Hlavné systémy

Rádio: V takom prípade budete musieť vymeniť ohrievač vody


„Zaujímalo by vás niekedy, ako dlho vydrží váš ohrievač vody? To záleží na niekoľkých faktoroch.

Počúvaj NA CESTE VODNÉHO OHRIEVAČA VODY alebo prečítať nižšie:

Jedným z nich je typ ohrievača, ktorý máte. Tradičné tankové ohrievače zvyčajne trvajú 8 až 12 rokov. Majú vo vnútri anódovú tyč, ktorá chráni výstelku nádrže priťahovaním korozívnych častíc. Akonáhle je tyč samotná skorodovaná, potom je podšívka nasledujúca.

Na druhej strane ohrievače vody bez nádrže - známe tiež ako ohrievače na požiadanie - môžu trvať 20 a viac rokov. Pretože nemusia neustále udržiavať veľké množstvá vody nepretržite, ich vnútornosti nie sú tak vystavené korózii.

Tvrdá voda s vysokým obsahom minerálov je ťažká na ohrievače vody. Ohrievače tiež majú skrátenú životnosť, ak sú umiestnené v nevykurovaných garážach a plazia sa v priestoroch, kde musia tvrdšie pracovať na ohreve vody.

Ak spozorujete tónovanú vodu vychádzajúcu z vašich vodovodných kohútikov alebo výrazný pokles teploty alebo váš ohrievač vydáva zvláštne zvuky, môžete začať uvažovať o jeho výmene.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!