Steny a stropy

Rádio: Sprievodca rýchlym spustením záplatovania sadrokartónu


Potrebujete opraviť ding v sadrokartóne? Tu je niekoľko rýchlych ukazovateľov.

Počúvaj NA PATCHING DRYWALL alebo prečítať nižšie:

V prípade otvorov alebo škrabancov s priemerom menším ako 0,5 palca jednoducho vyplňte otvor spojovacou hmotou, ktorá je v odbore známa ako „blato“ - použitím stierky s nožmi so širokou čepeľou.

Oprava väčších dier vyžaduje iba trochu väčšiu investíciu času a úsilia, hlavne preto, že musíte do dierky vložiť výstužnú mriežku pred použitím bahna. Ak tak neurobíte, je pravdepodobné, že náplasť v priebehu času praskne alebo sa rozpadne. Našťastie nájdete výstužnú mriežku ľahko v miestnom domácom centre alebo online a ostrým nástrojovým nožom by nemal byť rezanie materiálu tak, aby sa zmestil do otvoru, príliš ťažké.

Pri aplikácii bahna získate najhladší povrch, ak na strihanie hrán použijete stierací nôž. Inými slovami, zatlačte tvrdšie na vonkajšie okraje blata, keď nôž posúvate preč od stredu diery.

Akonáhle je náplasť suchá, použite jemný piesok na vyhladenie povrchu. Nasledujte druhú vrstvu bahna a roztiahnite zmes asi dva palce za okraje prvej vrstvy.

Záverečné brúsenie ... a máte hotovo!

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!