Steny a stropy

Všetko, čo potrebujete vedieť o Knockdown Texture


Knockdown sádrokartónová úprava, čo je začiatok 90. ​​rokov minulého storočia po popkornových a pomarančových šupkách, zostala vlastníkmi domu hitom pre svoj pôsobivý vzhľad a praktickosť. Vzhľad sa dosiahne striekaním, stieraním alebo valením škár na suchú stenu na steny alebo stropy, aby sa dosiahli vrcholky podobné stalaktitom, a potom sa vrcholy vyrovnajú nožom. Výsledná škvrnitá, naturalistická textúra dodáva rozmerový vizuálny dopad a zároveň ľahko skrýva akékoľvek povrchové nedokonalosti. Liečba ako bonus pomáha tlmiť zvuky.

Ďalšia časť odvolania? DIYers vyzbrojení základnými schopnosťami sadrokartónu a niektorými cenovo dostupnými nástrojmi a materiálmi môžu vyzerať s ľahkosťou! Čítajte ďalej a prečítajte si prehľad techniky knockdownovej textúry a podrobné pokyny týkajúce sa stiahnutia najpopulárnejšieho typu tejto povrchovej úpravy, aby ste dosiahli efekt knockoutu u vás doma.


Tri typy textúry

Existujú tri hlavné typy drviacej textúry, postriekania, dupania a bahna - každá s výrazným vzhľadom a vyžadujúca jedinečné nástroje a techniky.

drmolit: Najpopulárnejšia knockdown textúra, postrek má klasický vzhľad španielskej čipkovej štuky - zložitý vzor škvŕn inšpirovaný čipkovanými závojmi. Dosahuje sa to najprv striekaním povrchu pomocou násypky zo sadrokartónu (k dispozícii v domácich centrách; približne 13 dolárov za poldenný prenájom) naplneného buď vopred zmiešaným bahnom zo suchej múry, alebo zmiešaným práškom zmiešaným s vodou. Vrcholy, ktoré sa tvoria, sa potom sploštia 18-palcovým alebo širším knockovacím nožom (15 až 20 dolárov), aby sa dosiahla nízkoprofilová zvýšená textúra, ktorá pokrýva 40 percent povrchu (zvyšných 60 percent zostáva rovných).

Aplikácia môže byť trochu chaotická, najmä pri striekaní stropu (kvôli strmej strmene nadol). A pretože je potrebná násypka zo sadrokartónu, táto technika si vyžaduje viac počiatočného nastavovacieho času ako stomp a bahna, ale akonáhle budete dobrí, aplikácia sa ukáže byť rýchla, jednotná a menej únavná. Môžete postrekovať malý povrch už za hodinu alebo dokončiť väčšiu plochu približne za jeden deň.

Stomp: Najvýraznejšie textúrovaný vzhľad týchto troch stompov má vyššiu nadmorskú výšku ako postrek alebo blato. Vytvára sa riedením vopred zmiešaného alebo pripraveného na zmiešanie sádrokartónového bahna s vodou a následným nanášaním na stenu alebo strop pomocou valčeka. Ďalej je do bahna nalepená stuha so štetinami vraných nôh (8 až 20 dolárov) a nakoniec sa blato vyrovná štandardným knockovacím nožom, pričom na 60 percent alebo viac povrchu zanechá textúru podobnú prstom. Pretože sadrokartón je pôvodne nanášaný valčekom na úplné zakrytie povrchu a pred knockdownom je potrebný ďalší krok dupatovania, celý proces môže trvať asi dvakrát tak dlho, ako postrek.

Hladina bahna: Táto technika sa tiež nazýva preskakovacia stierka, poskytuje plochší a jemnejší vzhľad ako postrek alebo dupanie. Dosahuje sa tým, že sa aplikuje bahno na sadrokartónové dosky pomocou stierky s hrúbkou 18 palcov alebo širších stien so suchými stenami (25 až 30 dolárov), potom sa očistená stierka opäť oškrabáva. Zakrivená stierka spôsobuje, že bahno doslova preskočí stenu alebo strop a zanecháva riedku textúru okrúhlych, štvrtinových guľôčok na 50 percent povrchu. Ručné hladenie zubov vyžaduje trpezlivosť, vďaka čomu je táto technika časovo náročnejšia ako striekanie.

Knockdown Texture Knowhow

Tento postup použite na vytvorenie textúry knockdown splatter, obľúbenej voľby pre väčšinu majiteľov domov. Aj keď naše pokyny obsahujú informácie o miešaní práškových zmesových sadrokartónových zmesí, môžete vynechať krok 4 a použiť tiež vopred zmiešané mokré sadrokartónové bahno.

NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Tarp
- Maskovacia páska
- Spackling Compound
- jemnozrnný brúsny papier (150 a viac zrnitosti)
- Súprava násypky sadrokartónu (násypka s objemom 1,5 galónu plus striekacia pištoľ s tryskou 8 až 12 mm)
- Vzduchová hadica
- Vzduchový kompresor (minimálna kapacita 30 až 40 psi)
- 1,5-galónový práškový spoj (nie rýchlo suchý)
- 6-palcový nôž na sadrokartónové dosky
- vedro s 2 galónmi
- Obyčajná voda
- Elektrická vŕtačka s lopatkovým nadstavcom
- Šrot sadrokartónu (na testovanie)
- 18-palcový knockovací nôž
- Rag

KROK 1: Pripravte priestor.

Vyčistite nábytok z miestnosti a položte plachtu na podlahu. Odstráňte nástenné svietidlá a závesy a na elektrické kryty, soklové lišty a stropné alebo stropné nosníky naneste kryciu pásku, aby ste predišli nadmernému postriekaniu.

KROK 2: Hladký povrch.

Knockdown textúru je možné aplikovať na holú alebo natretú sadrokartónovú stenu, pokiaľ povrch nie je poškodený. Na prípravu povrchu nepoužívajte ochranné rukavice a okuliare a aplikujte spackling zlúčeninu na bodky alebo praskliny. Vysušte zmes podľa pokynov na obale a potom obrúste jemným brúsnym papierom.

KROK 3: Zložte pištoľ.

Zaistite násypku (umývadlo) na vrchu násypky násypky a potom pripevnite zostavu pištole a vzduchovú hadicu k vzduchovému kompresoru. Pripojte rozprašovaciu trysku k pištole - a tryska merajúca osem až 12 milimetrov je ideálna na potlačenie textúr.

KROK 4: Zmiešajte spojovaciu hmotu sadrokartónu.

Vyberte neagregovaný práškový spojovací práškový spoj (vyhnite sa rýchlo nastaviteľným odrodám, ktoré príliš rýchlo schnú pre techniku ​​knockdown). Naplňte dvoj galónový vedro dvoma palcami čistej studenej vody alebo vody s izbovou teplotou, potom pridajte 1,5 galónu práškového spojovacieho prášku a miešajte pomocou elektrického vŕtačky s lopatkovým nadstavcom, až kým nebude blato bez hrudiek.

KROK 5: Testovanie bahna.

Naberte malé množstvo bahna malým nožom na sadrokartónové dosky a potom nôž nakloňte do 30 stupňov. Ak sa blato ľahko zosunie, dosiahne sa správna tenká konzistencia; ak nie, pridajte viac vody, premiešajte a znova vyskúšajte. Nechajte bahno sedieť 15 minút, aby úplne absorbovalo vodu. Potom zľahka premiešajte vrták.

Ak je vaše blato konzistenciou palacinkového cesta, nalejte ho do násypky.

KROK 6: Vyberte optimálnu rýchlosť striekania.

Pripojte vzduchový kompresor k uzemnenej zásuvke, otvorte vzduchový ventil, zapnite kompresor a nastavte tlak na 30 až 40 psi. Nastriekajte bahno na suchú stenu šrotu zo vzdialenosti najmenej 18 palcov rovnomerným plynulým pohybom. Pri skúške sa usaďte v striekacej rýchlosti, ktorá poskytuje požadovanú váhu štruktúry. Čím pomalšie sprejujete, tým je textúra ťažšia a výraznejšia; rýchly sprej bude mať za následok tenšiu a ľahšiu textúru.

KROK 7: Postrekujte povrch.

Akonáhle ste zdokonalili svoju techniku, stlačte spúšť násypky na sadrokartónové dosky, aby postriekali zamýšľanú stenu alebo strop v troch stopových úsekoch zo vzdialenosti asi 18 palcov.

Tip: Umožnite nepretržitému striekaniu funkcie zámku pištole pištole bez toho, aby ste museli manuálne udržiavať tlak na spúšť.

KROK 8: Vykonajte knockdown.

Nechajte každú časť troch nôh zaschnúť dosť dlho na to, aby stratila mokrý lesk približne 10 až 15 minút. Priklopte nôž k predlžovacej tyči a potom posuňte okraj v jednej priamej línii nadol po povrchu. Vaším cieľom je jednoducho vyrovnať vrcholy v textúre steny, nie ich vyhladiť natoľko, aby sa vymazali. Hrot suchého muriva utrite handrou navlhčenou vo vode.

KROK 9: Alternatívny postrek a knockdown.

Tento postup opakujte, striedajte medzi nanášaním bahna a klepaním na textúru v troch stopových častiach, kým nezakryjete zamýšľanú oblasť. Po dokončení zavrite vzduchový ventil kompresora, potom ho vypnite a odpojte od siete.

KROK 10: Nechajte zaschnúť a dokončiť.

Pred odstránením maskovacej pásky a plachty a vrátením nástenných závesov a svietidiel nechajte zaschnuté bahno úplne vyschnúť podľa pokynov výrobcu kdekoľvek od niekoľkých hodín do noci. Ak máte v úmysle natrieť textúru knockdown, počkajte niekoľko dní až týždeň, potom začnite so základným náterom a natieraním.

Nechajte Knockdown vyzerať pekne!

• Prach povrchujte každý týždeň elektrostatickým prachom alebo pomocou vákua s nástavcom z mäkkej kefy. Nikdy nepoužívajte drsné kefy alebo kefové hlavy, ktoré by mohli odtrhnúť textúru.

• Aby ste odstránili špinu a škvrny, nasaďte maliarsky valček roztokom jedného čajového lyžičky tekutého mydla a štyrmi šálkami teplej vody. Opatrne prejdite znečistené oblasti, potom pomocou čistého a vlhkého valca odstráňte zvyšky mydlového roztoku a vykonajte posledný prechod suchým valčekom alebo mäkkou špongiou.

• Sadrokartónová zmes môže v priebehu času absorbovať škvrny od dymu a sadzí, preto sa vyvarujte fajčeniu a obmedzte frekvenciu požiarov v blízkosti štruktúrovaných povrchov.