Ako na to a rýchle tipy

5 receptov na odstraňovač hrdze


Len málo vecí je nevzhľadnejších ako náhle rozdrvenie škvŕn, ktoré trápia vaše hladké kovové povrchy. Či už na záhradnom náradí alebo kuchynskom dreze, obávaný oranžový odtieň má tendenciu starnúť vaše obľúbené veci, vďaka čomu sú staré a špinavé, aj keď nie sú. Aj keď nemôžete vždy zabrániť tomu, aby sa vyskytla táto bežná chemická reakcia spôsobená vlhkosťou, môžete sa zbaviť hrdze a samozrejme pomocou niekoľkých metód.

  1. Na odstránenie hrdze použite vápna, citróny a soľ.
  2. Zhrdzavené kúsky rozotrite surovým zemiakom (s kožou) a soľou.
  3. Rozložte škvrny od hrdze s použitím sódy a kečupu a potom ich utrite.
  4. Vytvorte pastu z vínneho kameňa, jedlej sódy a peroxidu vodíka na ošetrenie hrdze.
  5. Zmiešajte ocot, sódu a soľ do domáceho odstraňovača hrdze.

Ako uvidíte, väčšina z nich obsahuje prísady, ktoré pochádzajú priamo zo špajze! Vyskúšajte jeden z týchto domácich receptov na odstraňovanie hrdze, aby vaše kovové predmety opäť vyzerali leskle a nové.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Limes
- Citróny
- Soľ
- Zemiaky
- Prášok na pečenie
- Pracia sóda
- Sprejová Flaška
- Kečup
- Krém z zubného kameňa
- Peroxid vodíka
- Ocot
- Vedro


Verte tomu alebo nie, trocha zeleného vápna a jeho väčší žltý bratranec - citrón - môžu pomôcť odstrániť hrdzu v jej ranom štádiu predtým, ako sa dostane do vnútorného kovu. Kyslé vlastnosti citrusových plodov v kombinácii s abrazívnymi účinkami soli prispievajú k efektívnemu čisteniu (a veľkej margarite!). Začnite natieraním postihnutej oblasti posypaním soli. Potom šťavu vytlačte cez slaný povrch. Po ponechaní zmesi na dve až tri hodiny použite kôru na odstránenie zvyškov a odhalte výsledok bez hrdze. Dokončite opláchnutím a úplným vysušením kusu.


2. Zhrdzavené kúsky rozotrite surovým zemiakom (s kožou) a soľou.

Myslíte si, že tu ležia nejaké rezervné spudy? Ukazuje sa, že ošúpané surové zemiaky obsahujú kyselinu šťaveľovú, čo z nich robí prírodný domáci odstraňovač hrdze. Stačí zemiaky nakrájať na polovicu, prikryť hladký povrch soľou alebo jedlou sódou a trieť ich proti hrdzavým predmetom. Toto funguje obzvlášť dobre na kuchynské náčinie. (Poznámka: Ak hľadáte najmä to, ako sa zbaviť hrdze na nožoch, môžete dokonca iba natrieť natrhaný nôž do zemiakov a nechať ho sedieť niekoľko hodín.) Všetko, čo musíte urobiť, je spustiť kov objekt pod vodou, a to by malo byť dobré ako nové!Pre tento domáci odstraňovač hrdze budete musieť siahať do chladničky a chytiť populárny hot dog topper: kečup. V zmesi s pracou sódou môže toto korenie pôsobiť zázraky a vaše kovové predmety sa vrátia späť do svojej bývalej žiarivej slávy. Ak chcete vytvoriť zmes, dajte vodu a sódu na umývanie do sprejovej fľaše a fľašu dôkladne pretrepte. Nasýtte oranžové škvrny zmesou a potom ich doplňte kečupom, aby ste sa zbavili hrdze. Predtým, ako položky opláchnete vodou a osušíte, nechajte ich niekoľko hodín sedieť.

4. Vytvorte pastu z vínneho kameňa, jedlej sódy a peroxidu vodíka na ošetrenie hrdze.

Ak máte radi zákusky, pravdepodobne máte v komore smotanový kameň. Vedeli ste však, že toto pečenie je dôležité aj ako domáci odstraňovač hrdze v kombinácii s niekoľkými ďalšími špajzami? Stačí vložiť krém z kameňa do misky s rovnakými dielmi jedlej sódy, potom postupne pridávať trochu peroxidu vodíka, až kým nedosiahnete konzistenciu podobnú paste. Túto zmes votrite na hrdzavý predmet, nechajte ho jednu hodinu sedieť a potom ho umyte v umývadle. Voila!


Individuálne, ocot, jedlá sóda a soľ vytvárajú nádherné čistiace prostriedky, ale spolu tvoria mimoriadne účinný domáci odstraňovač hrdze. Kým tento proces môže trvať trochu dlhšie ako ostatné, aby sa úplne zbavil hrdze, je ideálny na čistenie kolekcie predmetov, napríklad kompletného kuchynského náčinia. Môžete si postaviť svoju antikoróznu stanicu a nechať ju pracovať pol dňa, kým sa presuniete na iné práce.

Začnite pridaním ½ šálky soli k ½ galónu octu v plastovej nádobe. Nechajte svoje hrdzavé doplnky do roztoku a nechajte ich vsiaknuť asi 12 hodín. Potom vylejte roztok soli a octu, opláchnite kovové predmety a ihneď ich vráťte do nádoby. Teraz naplňte ½ galónov čerstvej vody a ½ šálky jedlej sódy na neutralizáciu zvyšného octu uviaznutého vo vnútri štrbín. Asi po 10 minútach opláchnite predmety v teplej vode a dôkladne ich vysušte.Pozri si video: Ako a čím ošetriť dutiny auta? AUTOvKELLY (Septembra 2021).