Ako na to a rýchle tipy

Ako: Vyčistite odkvapkávacie misky na varnú dosku


Kuchynské povrchy sú určite neusporiadané z prípravy jedla, ale pravdepodobne nie viac ako vaše varné dosky. Dobre sa pozrite na odkvapkávacie panvice pri každom horáku. Je pravdepodobné, že sú pokryté špagetovou omáčkou, olejom na varenie a miešanými vajíčkami, ktoré sa prehĺtali z panvice a vytvrdili na betónový povlak. Ale zatiaľ nevyhadzujte toxické chemikálie! Tu je návod, ako vyčistiť odkvapkávacie misky na varnú dosku iba s domácimi predmetmi a nejakým tukom na lakte, čo majiteľom domov umožňuje dosiahnuť šumivé varné dosky s minimálnym úsilím.

SPÔSOB 1: Uľahčite pranie jedlou sódou a mydlom na pečenie.

V zhone, aby ste vyčistili tieto odkvapkávacie panvice? Možno ste naplánovali prísť na večeru? Túto superrýchlu metódu môžete začať v čase obeda a pripravte sa na večeru. (A nebojte sa: Väčšinu času bude na namáčanie, nie drhnutie!)

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Odpadkový kôš
- Miska
- Tekuté mydlo na riad
- Prášok na pečenie
- Kefa na pečenie (voliteľné)
- Špongia
- Rag
- Utierka
- Čistiaca kefa

KROK 1
Vyberte (úplne ochladené) odkvapkávacie panvice, strhnite voľné omrvinky do nádoby na odpadky a panvice dôkladne opláchnite v najhorúcejšej vode, ktorú poskytne váš drez.

KROK 2
V malej miske zmiešajte tekuté mydlo a jedlú sódu v pomere 1: 1. Pol pohár každého z nich je dobrým východiskovým bodom, ale v prípade potreby môžete pridať ďalšie.

KROK 3
Použite svoje prsty alebo kefku na pečenie, aby ste každú misku na odkvapkávanie voľne natierali zmesou mydla / jedlej sódy a vydrhli ju do panvíc. Niektoré z prilepených gunk by sa mali začať okamžite uvoľňovať - ​​ak nie, nebojte sa. Jednoducho prejdite na ďalší krok.

KROK 4
Naskladajte mydlové odkvapkávacie misky z umývadla a nechajte ich sedieť asi hodinu. Keď čakáte, vydrhnite zvyšnú časť kachle navlhčenou špongiou namočenou do sódy na pečenie, aby bola pripravená na vyrovnanie vašich kvapkavých panvíc čoskoro k iskru. Pečiacu sódu utrite čistou vlhkou handrou a potom kachle vysušte mäkkou utierkou.

KROK 5
Opláchnite misky dôkladne horúcou vodou tak, aby bola odstránená všetka mydlová zmes. Vyčistite zvyšné znečistené miesta čistiacou kefou alebo špongiou čerstvo namočenou v sódy na pečenie.

KROK 6
Osušte panvicu utierkou a vráťte ich späť na varnú dosku. Vymeňte horáky a vychutnajte si varenie na svojej nedotknutej varnej doske!


METÓDA 2: Mazivo (a čas čistenia) odrežte amoniakom.

Pre rovnako účinnú metódu, ktorá vyžaduje rovnomerné menej pri čistení postupujte podľa týchto pokynov pri čistení odkvapkávacích panvíc kachlí. Trik: extra namáčanie so silnejšími čistiacimi prostriedkami. Najlepšie je začať metódu po večeri, aby ste si pred ďalším obedom mohli dať varnú dosku bez škvŕn.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Jednobalónové plastové vrecká so zipsom
- Amoniak pre domácnosť
- Špongia
- Tekuté mydlo na riad
- Utierka na riad

KROK 1
Po večeri počkajte, kým vychladnú panvice. Potom ich vyberte, opláchnite horúcou vodou a vložte každú do samostatného utesniteľného plastového vrecka s galónom.

KROK 2
Pridajte do každého vrecka štvrtinu šálky amoniaku. Nemusíte sa obávať úplného pokrytia odkvapkávajúcich panvíc amoniakom; výpary budú robiť špinavú prácu, aby uvoľnili popálené potraviny.

KROK 3
Uzávery plastových vreciek utesnite a potom ich nechajte naskladané vo vyprázdnenom kuchynskom dreze cez noc alebo najmenej 12 hodín.

KROK 4
Vrecká otvorte na dobre vetranom mieste (výpary budú silné) a vyberte odkvapkávacie misky. Následne použité vrecká a amoniak zlikvidujte a zlikvidujte ich vo vnútri.

KROK 5
Ak na odkvapkávacej panve zostanú nejaké špinavé miesta, utrite ich špongiou a mydlom z misky - nemalo by to trvať veľa mastnoty lakťa. Opláchnite misky dôkladne horúcou vodou.

KROK 6
Osušte panvicu utierkou uterákom a vráťte ich späť na varnú dosku. Voila! Vo vašom pracovnom kuchynskom spotrebiči nájdete nulové stopy včerajšej večere.

Ušetrite si v budúcnosti nejaké problémy: Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť vlastníkom domu stráveniu času čistením varnej dosky, je všímavosť počas a po varení. Keď sa to stane, urobte si mentálnu poznámku a potom ihneď po každom varení utrite odkvapkávacie misky na varnú dosku, zbavené postreku, prachu a mastnoty.