Trávnik a záhrada

Rádio: Zničte škvrny na vašej príjazdovej ceste


Nikto si nekúpil dom na príjazdovú cestu. Nemožno to poprieť - atraktívna príjazdová cesta dodáva obrubník. Ak bol váš poškodený škvrnami od oleja alebo rozpúšťadiel, nebojte sa. Môžete to napraviť.

Počúvaj O ZAMESTNANCACH V RÁMCI JEDNOTKY alebo prečítať nižšie:

Rozliate škvrny nasypte hneď, ako to bude možné, pomocou mačiatok alebo pilín.

Ďalší krok závisí od toho, či materiál vašej cesty. Ak je to asfalt, na zafarbené miesto nastriekajte biologicky rozložiteľný čistič rúry, počkajte asi pol hodiny a potom ho opláchnite hadicou.

Ak je vaša príjazdová cesta betónová, na druhej strane budete musieť tekutinu spôsobujúcu škvrny natiahnuť práškom, ktorý absorbuje vlhkosť. Pre malé škvrny môžete použiť kukuričný škrob.

V prípade väčších škvŕn skúste kremelinu, ktorá po zmiešaní s tekutým fosforečnanom trisodným vytvára hustú čistiacu pastu. Naneste vrstvu pasty na škvrnu a votrite ju štetcom z nylonovej kefy. Potom pridajte ďalšiu tenkú vrstvu, nechajte pastu úplne vyschnúť a potom ju zoškrabte stieracím nožom. Nakoniec opláchnite príjazdovú cestu hadicou alebo práčkou. Upozorňujeme, že ak ide o starú škvrnu, možno bude potrebné vyššie uvedený postup zopakovať ... viackrát!

Hej, nie je vždy ľahké byť krásny.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknite tu na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!