Nástroje a dielňa

Sprievodca pre kupujúcich: Nail Guns


Či už opravujete strechu, opakujete drevenú podlahu, alebo začínate s ďalším veľkým projektom „urob si sám“, je pravdepodobné, že budeš chcieť pištoľ na nechty (nazýva sa aj „klince“). Toto užitočné elektrické náradie posúva nechty alebo iný drobný hardvér hlboko do povrchu dreva bez toho, aby došlo k rozštiepeniu alebo inému poškodeniu jeho štrukturálnej integrity. Dnešné klince sú prispôsobené konkrétnym úlohám, ale všetky majú dve možnosti zdroja napájania a dva základné dodávacie systémy. Všetky informácie, ktoré potrebujete na to, aby ste dostali nechtovú pištoľ, ktorá je ideálna pre váš projekt.

Najprv vyberte zdroj napájania

Pokiaľ ide o zdroj šťavy z nechtovej pištole, môžete si vybrať z batérie alebo pneumatického systému.

Zbraňové nastreľovacie pištole sú bezdrôtové, drahšie (o približne 130 až 400 dolárov viac, keď zohľadňujete náklady na výrobu batérie až dvojnásobok ceny ich pneumatických náprotivkov) a dokážu vám dodať kdekoľvek od 400 do 1600 záberov za poplatok. Pretože nie sú pripútaní k šnúre, môžu byť použité kdekoľvek, ale môžu vážiť statných sedem libier alebo viac.

Pneumatické klince na nechty sú napájané šnúrou, takže môžu pokračovať v fotografovaní tak dlho, kým sú zapojené a nabité klincami alebo bradami - žiadne prestoje na dobitie. Vážia v priemere dve až päť libier a vo všeobecnosti sú lacnejšie alebo porovnateľné s klincovými akumulátormi, ktorých cena sa pohybuje medzi 80 a 400 USD, plus náklady na vzduchový kompresor (ak je to potrebné). Pneumatické klince sú vďaka svojej nízkej hmotnosti, ľahkej manipulácii a dlhej dobe prevádzky obľúbenejšou voľbou medzi kutilmi.

Potom sa rozhodnite pre spôsob doručenia

Nechtové pištole dodávajú svoj hardvér buď pomocou cievkového klinca alebo prúžkového klinca (tiež nazývaného „klincový klinca“), čo je výraz, ktorý označuje, ako sú klince umiestnené vnútri nástroja. Pretože cievkové klince držia nechty v tesnej cievke, ponúkajú väčšiu kapacitu, čo vám umožňuje rýchlo za sebou strieľať viac nechtov. Klince alebo prúžky na nechty držia nechty v priamke, takže ich načítanie a natáčanie trvá trochu dlhšie. Ak máte veľký, časovo náročný projekt, vyberte si cievkovú klincovku, ktorá vás nespomalí.

Nakoniec zvážte úlohu po ruke

Výraz „ten správny nástroj pre prácu“ nebol nikdy pravdivejší ako v prípade nechtových pištolí! Vyberte si na základe úlohy, ktorú potrebujete, aby ste vykonali tento zoznam šiestich najbežnejších typov klincov.

Preskúmali sme najlepšie nechtové zbrane na základe vyššie uvedených kritérií a spotrebiteľských recenzií pre každú kategóriu, aby ste nemuseli odkladať svoj projekt tým, že stojíte v obchode na zlepšenie domova.

Rámovacie klince na nechty sú na ceste, keď kladiete drevené rámovanie, a potrebujete rýchly nástroj na jeho pevné zaistenie. Rámový klincovač ponúka silu a presnosť, aby udržal všetko na svojom mieste počas nasledujúcich desaťročí.

Najlepšie nechtové pištole na rámovanie dreva: GripRite GRTFR83 (281 $)
Tento ľahký pneumatický klincovač s dvojitým zásobníkom, ktorý bol zaradený do skupiny Pro Tool Reviews z najlepších rámovacích klincov, sa stal triedou pre svoju ľahkú nosnosť a výkon. Uprostred najlepších desiatich možností hodnotiaceho tímu to bola jediná so zoznamom výhod a nie jedným jednoduchým podvodom! K dispozícii na Amazone.

Dokončite zbrane na nechty sú určené na inštaláciu obloženia, ako sú podlahové lišty, dvere a koľajnice pre stoličky. Dokážu zvládnuť aj tvrdšie projekty, napríklad pripevniť štandardnú podlahovú dosku k sadrokartónu za ňou.

Najlepšie klince na nechty pre prácu s dokončujúcimi nechtami: lak na nechty Hitachi 15-gauge (129 dolárov)
Tento pneumatický pásový klincovač je vynikajúci pre projekty orezávania a je obľúbený medzi zákazníkmi spoločnosti Lowe pre svoju odolnosť a konzistentný výkon. Jeho výkyvný výfukový portál vám umožňuje nasmerovať prúdenie vzduchu z vašej tváre bez ohľadu na to, ako držíte nástroj. K dispozícii na Lowe's.

Zbraňové kliešte Brad, ktoré oheňové klince s priemerom o niečo menším, nazývané brady, sú najlepšie pre jemné krištáľové projekty a kúsky dreva na mieru, pri ktorých by mohol väčší klinec zničiť drevo.

Najlepšie klince na nechty pre prácu s Brads: Ridgid 18-Gauge Brad Nailer Combo (178 dolárov)
Obzvlášť užitočný pre tých, ktorí radi pracujú v pároch na vlastných drevárskych a delikátnych inštaláciách, tento pneumatický klincovač sa dodáva v pároch alebo v „kombo“ baleniach. Zákazníci Home Depot mu dali vysoké známky trvanlivosti. K dispozícii na domácom sklade.

Podlahové nechtové zbrane, ktoré sa tiež nazývajú „kliešte na klinčeky“, pripevňujú podlahové dosky na spodné podlažie. Slúžia rovnakému všeobecnému účelu ako zošívačka podlahovej krytiny, ale sú považované za vynikajúce z hľadiska trvanlivosti a životnosti hnaných klincov v porovnaní so sponkami.

Najlepšie klince na podlahu: Pneumatická klincovačka / zošívačka NuMax SFL618 (105 USD)
Tento pneumatický nástroj typu dva v jednom umožňuje podlahu zaistiť klincami alebo sponkami a môže sa pochváliť veľkokapacitnou tyčou na zásobník a predĺženou rukoväťou pre pohodlie. Zákazníci Amazonu mu dávajú vysoké hodnotenie za primeranú cenu a spoľahlivosť. K dispozícii na Amazone.

Strešné klince na nechty sú vyrobené na zatĺkanie klincov do strešných materiálov, ako je dechtový papier, asfalt, izolácia a pásový opar.

- Najlepšie klince na zastrešenie: Hitachi Coil Roof Nailer (269 $)
Tento pneumatický strešný klincovač používa cievku zásobníka s bočným plnením, ktorá sa dodáva nepretržite až do ukončenia úlohy. Získal nadšené hodnotenie od profesionálnych pokrývačov z hľadiska ich odolnosti, ďalších gumových nárazníkov a ľahkého nakladania. K dispozícii na Lowe's.

Zbrane na nechty z dlaní sú ľahké klince, ktoré sa zmestia do dlane, aby vám poskytli maximálnu presnosť, vďaka čomu sú preferovanými nástrojmi pre tesné rohy a funkčné uhly pri drevospracujúcich projektoch. Aj keď to nie je praktické pre rámovanie alebo veľké projekty, doslova sa hodia v blízkych štvrtiach.

Najlepšie Nail Gun pre tesné rohy: Bostitch 360 stupňov mini rázová klincovačka ($ 38)
Tento pneumatický klincovač s váhou získal iba päť libier od zákazníkov Home Depot z dôvodu jeho veľkosti, ľahkosti použitia a cenovej dostupnosti. Pridaný výhoda: Má predný výfuk na nasmerovanie vzduchu preč od používateľa. K dispozícii na domácom sklade.