Natieranie

Rádio: Najlepšie tipy na opravu škrabiek na odlupovanie


Ak ste namaľovali vnútornú stenu nie príliš dávno, ale všimli ste si, že už je to peeling, praskanie alebo odlupovanie, tu je postup.

Počúvaj O PEELINGOVEJ FARBE alebo prečítať nižšie:

Najprv skontrolujte prípadné netesnosti, ktoré môžu spôsobovať problém. Ak je na vine netesnosť a vy sa s nimi najprv nezaoberáte, potom nemá zmysel starať sa o svoju maliarsku prácu.

Keď si budete istí, že úniky nie sú alebo už nie sú problémom, môžete začať podnikať.

Začnite nanášaním kvapky látky na podlahu. Potom nasaďte protiprachovú masku a ochranné okuliare. Teraz je bezpečné začať so škrabkou na oči očistiť škrabkou alebo stieracím nožom.

Keď je stena zbavená lúpania, praskania alebo odlupovania farby, pripravte stenu na ďalšiu fázu práce pomocou rýchlo tuhnúcej zmesi náplastí. Naneste tenkú, rovnomernú vrstvu, ktorá vyplní všetky trhliny alebo diery. Poznámka: Niektoré oblasti môžu potrebovať druhú vrstvu po zaschnutí prvej vrstvy. Nechajte zlúčeninu cez noc úplne vytvrdnúť.

Ráno vylaďte zalepenú plochu jemným brúsnym brúsnym papierom, kým sa nezmieša so zvyškom steny. Aby ste si boli istí, že vám neunikli žiadne škvrny, jemne pretiahnite prsty po náplasti a cítite akékoľvek nerovnosti.

Nakoniec povrch steny očistite navlhčenou špongiou, utrite dosucha a potom, keď bude úplne suchá, môžete použiť vrstvu základového náteru na báze oleja. Počkajte aspoň niekoľko hodín.

Akonáhle je základný náter suchý, ste pripravení retušovať. Začnite vnútri záplatovaných oblastí a perujte farbu smerom von. Pravdepodobne dosiahnete lepšie výsledky s niekoľkými tenkými vrstvami farby namiesto jedného hrubšieho kabátu.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknite tu na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!