Ako na to a rýchle tipy

Ako: Opraviť dieru vo dverách


Dvere s dutým jadrom - pozostávajúce z ľahkého dreveného rámu potiahnutého kompozitnou dýhou - sú cenovo dostupné (okolo 50 dolárov za dvere, v porovnaní so 150 až 350 dolárov za masívne tvrdé drevo) a je možné ich natrieť, takže ich farby sa dajú ľahko prispôsobiť vášmu čalúneniu. Aj keď tieto vnútorné dvere vydržia normálne opotrebenie, jedna nešťastná nehoda (ako sa môže stať pri presúvaní ťažkého nábytku medzi miestnosťami) alebo skrutkovaný háčik, môže mať za následok zubatú dieru.

Dobrou správou je, že kroky na opravu diery vo dverách sú krátke a milé - môžete vykonať bezproblémovú opravu pomocou niekoľkých lacných nástrojov a materiálov, nie sú potrebné žiadne špeciálne zručnosti. Podrobnosti o rýchlej oprave nájdete ďalej!

NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Úžitkový nôž s výsuvnými odlamovacími listami
- Vypúšťajte handričku
- noviny (alebo papierové utierky)
- Izolácia aerosólovej peny s nízkou mierou rozptylu
- Plastový tmel
- Ľahký výplň pre autobusy
- Spackle
- 120gritový brúsny papier
- Náterová farba
- Štetec

KROK 1: Chráňte podlahu pred izoláciou lepidla, spackle a farbou.
Pri práci posuňte kvapku látky pod dvere, aby ste ochránili podlahu. Nechajte dvere na svojich pántoch - nemusíte ich odstrániť, aby ste dokončili túto opravu.

KROK 2: Upravte okraje otvoru.
Orezané okraje odrežte okolo otvoru ostrým pomocným nožom (druh so zasúvateľnými odlamovacími čepeľami). Držte nôž v miernom uhle, aby ste vytvorili skosený rez a jemným rezaním rozrežte hrany a drsnosť.

KROK 3: Papier vo vnútri dvierok obklopuje obvod otvoru.
Rozdrvte malý kúsok novín alebo papierových utierok a jemne zatlačte bahničku do dutej oblasti dverí obklopujúcich otvor. Zmačkaný papier bude slúžiť ako ľahký blok na uloženie peny, ktorú použijete v ďalšom kroku, takže ju nezabudnite vložiť po celom obvode otvoru.

KROK: 4 Naplňte otvor izoláciou.
Izolujte aerosólovú penovú izoláciu s nízkou rozpínavosťou do otvoru pomocou slamy, ktorá sa dodáva s plechovkou. (Poznámka: Nepoužívajte penu s vysokou rozpínavosťou, ktorá môže vytvárať nadmerný tlak v dutine a spôsobiť, že sa povrch dverí krúti smerom von.) Začnite so zadnou časťou otvoru a pomaly nastriekajte. Pena vyjde ako tekutina, ale rýchlo sa rozplietne na našuchorenú penu, aby vyplnila otvor. Nechajte pôsobiť 10 až 15 minút, až kým už nebude lepkavý na dotyk, ale napriek tomu bude stále mäkký a gumový.

KROK 5: Orezať izoláciu.
Je pravdepodobné, že sa niektorá pena rozšíri mimo diery. Po úplnom uschnutí prebytočný podiel odrežte pomocou noža. Natiahnite čepeľ tak, aby boli viditeľné štyri až šesť odlamovacích častí, a potom ju držte v jednej rovine s povrchom dverí, aby sa pena orezala.

KROK 6: Pridajte výplň do karosérie.
Potiahnite otvor vyplnený penou ľahkým plniacim materiálom pre karosériu kompatibilným so sklenenými vláknami, čo je izolácia, ktorú ste už do otvoru nastriekali. (Skontrolujte informácie o obaloch, kde nájdete konkrétne pokyny na použitie; niektoré typy sa dodávajú v dvoch samostatných nádobách a vyžadujú sa zmiešanie, zatiaľ čo iné sú pripravené na použitie.) Nasaďte malé množstvo plniva do karosérie plastovým stierkovým nožom a vyhlaďte ho cez otvor. Prebytočný prostriedok utrite stieracím nožom. Nechajte výplň úplne vyschnúť.

KROK 7: Hladký, spackle, hladký.
Brúsnym papierom so 120-drťovým brúsnym papierom odstráňte vysušený výplň karosérie a vytvorte hladký povrch. Potom použite tmel na nanesenie veľmi tenkej vrstvy ľahkého natierateľného spacku na výplň. Po zaschnutí ešte raz obrúste. Pohybujte prstami po povrchu, aby ste sa uistili, že sa cítia veľmi hladko.

KROK 8: Dotknite sa zodpovedajúcou farbou.
Na opravený otvor naneste štetcom opravnú farbu, aby ste skryli posledné známky opravy. Najlepšie výsledky dosiahnete nanesením dvoch až štyroch veľmi ľahkých vrstiev. Pred ďalším nanesením nechajte každú vrstvu úplne vyschnúť.