Interiérový dizajn

Najlepšie vianočné svetlá pre akékoľvek vnútorné alebo vonkajšie zobrazenie


Kto sa nezpomalil obdivovať dom so zvlášť prepracovaným zobrazením farebných sviatočných svetiel? Alebo na to príde týčiaci sa vianočný stromček vyzdobený zhora nadol žiariacimi svetlami a lesklými ornamentami? Jednou z radostí sezóny sú všetky príležitosti pre kreatívne a prekrásne zobrazenie dovolenkovej výzdoby a medzi tieto dekorácie patria predovšetkým strunové svetlá.

V dnešnej dobe však výber dovolenkových svetiel ide ďaleko za hranice starých klasických žiaroviek, ktoré kedysi zdobili vianočné stromčeky a odkvapy domov všade. Teraz máte na výber typ žiarovky, oveľa širšiu škálu farieb, veľkostí, tvarov a dokonca aj blikajúcich vzorov - od jednoduchého striedania zapínania a vypínania až po prepracované tanečné displeje nastavené na hudbu. Čítajte ďalej a prečítajte si, čo by ste mali zvážiť pri výbere sviatočných svetiel, spolu s piatimi odporúčaniami pre najlepšie vianočné svetlá, ktoré môžete tento rok pripraviť:

 1. NAJLEPŠÍ VEĽKÉ BARVENÉ SVETLÁ: Wintergreen Lighting 25-Count LED Multicolor Indoor / Outdoor Lights
 2. NAJLEPŠIE BAREVNÉ SVETLÁ MINI: Ankuka 200-počítať LED vianočné osvetlenie
 3. NAJLEPŠIE STREDNÉ VEĽKÉ Biele SVETLÁ: NOMA 70-počítacie LED svetlá
 4. NAJLEPŠIE MINI BIELÉ SVETLÁ: YULETIDE 200-Count Teplé biele LED vianočné svetlá
 5. NAJLEPŠIE ŠPECIÁLNE ÚČINKY SVIETIDLÁ LAN: Stmievateľné svetlá typu TaoTronics s diaľkovým ovládaním

Vnútorné verzus vonkajšie

Vaše prvé rozhodnutie je, kde budete používať svetlá. Nájdete tu tri možnosti: iba vnútorné, vnútorné / vonkajšie a vonkajšie. Aj keď je vo vnútri v poriadku používať vonkajšie osvetlenie vnútri domu, opak nie je bezpečný. nikdy vonkajšie svetlá používajte iba v interiéri, kde by ich vystavenie vlhkosti a poveternostným vplyvom mohlo skrátiť, čo by mohlo spôsobiť požiar. Z týchto troch vnútorných / vonkajších svetiel je najpraktickejšia voľba, ak chcete každý rok zmeniť sviatočný dekor alebo nechcete byť obťažovaní oddeľovaním svetiel podľa typu.

LED vs žiarovka

Kým LED svetlá v popularite prekonali klasické žiarovky, na pultoch obchodov stále nájdete niekoľko starších svetiel.

 • Žiarivé vianočné osvetlenie oproti sviatočnému osvetleniu LED majú iba dve výhody: Sú lacnejšie a žiarovky dodávajú teplú žiaru, ktorá má vintage príťažlivosť.
 • zatiaľ čo LED vianočné osvetlenie drahšie ceny pri nákupe - často dvojnásobok ceny žiaroviek - počas nasledujúcich niekoľkých sviatočných období získate späť svoje výdavky. LED žiarovky využívajú približne 10 percent množstva elektriny ako žiarovky rovnakej veľkosti a vydržia dva až trikrát dlhšie. Na rozdiel od klasických žiaroviek, ktoré sa dokážu dostatočne zahriať na spálenie prstov, tiež horia chladivo a majú plastové puzdrá (nie sklo), ktoré s menšou pravdepodobnosťou rozbijú alebo odlupujú sfarbenie.

Tvar žiarovky, veľkosť a farba

Zatiaľ čo tradičné vianočné svetlo „slzy“ je stále najobľúbenejšie, za ním nasledujú okrúhle alebo guľové žiarovky, nájdete tu množstvo ďalších možností. Cencúle a snehové vločky sú celkom bežné, rovnako ako lanové svetlá, ktoré uzatvárajú svetlá do priehľadnej plastovej trubice. Tvar a veľkosť sú záležitosťou preferencie, takže si vyberte svoje obľúbené alebo ich mixujte a zápaste okolo domu.

K dispozícii je niekoľko veľkostí slzných svetiel a svetiel. Medzi najbežnejšie patria:

 • Mini svetlá, ktoré dobre fungujú na strome aj na zdobenie malých akcentov v interiéri a exteriéri vášho domu. Mini svietidlá sú v súčasnosti najobľúbenejšou veľkosťou, ale rovnako ako u všetkých módnych trendov sa štýl zdobenia dovolenky v priebehu času mení, takže ak dávate prednosť niečomu väčšiemu, neváhajte tento trend prepadnúť. Tieto svetlá sú zvyčajne dlhé ⅝ palca.
 • C6 žiarovky majú tvar malých jahôd a sú ideálnou veľkosťou pre vnútorné stromy. Tieto žiarovky sú dlhé 1 palec.
 • C7 sú trochu okrúhle a dlhšie ako cibule C6 a dobre fungujú na väčších stromoch, omotaných okolo zábradlí schodov alebo vonku. Tieto žiarovky sú dlhé 1½ palca.
 • C9 sú tradičným tvarom a veľkosťou slzy pre dekorácie v exteriéri, ktoré si možno pamätáte od mladosti. Tieto svetlá s dĺžkou 2½ palca poskytujú veľký vplyv na vonkajšie displeje.
 • G12 sú žiarovky v tvare zemegule, ktoré majú často leptaný dizajn, ktorý vyzerá ako malina. Majú priemer 1½ palca a dobre fungujú v interiéri aj exteriéri.

Pokiaľ ide o farbu, niektorí ľudia dávajú prednosť čisto bielemu svetlu alebo striedaniu dvoch farieb, zatiaľ čo iní dávajú prednosť dúhovej farbe. Voľba je úplne na vás; zatiaľ čo tradičné základné farby sú stále populárne, uvidíte aj neslýchané farby, ako sú ružová, fialová a tyrkysová, spolu s neónovo jasnými alebo pastelovými žiarovkami.

Dĺžka reťazca a medzera

Vždy skontrolujte dĺžku celej šnúry, počet žiaroviek a medzeru medzi žiarovkami, ktoré sú obvykle uvedené na obale.

Dĺžka reťazca. Zatiaľ čo reťazce špeciálnych tvarov sú často dlhé menej ako 15 stôp, tradičnejšie tvary žiaroviek zvyčajne trvajú dlhšie - nájdete ich až 100 stôp. Pamätajte si: Čím dlhší je reťazec, tým ťažšie je úhľadne navíjať na uskladnenie medzi sezónami.

Počet žiaroviek a rozstup. Drsné pravidlo je, že mini svetlá sú od seba vzdialené 4 až 6 palcov. Väčšinou nájdete mini žiarovky v reťazcoch 50 žiaroviek / 25 stôp a 100 žiaroviek / 50 stôp, aj keď sú k dispozícii aj dlhšie a kratšie reťazce. Väčšie žiarovky sú od seba vzdialené ďalej; C9 žiarovky sú často jedna na stopu a často sú dlhé medzi 25 a 50 stôp.

Ak chcete zistiť, ktoré možnosti najlepšie vyhovujú vašim potrebám, použite tieto všeobecné pravidlá na zdobenie interiéru a vonku pomocou vianočných svetiel:

 • Pri zdobení vášho stromu sa snažte naviazať 100 svetiel na stopu výšky stromu.
 • Vždy zaokrúhlené nahor. Pri zdobení iných povrchov vo vašom dome alebo mimo neho zmerajte najskôr. Potom nezabudnite počítať s tým, že na konci zástrčky bude ponechaný holý úsek drôtu - táto dĺžka bude uvedená na obale - a na strane chyby sa mýlite, aby ste sa trochu nezdržali, aby ste sa vyhli nájdeniu ďalších dvoch stôp odkvapu a iba jednej svetlá.
 • Starostlivo kombinujte reťazcové svetlá. Zvyčajne môžete spájať reťazce svetiel tak, aby ste získali čo najväčšiu dĺžku, ale dodržujte pokyny uvedené na obale, ktoré by mali uvádzať, koľko reťazcov je možné bezpečne spojiť. Pri kombinovaní strún sa vždy držte s rovnakým typom strún, nezapájajte struny rôznych dĺžok alebo žiaroviek rôznych veľkostí. Môže dôjsť k preťaženiu vodiča a vzniku nebezpečenstva požiaru.
 • Ak zakrývate vonkajšie kríky, vianočné svetelné siete uľahčujú prácu. Stačí zakrývať sieť cez lístie, zapojiť ju a užívať si slávnostné zobrazenie. Väčšina sietí má dĺžku 4 stopy po 6 metrov a obsahuje 150 žiaroviek, ale rovnako ako u väčšiny sviatočných svetiel nájdete aj iné možnosti veľkosti.

Zdroj energie

Väčšina vianočných svetiel všetkých veľkostí sa pripája do elektrickej zásuvky. Ale radšej by ste si mali vyzdvihnúť šnúry napájané z batérií (ktoré sú ideálne pre miesta, ktoré nie sú v blízkosti elektrickej zásuvky), alebo dokonca strunové svetlá napájané zo slnečných lúčov pre použitie vo vašom vonkajšom štýle - žiadne ďalšie predlžovacie káble, ktoré prechádzajú trávnikom!

Extra špeciálne funkcie

Ak jednoduchý rad farebných svetiel nestačí na splnenie vašich predstáv, choďte do toho a zoberte to ešte ďalej. Mnoho svetiel strun má malé ovládacie skrinky s množstvom nastavení svetelných vzorov. Medzi najbežnejšie patria blikanie, pomalé alebo rýchle stmievanie, sekvenčné jednotlivé farby, vlny a sekvenčné vzory zapínania a vypínania. Ak naozaj chcete urobiť šplouchnutie, nájdete dokonca aj strunové svetlá, ktoré hrajú hudbu a „tancujú“ svetelné vzory v rytme s melódiou.

Existuje však jedna bonusová funkcia, ktorú sa môže dostať takmer každý majiteľ domu: diaľkové ovládanie. Nemôžete poraziť reťazcové svetlá, ktoré sa zapínajú a vypínajú pomocou diaľkového ovládača, a nemusíte siahať po prepínači po kábli. (Prípadne, ak máte náhradnú inteligentnú domácu zásuvku a inteligentného asistenta, môžete ju ovládať pomocou telefónu alebo hlasom, ale tieto ďalšie komponenty zvyšujú celkovú cenu.)

Na trhu je veľa možností, ale táto škála vianočných strieborných svetiel by sa mala vzťahovať na akýkoľvek druh displeja, v interiéri alebo vonku. (Navyše, každý vyhráva nadšené recenzie od majiteľov domov!)

1. NAJLEPŠÍ VEĽKÉ FARBENÉ SVETLÁ: Wintergreen Lighting LED Multicolor Indoor / Outdoor Lights

Viazané s veľkými LED žiarovkami C9, určite môžete použiť šnúru v dĺžke 17 stôp v interiéri, ale tieto veľké svetlá naozaj žiaria, keď sa používajú vonku na orámovanie strechy vášho domu, zvýraznenie vonkajšieho stromu alebo jazz na prednej verande. Viacfarebné žiarovky majú leptanú kosoštvorcovú konštrukciu na plastovom obale pre trochu extra pizzazzu. Budú trvať roky bez toho, aby vyhoreli, a vy môžete pripojiť až 80 reťazcov, aby ste mohli navinúť celý dom. Jeden potešený kupujúci hovorí: „Krásne farby, skutočne prispievajú k nášmu vonkajšiemu displeju!“ Kúpte teraz.

2. NAJLEPŠIE BARVY SVETLA MINI: Vianočné svetlá Ankuka LED

Táto súprava s dĺžkou 66 stôp (200 stôp) je dostatočne dlhá na to, aby zabalila okolo päť až šesť stôp vysoký vianočný stromček. Potrebujete viac dĺžky? Žiaden problém! Môžete pripojiť až 22 reťazcov týchto svetiel, čím ozdobíte aj ten najvyšší strom. Alebo použite svetlá na to, aby ste sa preplietli zábradlím schodiska, jazzovali po krbu alebo zarámovali dvere. Získate roky používania pri veľmi nízkej spotrebe energie. Slovami jedného šťastného zákazníka: „Tieto fungujú dokonale pre náš stromček sviatkov. Milujte, ako dlho je prameň a aké sú svetlá. “ Amazon.

3. NAJLEPŠIE VEĽKÉ Biele SVETLÁ: NOMA LED svetlá

Tieto diamantom brúsené žiarovky C6 sú dokonale dimenzované tak, aby vyhovovali prednej časti domu - ľahko sa dajú nájsť na stĺpoch z príjazdovej cesty a stále nie sú príliš veľké na výzdobu vstupov, ako sú vence a schodiskové girlandy. Farba je rovnako lákavá ako univerzálnosť: „Čistá biela je šťastným médiom medzi tradičným teplým vianočným svetlom a jasným LED vianočným svetlom,“ píše jeden nakupujúci. Či už máte v úmysle používať svetelné reťazce NOMA LED vonku alebo v interiéri, každý pás s dĺžkou 23,8 stôp môže byť pripojený k až 44 ďalším reťazcom pre všetky vaše plány dovolenkového displeja. Kúpte teraz.

4. NAJLEPŠIE MINI BIELÉ SVETLÁ: YULETIDE Teplé biele vianočné svetlá LED)

Sada teplých bielych žiaroviek je dlhá 66 metrov a je dostatočne flexibilná na to, aby doplnila akúkoľvek schému zdobenia sviatkov: červené a zelené, modré a biele ... pomenujete ju. Pripojte až 10 prameňov, aby ste dosiahli 660 stôp vianočného osvetlenia. "Milujem mäkké svetlo, ktoré vydávajú," napísal jeden nakupujúci. "Pripomína mi to strom mojej Nany v Maine, kde som vyrastal." Kúpte teraz.

5. NAJLEPŠIE OSOBITNÉ ÚČINKY: Stmievateľné svetlá TaoTronics

Tieto LED žiarovky vydávajú teplé, biele blikajúce svetlo v interiéri alebo exteriéri. Súčasťou osvetlenia je diaľkové ovládanie, ktoré vám umožňuje nastaviť jas na ľubovoľnú z 10 úrovní. Môžete tiež nastaviť, aby svetlá blikali, blikali alebo mizli - alebo ich môžete jednoducho nechať žiariť. Slová tohto recenzenta zosumarizujú pocity mnohých: „Minulý rok som si kúpil dve balenia a práve tento rok som kúpil ďalšie štyri sady pre náš dom. Použili sme bežné svetlá na vence a dekorácie v našom dome, ale tie sú oveľa elegantnejšie, pretože káble a svetlá sú také malé .... Obzvlášť milujem, že ich môžete zapnúť a vypnúť pomocou diaľkového ovládania, namiesto toho, aby ste sa hádali napájacím káblom, ako sme to robili s bežnými svetlami. S týmito by to nemohlo byť šťastnejšie! “ Kúpte teraz.