Steny a stropy

Všetko, čo potrebujete vedieť o stenách Pony


Zatiaľ čo múry poníka nie sú pre scenériu v domácnosti nové, nedávno zažili popularitu, ešte predtým, ako ju navrhla Joanna Gainesová v epizóde Fixer Upper, Aj z dobrého dôvodu: Dobre umiestnená stena poníka môže rozdeliť veľké otvorené plochy vášho domu bez straty všetkej vzdušnosti, ktorá tam kedysi bola. Ak vás zaujíma dôvod, prečo sa opierky na poníkoch oplatí, čítajte ďalej. Pozrime sa podrobne na to, čo tieto funkcie sú, kde získali zaujímavé meno a ako môžete modernizovať svoj domov týmto módnym vzhľadom.


Príspevok zdieľaný Joanna Stevens Gaines (@joannagaines) 9. januára 2018 o 19:33 PST

NÁZOV FUN pre funkčnú stenu

Označuje sa tiež ako „pol stena“ alebo „kolená stena“. Značka nálepiek na poníkoch sa objavila pred viac ako 150 rokmi v Nebraske, keď sa farmár menom Walter Clydell rozhodol postaviť krátke steny do svojho koňa, aby sa uľahčilo ich vidieť do stánkov. Kôň sa stal spoločenským tvorom a pravdepodobne si túto vylepšenie užil.

Názov múry poníka bol zasiahnutý poľnohospodárskymi susedmi Clydell a tento pojem sa rozšíril až do doby, keď predstavoval prakticky všetky typy krátkych múrov, v domácnostiach a komerčných budovách, ako aj v stodolách. V ktoromkoľvek z týchto nastavení umožňuje koncept členom domácnosti a hosťom v samostatných izbách navzájom sa vidieť a zostať po ruke pri všetkom, od zábavných po stráženie detí pri práci v ďalšej miestnosti.

Pre všetky zámery je stena poníka iba krátka stena, ktorá nedosahuje strop; nemusí to byť žiadna konkrétna výška ani šírka, hoci zvyčajne dosahuje výšku asi 3 stopy.


ÚDAJE O PONY

V domácej stavbe sa nachádzajú dva základné typy múrov: nosné múry, ktoré nesú hlavovú hmotnosť, a deliace steny, ktoré nepodporujú žiadnu hmotnosť. Steny poníka spadajú do druhej kategórie, inštalované pripevnením konca k susednej stene kvôli opore alebo jej zabezpečením orámovaním v podlahe pod stenou poníka. Pretože sa nepretahuje až k stropu, viditeľná horná časť steny poníka (často okolo výšky pracovnej dosky) má čiapku, ktorá ponúka hotovú vodorovnú lištu.

DIVÍZIA OTVORENÝM HĽADISKOM

Stena poníka vytvára vizuálnu a funkčnú bariéru medzi dvoma oblasťami veľkej miestnosti alebo otvoreného pôdorysu, bez toho, aby sa navzájom uzavreli a zanechali pocit, že niektorý segment je stiesnený. Pretože sa nerozširuje až po strop, novo vytvorené priestory si zachovávajú otvorený vzhľad a dojem.

Ako sa to stalo, pravdepodobne ste videli veľa múrov poníka, aj keď ste ich nazvali iným menom alebo vôbec nie. Bežné miesta na stenách poníka zahŕňajú:

Pozdĺž schodiskového otvoru. Niektorí stavitelia namiesto plných stien na oboch stranách zostupného schodiska nainštalujú múru poníka pozdĺž jednej strany otvoru. Tento typ inštalácie slúži ako bezpečnostné opatrenie, aby sa obyvatelia nedostali k okraju, plus polovica steny vytvára ideálne pozadie na umiestnenie nábytku.

V kúpeľni ako oddelenie súkromia. Krátka stena môže byť umiestnená medzi komódou a inými kúpeľňovými armatúrami alebo, v obvyklej sprche, ako základňa, na ktorej sú inštalované sklenené panely.

Medzi kuchyňou a jedálenským kútom. Máte radi otvorenú kuchyňu, ale radšej si necháte obsah jedla? Jedna alebo viac stien poníka, ktoré siahajú len o niečo vyššie ako vaše dosky, môžu počas jedla skryť špinavé hrnce a panvice (dokonca aj bufet) pred videním. Jednoduchšie však pomáhajú vytvoriť vizuálne rozdelenie medzi priestormi, ktoré sa často prelínajú, napríklad medzi kuchyňou a jedlom alebo medzi jedlom a obývacou izbou.

Skvelé izby. Pri tak veľkom otvorenom priestore môže byť zložité usporiadať rozloženie. Domáci stavitelia sa môžu rozhodnúť zahrnúť niektoré steny poníka, aby rozdelili námestie na funkčné priestory, napríklad na určenú domácu kanceláriu alebo detský kútik.

Nasmerovanie pešej premávky do ktorejkoľvek oblasti domu, najmä vo vchodoch.

Tam, kde boli potrebné ďalšie elektrické zásuvky. V starších domoch, kde môžu byť zásuvky obmedzené, môže stavba móla poníka slúžiť na vytvorenie priestoru na stene navyše potrebného na inštaláciu viacerých zásuviek na jednom alebo oba boky.

PODROBNÉ ÚDAJE

Mnoho múrov poníka je navrhnutých tak, aby zodpovedali štýlu miestnosti, v ktorej sú nainštalované, ale tu nie sú žiadne tvrdé a rýchle pravidlá. Začnite s nasledujúcimi ukazovateľmi a nechajte svoju predstavivosť ako sprievodcu.

• Stena poníka, ktorá je dokončená sadrokartónom a natretá tak, aby zodpovedala stenám a čalúneniu, bude vyzerať ako prirodzené rozšírenie miestnosti.

• Ak sa rozhodnete dokončiť stenu poníka v doplnkovej alebo kontrastnej farbe, pritiahnete oko a vytvoríte ohnisko.

• Panely, beadboardy a sadrokartónové dosky sa bežne používajú na dokončenie bočných stien poníka umiestnených v obytných priestoroch, zatiaľ čo horné čiapky sú často vyrobené z moreného tvrdého dreva alebo z preglejky z preglejky. V kúpeľniach sa však dlaždica bežne používa na úpravu stien a čiapok poníka.

• Dekoratívne prvky, ako sú malé stĺpy alebo otvorené kocky, sa dajú postaviť nad stenu poníka, aby držali knihy alebo knickknacks a zároveň si zachovali pocit otvorenej steny.

TIPY NA INŠTALÁCIU DIY

Vždy si môžete zvoliť, aby vám stolársky múr postavil tesár. Keďže však tento typ steny nemá žiadnu váhu, nadšení majstri domácich, ktorí sú oboznámení so základnými koncepciami rámovania a tesárstva, by si mali byť schopní zostaviť svoje vlastné. Ak ste na splnenie úlohy, prečítajte si tieto tipy skôr, ako začnete stavať poníky do každej miestnosti:

Zostavte rám steny vášho poníka pred jeho pripevnením. Toto je najjednoduchšia metóda a je podobná spôsobu, akým rámovatelia stavajú väčšie steny počas počiatočnej výstavby domu.

Podpora koncových stien je najbežnejšou metódou inštalácie poníka. To znamená pripevnenie konca steny poníka k kolíkom v existujúcej stene. Aby ste mohli bezpečne pripevniť nový rám poníka na stenu, budete musieť odrezať existujúcu nástennú dosku.

Ak bude stena poníka dlhšia ako 3 až 4 stopy, odporúča sa ďalšie vystuženie v podlahe. Spodná doska akejkoľvek steny poníka by mala byť pripevnená k podlahe pomocou klincov alebo skrutiek, ale ak plánujete výstavbu dlhšej steny, nemusí to byť dostatočná opora. Výstuž v podlahe spočíva v odrezaní podkladu a použití dlhších rámových prvkov na stene poníka, ktoré sú pevne priskrutkované k podlahovým nosníkom pod podlahou. Vzdajte sa tohto kroku na vlastné riziko: Dlhé steny poníka bez vystuženia v podlahe majú tendenciu sa v priebehu času kolísať.

Kratšie steny poníka môžu byť inštalované priamo na tvrdé drevo, dlaždice alebo linoleum. Ak nepotrebujete odrezávať podklad pre vystuženie v podlahe, stačí použiť klince alebo skrutky, ktoré sú dostatočne dlhé na to, aby prenikli do podkladu. Je váš podlahový koberec alebo plávajúca podlaha ako laminát? Ani nie je vhodný ako základ pre stenu poníka, preto ju odrežte a znovu nainštalujte okolo novej steny poníka.

Príspevok zdieľaný spoločnosťou Melbourne Architects Design (@ access.sketch) 8. septembra 2016 o 23:34 PDT