponúka množstvo pozitívnych atribútov, vrátane živého zafarbenia odolného voči vyblednutiu a mnohých škvŕn. Polyester je však náchylný na škvrny na báze oleja a tiež sa môže v oblastiach s vysokou prevádzkou vylievať, pilulky alebo matovať.

akryl má najpodobnejší vzhľad ako prírodné vlákna, má mäkkú povrchovú úpravu, ktorá sa cíti ako vankúšik pod nohami. Akryl ľahko absorbuje a uvoľňuje vlhkosť, vďaka čomu je odolný voči plesniam a plesniam. Výrobok tiež dobre zafarbuje a je pomerne farebný a odolný voči škvrnám. Akryl je však náchylný na drvenie a tabletovanie.

bambus, sisal, konope, jutaa porastom morskej trávy koberce všetky sú vyrobené z prírodné vlákna a vo svojej podstate ekologický pre tieto udržateľné materiály. Prírodné koberce sa cítia mäkko a luxusne pod nohami a hoci sa dobre zafarbujú, často sa používajú na zafarbenie odtieňov a textúr, ktoré dopĺňajú vonkajší priestor. To znamená, že majú niekoľko nevýhod, ktoré si zasluhujú pozornosť: Koberce vyrobené z prírodných vlákien sú náchylné na vyblednutie na priamom slnečnom svetle, zvyčajne sú menej trvanlivé ako ich syntetické náprotivky a pravdepodobne absorbujú vodu, vďaka ktorej sú náchylnejšie na rast plesní a plesní. Navyše tieto koberce majú tendenciu stáť viac ako syntetické možnosti.

KONŠTRUKČNÉ VOĽBY

Vnútorné / vonkajšie koberce sa ponúkajú v širokej škále stavieb, preto je dobré poznať terminológiu skôr, ako začnete nakupovať. Tieto tri štítky, ktoré uvidíte najčastejšie, sú ručne háčkované, strojovo vyrobené a pletené štýly.

• Ručne viazané koberce, ktoré sa vyznačujú krátkou ručnou výrobou, sú najdrahšou možnosťou kvôli kvalitnejším materiálom a dodatočnému času, ktorý trvá na výrobu týchto typov kobercov. Prichádzajú v najrozmanitejších farebných a dizajnových možnostiach a pohybujú sa v rozmedzí od 200 do 1 000 dolárov pre veľkosť 5 x 7 stôp.

• Samozrejme sú strojové koberce vyrábané rýchlejšie a efektívnejšie prostredníctvom silových strojov, ktoré súčasne vytvárajú rôzne farby. Rôzne návrhy vychádzajú z tohto výrobného procesu a stoja medzi 40 až 750 dolárov za koberce s rozmermi 5 x 7 stôp. Aby bola cena pre spotrebiteľov cenovo prístupná, majú tieto strojové podlahové krytiny tendenciu mať menej detailov a viac základných materiálov ako porovnateľné koberce s háčikmi.

• Koberce s plochými väzbami - vrátane známych kobercov s plochými, káblovými, šnúrkovými a prešívanými kobercami a kilimových kobercov - nemajú hromadu. Namiesto všívania sa tieto vonkajšie koberce vyrábajú viazaním alebo tkaním polypropylénových priadzí dohromady do textilu s menším vankúšom. Ceny sú podobné cenám strojových kobercov.

Väčšina vonkajších kobercov je vyrobená z podkladového materiálu z polypropylénu alebo iného syntetického vlákna; koberce pokryté jutou, prírodné vlákno, nebudú také odolné alebo odolné voči plesniam a postupom času sa budú zhoršovať. Koberce pre ploché tkanie však zvyčajne nemajú oporu, a preto sú reverzibilné.

FARBY A COLORFASTNESS

Vonkajšie koberce zo syntetických aj prírodných vlákien sú ponúkané v skutočnej dúhe farieb a vzorov. Geometria, pruhy a medailóny patria medzi najobľúbenejšie štýly, sú však k dispozícii aj odvážne kvetinky, tropický vzhľad a nové vzory.

Tkané vzory sú najrozšírenejšie vďaka vynikajúcej stálosti farieb a trvanlivosti návrhov. Najlepšie vonkajšie koberce sú tie, ktoré sa označujú ako „farbené roztokom“, čo znamená, že farba sa skutočne pridala k chemikáliám použitým na vytvorenie vlákna, a nie aby sa priadza zafarbila po ich výrobe. Táto metóda zaisťuje, že koberec je odolný voči vyblednutiu - čo je zvláštny problém pre vonkajšie koberce, ktoré majú často veľmi malý odtieň pred slnkom. Táto vynikajúca stálofarebnosť tiež pomáha koberčekom zafarbeným v roztoku odolávať škvrnám, ktoré lepšie odolávajú čisteniu, než koberčeky zafarbené inými metódami umierania, ako je pranie a pranie.

Niektoré potlačené vzory existujú, najmä v kobercoch z prírodných vlákien; Majte na pamäti, že tieto povrchové vzory s časom s väčšou pravdepodobnosťou miznú.

Pri výbere koberca oblasti majte na pamäti, že tmavšie sfarbenie vytvára intímnejšie prostredie, zatiaľ čo svetlejšie odtiene vytvárajú malú plochu priestrannejšiu. Bez ohľadu na dizajn a farby, ktoré si vyberiete, určite sa môžete spoľahnúť na koberce oblasti, aby sa váš vonkajší obytný priestor stal štýlovejším!

5 OBĽÚBENÉ PODĽA SPOTREBITEĽOV

Široká škála dostupných štýlov vonkajších kobercov znamená, že si môžete podlahu prispôsobiť podľa akejkoľvek dekoračnej schémy. Aby sme vám ukázali, čo presne máme na mysli, sme zaokrúhlilo päť najlepších kobercov, ktoré spĺňajú naše štandardy v oblasti odolnosti a dizajnu, ako aj o víťazov domácich spotrebiteľov Depot a Amazon.

Koberec Nourison Aloha 7'10 ”-by-10'6 'Krytý a vonkajší povrch (125,45 USD)
Nákupcovia Home Depot dali tomuto žiarivému kvetinovému vzoru 4,8 z 5 hviezdičiek a označili ho za „výbuch farieb“ - a skutočne je to buď v teplých tónoch (na obrázku „zelené“) alebo v chladných tónoch („viacfarebné“) , Vyrobené z odolného polypropylénu a vode odolné, môžete počítať s tým, že pobyt v daždi alebo žiarení zostane zachovaný. Ak ju nečistota začne nudiť, jednoducho ju opláchnite hadicou! Navyše, latexová / polyesterová podložka pomáha kobercu zostať na mieste pod nohami. K dispozícii na domácom sklade.

Kolekcia domácich dekorátorov Round Persimmon 8'6 'Koberec pre indoor / outdoor Area ($ 249)
Táto kolekcia kobercov pre domáce dekorácie kolekcia, ktorú kupujúci Home Depot hodnotia 4,6 z 5 hviezdičiek, predstavuje atraktívny, ale nie príliš silný dizajn listovej vinice vhodný pre akýkoľvek prechodný priestor. Nerobte si starosti, ak vo vašej obývacej izbe nie je modrá obloha; stále je pre vás vhodnejšia jedna z jej šiestich ďalších farieb (vrátane zemitej zelenej a terakoty). Produkt je vyrobený z odolných syntetických vlákien Derclon, ktoré sú ošetrené tak, aby odolali škvrnám a plesniam. Produkt dokáže spracovať prvky von na terase alebo v silnej pešej premávke v interiéri. K dispozícii na domácom sklade.

Mad Mats Oriental Turkish 6'-by-9 'rohož pre vnútorné a vonkajšie podlahy (114.99 USD)
Stovky zákazníkov Amazonu súhlasia: Tento turecký dizajn Mad Mats Oriental zarába 4,5 z 5 hviezdičiek so všetkými svojimi krásami a živosťou. Ručne vyrábaný Mad Mat, vyrobený zo 100% polypropylénu z recyklovaných fliaš, mliečnych kanvíc a iných plastových obalov, je odolný voči škvrnám a plesniam a je rovnako chránený pred UV žiarením tak, že má jednoročnú farebnú záruku. Snáď najchytrejším detailom je však to, že Vaša objednávka je dodávaná so sadou praktických kariet na suchý zips, ktoré pomôžu ľahkému kobercu v tureckom štýle zostať na svojom mieste, a to aj za veterných podmienok. Teraz pre tvrdé rozhodnutie: Ktorú zo štyroch farebných kombinácií zvoliť? K dispozícii na Amazone.

Zelený dekoračný koberec Nirvana 6'-by-9 '($ 116)
Ak chcete vytvoriť základ moderného, ​​možno aj zábavného štýlu, zvážte reverzibilný dvojfarebný dizajn vonkajšieho koberca Green Decore. Geometrický koberec s rozmermi 6 x 9 stôp je tkaný z recyklovaných plastových slamiek a je stále dostatočne mäkký na bosé nohy. Nie je teda prekvapením, že trvanlivý povrch odolný voči vyblednutiu, plesniam odolný a nenáročný na údržbu je potešením z davu, ktorý sa na Amazone môže pochváliť 4,5 hviezdičkami z 5 hviezdičiek. K dispozícii na Amazone.

Kolekcia Ottomanson Jardin Moroccan Trellis 5'3'-by-7'3 'Koberček pre vnútorné a vonkajšie plochy (53,71 USD)
Tento klasický trojuholníkový model mriežok získal 4,2 z 5 hviezdičiek od amazonských nakupujúcich, ktorí milovali „kvalitu“, „krásu“ a „eleganciu“, ktorú priniesli do svojich vnútorných a vonkajších priestorov. Vďaka silnoprúdovej konštrukcii spája tento koberec prvotriedne kvalitné polypropylénové syntetické vlákna s kobercom z juty s nízkym vlasom pre to najlepšie z oboch svetov: odolnosť proti škvrnám a vyblednutiu s prirodzenou mäkkosťou. S týmto sofistikovaným dizajnom dostupným v piatich neutrálnych farebných schémach môžete byť v pokušení vyzdvihnúť pár na použitie v interiéri aj exteriéri. K dispozícii na Amazone.