Nástroje a dielňa

Sprievodca pre kupujúcich: Mokré / suché vysávače


Už viac ako v dielni sa mokré / suché vysávanie stalo nevyhnutným pohodlím po celom dome. Vlhký / suchý vysávač môže vysávať veľké škvrny a neporiadok v kuchyni; suché listy vo dvore; a piliny, drevné štiepky a iné detektíva z vašich projektov na zlepšenie domácnosti. Títo šikovní pomocníci však nie sú univerzálne a hromadné nie je jediným potenciálom tohto zariadenia - takže je múdre robiť výskumy skôr, ako do nich investujete. Ďalej sa dozviete, aké funkcie a možnosti budú vyhovovať vašim potrebám, a získate konkrétne informácie o našich výberoch najlepších mokrých / suchých vakov na základe nezávislých recenzií a rozsiahlych hodnotení zákazníkov.

PROS A CONS PROWWW WOW / SUCHÝ VAC

Stávajú sa neporiadky a ak ste ako väčšina ľudí, nájdete dostatok príležitostí na použitie mokrého / suchého vysávača. Sú skvelé pre:

• Krátka práca s únikom a rozliatím nápoja.

• Odstránenie vody z mokrých kobercov, aby mohla rýchlejšie schnúť.

• Nasávanie hromady fúkaných listov, ktoré sa zhromažďujú v rohoch garáže a prelievajú.

• Čistenie triesok a hoblín v dielňach.

• Vysávanie vnútorných častí automobilov.

• Fúkanie opúšťa chodník (ak je vákuum napojené na dúchadlo).

Kým pre mokré / suché vysávače je ich veľa, zvážte nasledujúce skutočnosti:

• Tieto deti sú veľké! Dokonca aj mini model dokáže merať asi jednu stopu vysoko a jednu stopu širokú. Navyše ich tvar nádoby môže byť výzvou na uloženie.

• Mnoho mokrých / suchých vakov je tak hlasných, spotrebiteľské správy odporúčajú pri manipulácii s nimi používať ochranu sluchu.

• Mokré / suché vysávače nie sú navrhnuté tak, aby odfiltrovali prach a iné malé častice vo vzduchu. Na rozdiel od štandardných domácich vysávačov, ktoré majú zapečatené zberné nádoby, mokré / suché vysávače majú zapečatené nádoby, ktoré počas používania umožňujú únik prachu. Zatiaľ čo väčšina prichádza s umývateľnými filtrami a niektoré zahŕňajú vrecká na prach, ktoré znižujú časť prachu, vákuové pumpy v obchode nebudú obsahovať prach, ako je to v domácnosti. Ak má niekto z vás doma alergie alebo astmu, v interiéri nepoužívajte mokrý / suchý vysávač.

KĽÚČOVÉ ÚVAHY

Pochopenie, ktoré funkcie najlepšie vyhovujú vašim potrebám, prejde dlhú cestu, aby sa zjednodušila nákupná cesta, keď hľadáte najlepšie mokré / suché vysávač. Začíname s týmito funkciami.

VEĽKOSŤ A KAPACITA
Výrobcovia majú tendenciu uvádzať svoje modely ako jednu zo štyroch všeobecných veľkostí, ktoré zodpovedajú kapacite zbernej nádrže vákua.

• Mini: Pojme menej ako 2 galóny

• Malý: Pojme 2 až 6 galónov

• Stredná: Pojme 6 až 14 galónov

• Veľký: Pojme viac ako 14 galónov

Najväčšie vysávače sú často najsilnejšie, vďaka čomu sú najvhodnejšie pre pracovné miesta a priestranné dielne. Minis majú také obmedzené zberné nádrže „oomph“ a možnosti, na ktoré sa nemôžu spoliehať len pri čistení malých škvŕn. Malé a stredné modely majú tendenciu zasiahnuť šťastné médium pre majiteľov domov, ktorí sa chcú obísť bez veľkých problémov, ale nemajú miesto pre väčšiu jednotku.

ATTACHMENTS
Mokré / suché vysávače obsahujú množstvo príloh; niektorí z vás môžu milovať, zatiaľ čo iní nikdy nemôžete použiť. Takmer všetky modely sa dodávajú so širokou podlahou úžitkovej dýzy, ktorá sa pripája k pevnému predlžovaciemu prútiku. Medzi ďalšie bežné zariadenia patrí štrbinová dýza na odsávanie zvyškov z úzkych rohov a lakťová palička na dosah okolo rohov alebo nad hlavou. Väčšina modelov sa môže pochváliť aj mokrou dýzou s okrajom stierky na odstránenie tekutých škvŕn a kefovou dýzou ideálnou pre interiéry automobilov.

MOŽNOSTI
S výnimkou najmenších malých modelov má väčšina mokrých / suchých vysávačov odtokovú zátku, ktorá vám umožňuje uvoľňovať tekutinu bez toho, aby ste museli vyberať vnútorný zberný zásobník. K mnohým patrí aj pripojenie ventilátora, ktoré vám umožní pripevniť priloženú hadicu a odfúknuť listy mimo garáže alebo chodníka.

Filtre a / alebo vrecká na prach sú užitočné pri zachytávaní väčšieho množstva prachu pri vysávaní, ale filtre nie sú navrhnuté tak, aby zachytávali všetok prach, ako to robí HEPA filter. Väčšinu filtrov je možné vyčistiť a znovu použiť, zatiaľ čo prachové vrecká môžu byť opakovane použiteľné alebo iba na jedno použitie, v závislosti od modelu.

Dĺžka hadice sa pohybuje od 6 do 30 stôp, v závislosti od modelu. Dlhšie hadice, ktoré sa často dodávajú s modelmi pripevnenými na stenu (ďalší výhoda pre garáže a dielne), umožňujú namontovať vákuum na centrálnom mieste a vysávať z jedného konca garáže na druhý bez toho, aby ste museli ťahať celé vákuum spolu s tebou. Aj keď je to v mnohých prípadoch užitočné, dlhé hadice majú tendenciu sa skrútiť, ak nie sú po použití starostlivo navinuté.

Dĺžka šnúry, ktorá má v priemere 6 až 10 stôp, je menej dôležitá, pretože ak čistíte prístrešok v zadnej časti dvora a nie je v blízkosti žiadna elektrická zásuvka, môžete použiť dlhý predlžovací kábel.

VÝKON A VÝKON
Pokiaľ ide o mokré / suché vysávanie, výkon môže byť trochu zavádzajúci, pretože toto číslo sa vzťahuje iba na výkon motora jednotky, nie na jej výkonnostnú schopnosť. Číslo konských síl vytlačené na jednotke sa vzťahuje na Peak Horsepower (PHP), ktorý označuje výkon motora. Aj keď je pravda, že čím vyšší je výkon, tým výkonnejší je motor, množstvo odsávania ovplyvňujú aj ďalšie faktory, ako je dĺžka a priemer hadice. Takže namiesto zamerania sa na PHP ako na svoje jediné zameranie, pri určovaní skutočnej sacej sily dajte viac akcií do hodnotenia zákazníkov.

Podľa spoločnosti InterVac Design Corp, popredného výrobcu domácich vysávačov v celom dome a obchode: „Bez ohľadu na to, čo hovoríte, PHP, HP alebo konská sila, je to len hokej, pokiaľ ide o výkon vysávača. "

NAŠE TOP TROJ MOKRÉ / VYSOKÉ VAKUOVÉ VOĽBY

Po porovnaní recenzií od spotrebiteľov a vydavateľov, ako aj z vyššie uvedených hlavných nákupných hľadísk sme zaokrúhlilo tri najlepšie mokré / suché vysávače, ktoré sú dnes k dispozícii. S nižšie uvedenými miniatúrnymi, strednými a veľkými rozmermi sme presvedčení, že nájdete model postavený na riešenie vašich problémov.

Shop-Vac 1,5-galónový mokrý / suchý vysávač (43 dolárov)
S históriou výroby kvalitných pracovných vysávačov od roku 1953 nie je žiadnym prekvapením, že Shop-Vac získal čestné miesto medzi našimi tromi najlepšími voľbami. Kompaktný mokrý / suchý vysávač Shop-Vac s objemom 1,5 galónu sa pre špičku svojej triedy zdvíha pre mini mokré / suché vysávanie. V prípade domácností s obmedzeným úložným priestorom odporúča spoločnosť Consumer Reports nákup ľahkého vákua „dokonca aj modelu najmenšej veľkosti“. Tento malý Shop-Vac, ktorý váži iba 5,6 libier, je hračkou, ktorú si môžete odvážať z jednej miestnosti do druhej. Je vybavený 2 špičkovými výkonmi (PHP), umývateľným filtrom a 4-stopovou hadicou na rýchle odsávanie malých škvŕn. K príslušenstvu patrí predlžovacia tyč, 5 ”úžitková dýza pre rovné plochy a štrbinový nástroj na zachytenie úzkych miest. Tlačidlá s ľahkým uvoľnením vám umožňujú vybrať hornú časť a vyprázdniť zbernú nádobu, ale nie je tu žiadny výtok. Zákazníci Amazonu udeľujú Shop-Vac (ktorý zahŕňa dvojročnú obmedzenú záruku) 4,1 z 5 hviezdičiek za jeho malú veľkosť a silné sanie. Tento mini Shop-Vac, ktorý je široký iba 10 ”a široký 11”, je možné uložiť do skrinky alebo na poličku. K dispozícii od Amazonu.

Pevný 12-galónový mokrý / suchý vysávač (70 USD)
Pre výkonný motor a vynikajúci výkon počas náročných testov, Wirecutter-a New York Times Miesto na preskúmanie domácich a domácich zariadení vybralo Rigid 12-Gallon Wet / Dry Vac ako svoju najlepšiu voľbu vákua v obchode. Tento model strednej veľkosti je vybavený 5 PHP a rozsiahlou zbernou nádržou s objemom 12 galónov, čo z neho robí dobrú voľbu pre semináre a použitie v domácnosti. Nádrž sa dodáva so vstavanou odtokovou trubicou pre ľahké vyprázdňovanie tekutín a štyri robustné otočné kolieska uľahčujú ťahanie po podlahe. Prídavné zariadenia zahŕňajú dva predlžovacie tyče, úžitkovú dýzu, automobilovú dýzu a mokrú dýzu. K dispozícii je 7-stopová hadica, opakovane použiteľný filter, opakovane použiteľné vrecko na prach a pripojenie ventilátora. Zákazníci Home Depot dávajú Rigid vákuum 4.5 na trh, pričom ako najlepšie vlastnosti uvádzajú výkonné sacie a hladké valčekové kolieska. Váži menej ako 19 libier, meria výšku 26 palcov a šírku 22 palcov a má obmedzenú doživotnú záruku. K dispozícii na domácom sklade.

Emerson 16-galónový mokrý / suchý vysávač (123 USD)
Ak hľadáte pracovný kôň, ktorý nebudete musieť zastaviť a vyprázdňovať každú pol hodinu, zvážte Emerson 16-Gallon Wet / Dry Vac. Vďaka svojej trvanlivosti, sile, veľkému objemu úložného priestoru a „množstvu príloh“ urobil Spruce model 6.5 PHP Emerson svojim najlepším výberom pre 16-galónovú vákuum, ideálne pre pracovné miesta a rušné dielne. Môže sa pochváliť kopolymérnym bubnom namiesto štandardného plastového bubna nájdeného vo väčšine mokrých / suchých vakov, ktorý ponúka zvýšenú odolnosť proti praskaniu. K dispozícii je tiež vstavaný plavák s automatickým vypínaním, ktorý sníma, kedy sa hladina kvapaliny v bubne blíži kapacite, a potom vypne vákuum, aby sa predišlo nehodám s pretečením. Dodáva sa s pripojením dúchadla, odtokovým výtokom a 7-nohou hadicou, ktorá sa navíja okolo veka pre ľahké skladovanie. Prídavné zariadenia zahŕňajú mokrú dýzu, úžitkovú dýzu, automobilovú dýzu, dva predlžovacie prútiky (ale bez štrbinového nadstavca), ktoré sa spájajú pomocou blokovacieho puzdra, ktoré ich pevne drží pri sebe. Určite oceníte opakovane použiteľný kazetový filter, ako aj puzdro na mokré filtre, ktoré chráni motor pred kvapalinou. Kupujúci Amazonu ocenili vákuum Emerson za 4,4 hviezd za jeho výkon, trvanlivosť a útulné príslušenstvo. Emerson 16-Gallon Wet / Dry Vac má obmedzenú päťročnú záruku. K dispozícii od Amazonu.