Nástroje a dielňa

Rádio: Skrutkovače, vysvetlené


V každom projekte obnovy potrebujete správne nástroje na dosiahnutie úspechu. To je zrejmé. Ale zo všetkých tých mnohých typov skrutkovačov, ktoré sú tam, čo je pre danú úlohu to pravé? Tam sa to trochu komplikuje.

Počúvaj PRE TYPY SKRUTKOVAČOV alebo prečítať nižšie:

Pretože neexistuje žiadny „univerzálny“ skrutkovač vhodný pre každú upevňovaciu prácu, je rozumné mať pri sebe niekoľko typov skrutkovačov.

Ploché skrutkovače sa hodia na výrobu nábytku, malé projekty v oblasti výroby skriniek a niektoré elektrické aplikácie, ako je inštalácia krytov dosiek na zásuvky a vypínače. Sú skvelé v každej situácii, keď nechcete príliš dotiahnuť skrutku.

Skrutkovače s hlavou Philips - také, ktoré sa hodia k skrutkám s krížovým tvarom v ich hlavách, vynikajú rôznymi druhmi spracovania dreva a zavesením sadrokartónu. Ak budete zavesiť veľa sadrokartónu, pozrite sa na elektrický skrutkovač značky Philips.

Skrutkovače so šesťhrannými kľúčmi sú vynikajúce na inštaláciu malých príslušenstiev, ako sú kľučky dverí, tyče na uteráky a vodovodné batérie.

Ostatné typy skrutkovačov sú špeciálne vyrobené tak, aby odolávali sklzu (napríklad Robertson a Torx). Bežne sa používajú pri podlahových krytinách, konštrukčných rámoch a pri pripevňovaní dreva k betónu.

Verte tomu alebo nie, stále sa na trhu objavujú nové vzory skrutiek. Navštívte miestne miestne centrum a pozrite sa na najnovšie!

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staniciach na 75 trhoch v celej krajine. Kliknite tu na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!