Interiérový dizajn

4 Dôvody Dizajnéri (a majitelia domov s dobrým dizajnom) milujú žiarivé teplo


Keď vytrhávate podlahy a príslušenstvo na aktualizáciu svojich životných priestorov, sú samozrejme dôležité estetické detaily. Ale keď si znova domýšľate svoj domov, premýšľajte nad rámec toho, čo je zrejmé, a zamerajte sa na neviditeľné, na niečo, čo odborníci často odporúčajú začleniť do obnovy alebo novej výstavby: sálavé podlahové kúrenie. Možno ste nikdy neuvažovali o tom, že váš výber vykurovacieho systému môže ovplyvniť vzhľad a dojem z vašich prerobených izieb. Ale ak už viete o estetických možnostiach sálavého tepla, už nikdy nebudete pozerať na registr spätného vzduchu rovnakým spôsobom. Pre úplnú slobodu dizajnu sa architekti, návrhári interiérov a známy majitelia domov rozhodnú pre sálavé teplo v porovnaní s tradičnými systémami núteného vzduchu. Neustále čítajte, aby ste zistili, prečo dizajnéri milujú sálavé teplo a ako vám tento nenápadný vykurovací systém môže pomôcť dosiahnuť vaše ciele v oblasti dizajnu.

1. Sálavé tepelné panely vstupujú s ľahkosťou a urýchľujú projekty.
Dva veľké obavy pre každého, kto sa pustí do projektu prestavby, sú to, ako dlho to bude trvať a aké komplikované to môže byť. Aktualizácia vykurovacieho systému s núteným obehom vzduchu počas renovácie môže spomaliť postup. Tento proces môže byť zložitý a jeho výsledky môžu znižovať estetiku vášho revitalizovaného priestoru. Ak sa snažíte pracovať v rámci existujúcich stien, trámov a základov, vášmu dodávateľovi môže byť ponechaná nežiaduca možnosť vedenia potrubia pozdĺž stien alebo stropov a potom ho maskovať pomocou podhľadov alebo iných zástavieb. Toto nie je optimálny vzhľad, aby ste si boli istí, ani ľahký proces prežitia.

Naproti tomu sálavé podlahové vykurovanie môže byť inštalované v modulárnom systéme panelov pre oveľa bezproblémovejšiu integráciu. Ak aj napriek tomu vymieňate podlahy, nie je potrebné inštalovať modernizovaný systém vykurovania súčasne.

Špičkový Warmboard v priemysle uľahčuje prácu majiteľom domov pomocou panelov Warmboard-R spoločnosti. Tieto štíhle panely s hrúbkou 13/16 palcov sa inštalujú ľahko na existujúci podklad bez toho, aby sa výrazne zvýšila úroveň podlahy. Tento proces nemôže byť jednoduchší: Keď sa už raz usadíte na pôdoryse pre svoju prestavbu, spoločnosť použije vaše rozloženie na navrhnutie systému, ktorý bude podporovať rozloženie, a potom navrhne mierkové výkresy, ktoré identifikujú umiestnenie panelov a hadičiek pre systém. , Lokálne rámcové a inštalačné subdodávatelia potom môžu nainštalovať sálavé panely a pripojiť ich k systému teplej vody. Po umiestnení panelov môžete nainštalovať výber podlahovej krytiny.

2. Sálavé vykurovacie panely pracujú pod väčšinou typov podláh.
Systémy sálavého tepla zvyčajne pracujú tak, že tečúcou horúcou vodou pretekajú rúrky, ktoré sú usporiadané pod podlahou. Ako už bolo spomenuté, tieto veľmi tenké panely uľahčujú umiestňovanie podlahoviny podľa vášho výberu na vrchnú časť panelov bez toho, aby sa úroveň podlahy príliš zvýšila.

Je však potrebné poznamenať, že nie všetky systémy sálavého tepla sú rovnaké. Niektoré z menej efektívnych systémov na trhu sa spoliehajú na liaty betón, ktorý nie je tak vodivý, a preto oveľa pomalšie reaguje, pričom na zahriatie priestoru vyžaduje vodu s vyššou teplotou. Vysoké teploty a nerovnomerné povrchové teploty môžu poškodiť jemnejšie typy podláh, ako sú vinyl a tvrdé drevo, takže nie všetci výrobcovia podláh odporúčajú inštaláciu svojich výrobkov nad takéto nastavenia sálavého tepla. V niektorých prípadoch by to skutočne mohlo viesť k zrušeniu záruky! Pred výberom podlahy si pozorne prečítajte drobnú tlač a váš systém sálavého tepla. Výber systému, ktorý ponúka vyššiu účinnosť, môže otvoriť možnosti.

Hydronické panely sálavého tepla od spoločnosti Warmboard sú také vodivé, že voda, ktorá nimi prechádza, sa môže ohriať na nižšie teploty a pritom dodávať pohodlné a rovnomerné teploty povrchu. Voda s nižšou teplotou, ktorú umožňuje efektívny dizajn systému, tiež predstavuje menšie riziko pre podlahu inštalovanú nad ňou, čo robí všetko od tvrdého dreva až po kobercové férové ​​hry. Či už chcete parkety z masívneho dreva, exotický bambus, luxusné koberce, mramor alebo keramické dlaždice, môžete mať vzhľad, ktorý máte radi, a žiarivé teplo!

3. Prakticky neviditeľné, systém sa nezbaví štýlu vášho domova.
Či už dávate prednosť klasickému vzhľadu bohatých orechových podláh a ručne vyrezávaného nábytku, alebo túžite po súčasných vibráciách elegantnej truhlárne a onyxových akcentov, pravdepodobne neoceníte vizuálny prienik radiátorov a podlahových registrov. Jednou z radostí sálavého tepla je skutočnosť, že systém vyhovuje potrebám komfortu bez toho, aby sa znížila estetika a prúdenie priestoru. Svoje interiéry môžete navrhovať bez obáv z umiestňovania nábytku tak, aby ste zabránili prieniku stien, ktoré nemožno zablokovať, alebo radiátorom, ktoré sa nedajú premiestniť.

Nielenže je sálavé podlahové kúrenie úplne neviditeľné, ale tiež nebude zasahovať do vášho pokoja a pohody. Pece s núteným obehom vzduchu sú známe tým, že vydávajú silné zvuky, keď sa dúchadlo spustí, a keď sa potrubie zohrieva a potom ochladzuje, plech je náchylný k vydávaniu prekvapujúcich prasklín a prasklín. Naproti tomu sálavé teplo je mimo dohľadu aj bez hluku, takže nenarúša náladu, ktorá bola tak starostlivo nastavená prostredníctvom dekorácie a nábytku.

4. Sálavé vykurovacie systémy efektívne vykurujú miestnosti s vysokými stropmi.
Potenciálni kupujúci uprednostňujú stropy, ktoré sú vyššie ako štandardné osem stôp, a dramatické katedrálne a klenuté stropy sa obzvlášť cenia pre ich pocit priestrannosti a vznešenosti.

Tieto vznešené architektonické prvky však majú určitú nevýhodu: Pretože horúci vzduch stúpa, tieto dramatické priestory môžu byť ťažko zohrievateľné. Pri tradičnom nútenom ohrievaní vzduchu prúdi horúci vzduch do miestnosti a smeruje priamo nahor, pričom so sebou nesie väčšinu tepla. Vzduch blízko stropu môže byť teplý, ale zvyšok miestnosti zostáva chladný a priestor blízko podlahy, kde ľudia skutočne žijú, môže byť úplne chladný. V zásade platí, že majitelia domov platia za vyhrievanie stropu.

Ak máte tradičný systém núteného vzduchu, s rastúcimi nákladmi na energie môže byť vykurovanie miestností s vysokými stropmi neúnosné. V niektorých obdobiach môžu majitelia domov radšej upustiť od využívania takýchto miestností na odvod energie, než aby museli platiť, aby im zostali pohodlné. Alebo by sa majitelia domov mohli vzdať svojho sna o vysokých stropoch a obnažených lúčoch, alebo si dokonca nainštalovať znížený strop, aby pôsobili proti týmto nedostatkom vykurovania.

S sálavým podlahovým kúrením však môžu mať majitelia domov vysoké stropy, po ktorých túžia pri súčasnom zachovaní konzistentného pohodlia a užívania nižších účtov za energie. Takto to funguje: Keď sa panely pod podlahou zahrievajú, podlaha sa najskôr zahreje a potom jemné teplo vyžaruje do vecí, ktoré sa dotýkajú podlahy, ako sú napríklad stoličky, pohovky a chodidlá cestujúcich v miestnosti. Teplo je šetrné a ak vyberiete mimoriadne efektívny výrobok, ako sú vysoko vodivé panely Warmboard, ktoré sú konzistentné v celej miestnosti. Nezažívate studené miesta alebo prievan, ktoré sú zvyčajne spojené s núteným vzduchom. Len zažijete pohodlie.

Ak máte vysoké stropy alebo dlhé stropy a nezakrytý pôdorys, máte šťastie. Vďaka sálavému vykurovaniu môžete mať priestrannú atmosféru, o ktorej ste vždy snívali, a zároveň si zachovať pohodlie, ktoré umožňuje vychutnať si každú izbu v každom ročnom období.

Tento článok vám priniesol Warmboard. Jeho fakty a názory sú názory a názory.