Interiérový dizajn

Vyriešený! Aká vysoká je montáž televízora


Otázka: Dychtivo vyskúšam svoju novú televíziu s plochou obrazovkou na filmovej noci, aby som ju pripevnil k stene. Ako vysoko by som mal pripojiť televízor? Máte nejaké tipy na fyzickú montáž televízora vo vhodnej výške?

A: Ako vysoko je možné pripojiť televízor, je otázka, ktorú psy sledujú aj cinefilov. Televízor umiestnite príliš vysoko alebo nízko a donútite seba a hostí, aby si priložili krk alebo skĺzli ramená, aby vykonali akciu na obrazovke. Nepretržité nepohodlie, nesprávne umiestnená televízia môže byť tiež bolesť na odstránenie a opätovné nainštalovanie do inej výšky, čo je dôvod, prečo je vo vašom najlepšom záujme, aby ste si svoju polohu a montáž sami umiestnili hneď po prvýkrát.

Výrobcovia televíznych prijímačov a nadšení pre domácu zábavu odporúčajú namontovať plochú obrazovku na úrovni očí, aby sa dosiahlo optimálne sledovanie, ale nejde o tvrdé a rýchle pravidlo. Najlepšia montážna výška pre vás bude závisieť od miestnosti a pozície, z ktorej chcete televízor pozerať, a od toho, či vám bránia nejaké prekážky na stene. Čítajte ďalej a zistite, ako vysoko je možné pripojiť televízor vo vašom scenári, aby ste dosiahli čo najlepší zážitok zo sledovania.

Ak chcete sledovať bežné sedenie v bežných izbách, umiestnite televízor 42 palcov do stredu

Stred televízora tak sedí tak vysoko nad podlahou. Štyridsaťdva centimetrov v 18 palcoch nad podlahou, na ktorých je vyvýšené tradičné sedadlo v interiéroch od obývacích izieb po rodinné izby, plus ďalších 24 palcov nad touto úrovňou, aby sa dosiahla úroveň očí priemerného dospelého v sede. Bez ohľadu na veľkosť vášho televízora s plochou obrazovkou, toto pravidlo kladie dianie v strede obrazovky priamo na alebo blízko úrovne očí pre všetkých vašich sediacich členov domácnosti a hostí.

Vzdialenosť od podlahy k hornej alebo dolnej časti televízora sa bude líšiť v závislosti od rozmerov vašej konkrétnej plochej obrazovky - čo môže alebo nemusí byť problematické. Niektoré väčšie televízory môžu riskovať, že sa dostanú do mediálneho centra pod krbom alebo sa dostanú do blízkosti krbu, ak sa rozhodnete pripojiť svoju obrazovku na 42 centimetrov v strede. Stále čítajte, ako môžete umiestniť nábytok a rozloženie izieb.

Pri prezeraní z domáceho panela zvýšte výšku zo 42 na 48 alebo 53 palcov v strede.

Povedzme, že hľadáte pripevnenie plochej obrazovky na domáci bar, aby ste mohli sledovať televíziu zo stoličiek a nie z obývacej izby. Sedadlá v barovej stoličke sú vyššie nad zemou ako sedadlá na sedenie - kdekoľvek od 24 do 29 palcov, aby ste dosiahli pult - takže budete musieť upraviť výšku, ktorá sa považuje za „úroveň očí“ pre priemerného dospelého sediaceho na vašom domácom bare. Ak chcete nájsť najlepšiu výšku na pripevnenie televízora, pridajte výšku stoličky 24 palcov. Vaša nová montážna výška bude kdekoľvek od 48 do 53 palcov v strede.

Ak si na ňu častejšie prezeráte stojaci postoj, zvýšte výšku na 60 palcov.

Môže sa to stať v herni, kde iné vybavenie (napr. Stolný futbal alebo stolný futbal) zaberá hlavné zameranie miestnosti a televízor je pripevnený k neďalekej stene, aby mohol sledovať, kým čakáte na radu. Platí to aj v domácich telocvičniach, kde by ste sledovali televíziu na bežiacom páse alebo v inom posilňovni. Montážna výška 60 palcov v strede umiestni stred obrazovky do úrovne očí pre priemerného človeka, ktorý stojí na 5'6 '.

Pri montáži nad prekážku na stene umiestnite televízor čo najbližšie k úrovni očí.

Ako už bolo uvedené, možno nebude možné namontovať váš televízor v odporúčaných výškach, ak by to zapríčinilo jeho spustenie do existujúceho zariadenia alebo kusu nábytku. Nezáleží na tom: Televízor jednoducho umiestnite čo najbližšie k úrovni očí (v závislosti od polohy sediacej alebo stojacej úrovne očí), pričom medzi prekážkou a televízorom stále zostáva určitý odstup.

Nad policami alebo mediálnym centrom by mohla byť primeraná vzdialenosť od štyroch do šiestich palcov - približne v rovnakej vzdialenosti, v akej by ste zavesili zrkadlo nad komodu. Pri zvažovaní montáže televízora nad krbom je však dôležité zvážiť, ako horúco sa stena zohreje, keď bude oheň búriť, a či by to mohlo spôsobiť poškodenie obrazovky, ktorá je na nej namontovaná. Tu nechajte medzeru 6 až 12 palcov od vrchu plášťa k spodnej časti televízora (alebo od vrchu krbu k spodnej časti televízora, ak váš krb nemá plášť), aby ste minimalizovali riziko poškodenia. , Inštalácia televízora v akejkoľvek vzdialenosti nad krbom však môže viesť k zrušeniu záruky pri kúpe veľkého lístka, preto si predtým, ako to urobíte, prečítajte drobnú tlač.

V závislosti od toho, ako vysoko pripájate televízor, možno budete chcieť natočiť televízor pomocou jeho hardvéru.

Podľa štandardov stanovených spoločnosťou Filmových a televíznych inžinierov by ste nemali nikdy umiestniť svoj televízor tak vysoko, aby si diváci mohli nakloniť hlavu o viac ako 35 stupňov od úrovne očí, aby videli vrchol televízora. obrazovka. Teraz to zvyčajne nie je problém pre televízor na úrovni očí podľa vyššie uvedených pokynov, ale problémy s obrazovkami namontovanými v herni alebo vysoko nad prekážkou v stene.

Našťastie sklopenie televízora nadol - efektívne zníženie hornej časti televíznej obrazovky - vám môže pomôcť dostať sa preč s umiestnením vyššieho ako je úroveň očí bez toho, aby ste po dlhšiu dobu spôsobovali nepohodlie alebo namáhanie krku. Vyžaduje si to upgrade zo základného nízkoprofilového držiaka (ktorý je nehybný) na jeden z dvoch ďalších typov hardvéru: sklopný držiak na stenu (ktorý sa môže pohybovať nahor alebo nadol) alebo držiak na plný pohyb (ktorý sa môže otáčať vo všetkých smeroch).


AKO MONTÁŽ TV

Zmerajte dvakrát a namontujte jedenkrát. So správnym typom súpravy na pripevnenie na stenu, niekoľkými základnými nástrojmi a zameraním na detaily môžete televízor pripevniť na stenu presne podľa svojich potrieb. Pre správnu montáž postupujte podľa týchto tipov: