Ako na to a rýchle tipy

Postup: Odstráňte škrabance z plastu


Akékoľvek plastové okná, svetlomety, záhradný nábytok a ďalšie sú náchylné k poškriabaniu v dôsledku bežného opotrebovania. Príležitostná plytká známka môže zostať nepovšimnutá, ale časom sa sčítajú a nechajú váš plastový majetok vyzerať dosť opotrebovaný.

Našťastie je možné takéto škvrny vylúčiť malým tukom na lakte a niekoľkými domácimi potrebami tak ľahko, ako je to pri otváraní lekárenskej skrinky. (Pomôcka: Hovoríme obyčajnú starú zubnú pastu!)

Je však dôležité postupovať opatrne: Používajte nesprávnu techniku ​​a mohli by ste matný povrch alebo vytvoriť ďalšie škrabance, čím by sa problém zhoršil. Cieľom je rozobrať plast len dosť na vyrovnanie poškriabania a obnovenie hladkého povrchu. Namiesto toho, aby ste tieto plastové predmety vyhodili do koša, nechajte ich, aby znova vyzerali dobre ako nové, pomocou našich tipov, ako odstrániť škrabance z plastu.

NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Voda
- Saponát na riad
- Trenie alkoholu
- Bavlnené kolesá
- Tkanina
- Zubná pasta
- Prášok na pečenie
- brúsny papier (800, 1 000, 1 200 a 2 000 granitových papierov)
- Leštiace prostriedky na kovy alebo plasty

KROK 1: Preskúmajte škrabance.

Hĺbka škrabance určuje, ako ju odstrániť. Všeobecne platí, že ak necháte nechty nechať na škrabance a nechty sa nezachytia, je dostatočne plytká na to, aby sa úspešne ošetrila jemnými abrazívami, napríklad zubnou pastou alebo jedlou sódou. Ak nechty robí chytiť, je to však hlbší škrabanec, ktorý bude vyžadovať sériu priechodov s mimoriadne jemným brúsnym brúsnym papierom.

KROK 2: Nechajte to čistiť.

Pred obrúsením plastový povrch dôkladne očistite, aby uvoľnené zvyšky plastu ďalej nepoškrabali. Použite teplú vodu a niekoľko kvapiek mydla na riad alebo malé množstvo treniaho alkoholu naneseného na čistú handričku alebo bavlnu.

Ak sú vaše škrabance dosť ľahké, pokračujte nasledujúcim krokom alebo ak sa pokúšate vyraziť trochu drážok, preskočte priamo na krok 4.

KROK 3: Prvý brúsok s použitím jemného abrazíva, napríklad zubnej pasty alebo jedlej sódy.

Oxid kremičitý v zubnej paste môže byť dosť abrazívny, aby odstránil menšie škrabance. Vytlačte toľko, aby zakrývalo škrabance, a pri práci v malých kruhoch s bavlneným okrúhlym alebo čistým suchým bavlneným plátnom brúste, až kým sa povrch nevyrovná. Opláchnite zvyšky vodou a preskúmajte svoju prácu; môže trvať niekoľko aplikácií a až 10 minút mastnoty lakťa, kým dosiahnete požadované výsledky.

Nechcete strácať zubnú pastu? Spojte rovnaké časti vody a jedlej sódy, aby ste vytvorili hustú pastu, a aplikujte ju bavlneným okrúhlym papierom alebo handrou. Do škrabancov pracujte jemnými krúživými pohybmi. Pravidelne opláchnite, aby ste skontrolovali svoj postup, opakujte, až kým sa úplne neodstránia škrabance.

Ak trik neurobil ani zubná pasta ani jedlá sóda, pokračujte na mokrý brúsny papier.

KROK 4: Vlhký piesok pre hlbšie škrabance.

Mokré brúsenie pomaly vyrovnáva povrch plastu o niečo väčšou silou ako zubná pasta alebo sóda na pečenie, vďaka čomu je ideálny pre hlbšie škrabance. Vlhkosť zabraňuje hromadeniu materiálu v brúsnom papieri a bráni tak ďalšiemu poškriabaniu v dôsledku poškodenia plastu.

Namočte kúsok mokrého / suchého brúsneho papiera so zrnitosťou 800 gritov na niekoľko minút do nasýtenia. Na brúsenie oblasti použite jemný kruhový pohyb. Dbajte na to, aby ste nevyvíjali príliš veľký tlak, alebo by ste mohli zaviesť nové škrabance. Opláchnite medzi prechodmi a brúsny papier podľa potreby v priebehu celého procesu znova namočte.

KROK 5: Choďte na jemnejšiu štrk.

Ak stopy po poškriabaní zostanú, vyčistite oblasť znova a prejdite na brúsny papier s veľkosťou 1 000 granúl (čím vyššie je číslo, tým jemnejšia je piesok), opakujte kruhový obrusovací pohyb a vyčistite po každom prechode. Pokračujte v používaní jemne brúsneho brúsneho papiera až do približne 2 000 granúl, až kým sa úplne nezmizne škrabanec. Po vyhladení škrabance povrch opäť očistite navlhčenou textíliou.

KROK 6: Poľský obnovuje lesk.

Po odstránení škrabancov a vyčistení povrchu si môžete všimnúť, že plast stratil lesk v pracovnej oblasti. Na dosiahnutie lesku naneste malé množstvo plastovej alebo kovovej leštiacej zmesi, ktorá stačí na zakrytie matnej škvrny, a krúživými pohybmi nanášajte čistú suchú handričku. Možno budete musieť tento postup zopakovať niekoľkokrát, ale nakoniec bude plast opäť žiariť rovnako dobre ako nový.